W USA pojawiła się nowa idiotyczna "moda", polegająca na zjadaniu kapsułek do prania. Wielu nastolatków trafiło do szpitala

Kategorie: 

Źródło: Internet

Amerykańska młodzież spopularyzowała nowy "challenge". Niebezpieczne dla zdrowia i bardzo niemądre wyzwanie polega na włożeniu do ust i przegryzieniu kapsułek do prania. Nastolatkowie jeden po drugim, niczym małpy wykonują tę czynność i zamieszczają filmiki w sieci nie zdając sobie sprawy z własnej głupoty i konsekwencji tych działań.

 

Nowa "moda" pojawiła się w Stanach Zjednoczonych na początku tego roku i jak dotąd, na całe szczęście, nie ogarnęła innych państw. Trudno powiedzieć kto zapoczątkował to dziwaczne wyzwanie, ale możemy być pewni, że dziś ta osoba nie ma raczej powodów do dumy.

 

Sieci społecznościowe Facebook i YouTube były zalewane filmikami, na których młodzi przegryzają kapsułki do prania marki Tide. To nic, że zawierają one wysoce toksyczne związki, które mogą poważnie zagrozić ich zdrowiu, a nawet życiu. Liczy się popularność, za którą niektóre osoby słono przypłaciły. Od 1 do 21 stycznia do szpitali trafiło bowiem 86 nastolatków z objawami ostrego zatrucia.

Sytuacja stała się niebezpieczna już do tego stopnia, że portale Facebook i YouTube zaczęły usuwać filmiki z tzw. Tide Pod Challenge. W sieci zamieszczane są teraz materiały edukacyjne, które mówią wprost, aby młodzież nie wkładała do ust kapsułek do prania. Zawarte w nich toksyczne związki mogą spowodować poparzenia jamy ustnej, przełyku i dróg oddechowych oraz zatrucie, na które może pomóc tylko płukanie żołądka. W skrajnych przypadkach może dojść do zatrzymania oddechu, śpiączki a nawet śmierci.

Jednak ogłupiona amerykańska młodzież idzie w zaparte. Tamtejsze media podają, że zakaz wywołał dokładnie odwrotny efekt - nastolatkowie robią to teraz z jeszcze większą determinacją, narażając zdrowie swoje i innych. Niektórzy zaczęli nawet promować jeszcze bardziej niebezpieczne pomysły, które zasługują wyłącznie na potępienie.

Tzw. Tide Pod Challenge to nic innego, jak pogoń za popularnością, która objawia się w bardzo idiotyczny sposób i ujawnia tylko totalne ogłupienie społeczeństwa. Sytuacja pokazuje smutną prawdę, że w dzisiejszym świecie ludzie są w stanie zrobić praktycznie wszystko dla sławy i pieniędzy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Czym tu się martwić. Jak umrą

Czym tu się martwić. Jak umrą to tym lepiej dla społeczeństwa, będzie mnie debili. Nowa "selekcja naturalna". Jak dla mnie mogą nawet pić kwas siarkowy. Człowiek ma wolną wolę i sam decyduje o sobie i ponosi konsekwencje tego co robi.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Właśnie. Na 100% przed erą '

Właśnie. Na 100% przed erą ''Jackass'' tego gówna nie było w USA. Chłopcy robili te same głupoty co ich ojcowie, palili pili tłukli butelki na głowie skakali na głowę do jeziora, słowem sprawdzali swoją wytrzymałość jako mężczyźni. Teraz to już jest tylko ''wyzwanie dla nadętego ego.''

Portret użytkownika Nicco

Tamtejsze media podają, że

Tamtejsze media podają, że zakaz wywołał dokładnie odwrotny efekt - nastolatkowie robią to teraz z jeszcze większą determinacją, narażając zdrowie swoje i innych. Niektórzy zaczęli nawet promować jeszcze bardziej niebezpieczne pomysły, które zasługują wyłącznie na potępienie.

Tyle w temacie. Ogłupienie zawsze prowadzi do autodestrukcji. W EU widać to na przykladzie lewicy. Rozumiem stany depresyjne, ale tu sytuacja jest zupełnie inna. Debile sami się likwidują pod pretekstem „challenge'u”. To niesamowite jak działają prawa natury. Niestety idioci starają się swoim debilizmem zarażać innych. U nas widoczne jest to na przykładzie „czarnych marszy”, gdzie pasztety, których nikt kijem (więc problemy reprodukcji im nie grożą) by nie dotknął, próbują zarażać swoimi destrukcyjnymi poglądami normalne kobiety, namawiając ich do aborcji, jako czegoś normalnego, co im się należy i odebrać prawo głosu mężczyznom (przy czym płeć męska jest mniej podatna na modę), którzy do dziecka mają takie same prawa.

 

Portret użytkownika ono mat opeja

Poszukajcie kogos, kto to

Poszukajcie kogos, kto to zrobil? Kiedy to opublikowal? I Jesli kogos takiego znajdziecie to, czy naprawde zjadl to oczym mowi? To tak jek te uchwyty do przenoszenia kotow, iphony co sie wyginaja, mascie na bol d.py i inne hocki-klocki. Typowe kroliczki socjologiczne. A noz sie przyjmie. Nie ma nad czym sie pocic. Trzeba jedynie swoje dzieci pilnowac/chronic. Staremu latwiej sie bronic.

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ameryka i Kanada wiedzie prym

Ameryka i Kanada wiedzie prym w lewactwie i postepactwie. Oni nawet mają frytki sklejane silikonem oraz utwardzaczem stosowanym do produkcji bio-diesla. Myślisz że oni są zdrowi na umyśle jak jedzą takie rzeczy? Bo ja wątpię.

Strony

Skomentuj