W USA rusza produkcja ekologicznych opon z odpadów spożywczych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

ukcji opon samochodowych można wykorzystać odpady żywnościowe, w szczególności resztki z pomidorów oraz skorupki jajek. Nowe składniki mają zastąpić stosowanie węglowodorów do produkcji gumy, których używano od ponad wieku.Eksperci z Ohio State Uniwersity uważają, że do prod

Testy nowego materiału do produkcji opon wykazały, iż spełnia on standardy przemysłowe. Naukowcy zauważyli, że zastosowanie ekologicznego rozwiązania może nie tylko przyczynić się do porzucenia uzależnienia od ropy naftowej, ale także zmniejszy ono ilość odpadów.


Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że Amerykanie konsumują każdego roku około 100 miliardów jaj. Połowa z nich stosowana jest do masowej produkcji różnych gotowych produktów. Fabryki wyrzucają skorupki, które są następnie utylizowane.Z kolei pomidory są drugim najczęściej spożywanym warzywem w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie zużywają około 13 milionów ton pomidorów rocznie. Większość z nich jest także przetwarzana w procesie produkcji. Hodowane pomidory posiadają zazwyczaj grubą skórę, co umożliwia ich transportowanie na dużych odległościach. To właśnie tę, odrzucaną w procesie produkcyjnym, skórę amerykańscy naukowcy zamierzają wykorzystać do tworzenia ekologicznych opon.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

No super: naprodukujmy

No super: naprodukujmy miliardy ton nadmiarowej żwyności, marnujmy podczas jej produkcji kolejne miliardy ton w procesach technologicznych, do samochodów lejmy kolejne jedzenie i rośliny, wprowadzajmy przepisy takie, żeby miliardy ton jedzenia trzeba było zwyrzucić a nie oddać komukolwiek głodnemu pod karą więzienia, patentujmy jedzenie, zmieniajmy genetycznie rośliny i zwierzęta tak, aby nie dało się ich rozmnożyć bez pomocy i wiedzy koncernów, produkujmy z jedzenia najdziwniejsze, nikomu niepotrzebne pierdoły i zmuszajmy ludzi do kupowania tych pierdół......a na koniec walczmy z globalnym głodem, globalnym ociepleniem, nadwagą, różnego rodzajami raka.
Nawet szkoda już gadać.

Portret użytkownika MiamiVibe

Cała kwistesencja

Cała kwistesencja dzisiejszego bezmyślnego konsumpcjonizmu, pięknie ujęte Smile

Apropo pożywienia kumpel pracował w centrum dystrybucyjnym znanej sieci supermarketów. Wystarczyło że na opakowaniu było małe wgniecenie lub coś naderwane choć produkt był pełnowartościowy, to lądowało to wszystko w zgniatarce. Nie dawało się pracownikowi by sobie zjadł lub komuś potrzebującemu, wszystko musiało być zgniecione... powód jest oczywisty, musi być zysk ze wszystkiego, a jak by rozdawali nikt by nie kupował... totalnie poje**ne...

Skomentuj