W USA ofiary huraganu Harvey, które bojkotują Izrael, nie otrzymają żadnej pomocy!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Miasto Dickinson położone w stanie Teksas tuż przy Zatoce Meksykańskiej zostało poważnie zniszczone w wyniku przejścia huraganu Harvey. Mieszkańcy niewielkiego miasta mogą ubiegać się o pomoc finansową, jednak władze nie mają zamiaru udzielać wsparcia osobom, które bojkotują Izrael.

 

Mieszkańcy Dickinson, którzy zostali dotknięci klęską żywiołową mogą wypełniać formularze, aby otrzymać pomoc pieniężną od władz miasta. Muszą przy tym spełniać konkretne warunki. Jeden z nich mówi wyraźnie, że osoby ubiegające się o wsparcie nie mogą zajmować się bojkotem Izraela i nie będą mogły tego robić "w czasie trwania umowy".

Treść tego punktu jest szeroko komentowana w mediach. Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich (ACLU) twierdzi, że stoi to w sprzeczności z konstytucją, która powinna gwarantować mieszkańcom wolność słowa. Organizacja potępiła miasto za uzależnianie udzielenia pomocy publicznej od stłumienia wyrażania swoich poglądów.

 

Punkt o zakazie bojkotowania Izraela ma związek z nowymi przepisami, które zostały przyjęte w maju 2017 roku. Prawo stanowe zabrania kierowania środków publicznych do firm, które zajmują się bojkotem izraelskich produktów i przedsiębiorstw. Cytując gubernatora Teksasu Grega Abbotta:

"Ponieważ Izrael jest naszym partnerem handlowym numer jeden, Teksas jest dumny, że może potwierdzić swoje wsparcie dla narodu izraelskiego i nadal będzie opierał się na naszym historycznym partnerstwie. Antyizraelska polityka to antyteksańska polityka i nie będziemy tolerować działań przeciwko kluczowemu sojusznikowi".

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

  Centrala w Srulsraelu więc

  Centrala w Srulsraelu więc nic dziwnego że decyduje co się w Zamorskim Terytorium Zależnym dzieje...

Daremne modły, rejwach, trud,
rabinów zbożne pienia!!
Ten podły bliskowschodni Bund
jest do wykorzenienia!
Gdy gojów krew nie cieknie wciąż
szczególnie oni wściekli
i gdy nie mogą więcej z nich
wyciskać swoich "szekli"!!
Banksterski procent gnojem jest,
co karmi Eretz Bandit
to modus jest vivendi ich
i modus operandi!
Kpią sobie z boga, z Sądów,
ból, jaki zadają Światu
sprawi, że syjonazi-Srul
zginie z rąk "Kalifatu"!
Jahwe'go nie lękają się
Ni "Wszechświata Królowej"
więc niech przynajmniej boją się
choć... bomby atomowej!?
Pers jądra zbiera już od lat
aż dnia pewnego wreszcie
Zabłyśnie "słońce" w Tel Awiw
do cna zawszonym mieście.
Zniknie na zawsze gniazdo os
zginą świata pijawy,
Na Łono Abrahama Pers
pośle ten klan ryszawy...

Portret użytkownika Gazior

Czosnkowe śmierdziele robią

Czosnkowe śmierdziele robią się coraz bardziej bezczelne. Ta nacja jest rak rak na naszej planecie. Niestety, ten co z góry steruje, też ma chyba pejsy że na to pozwala. Nie mówiąc o kryzysie na Bliskim Wschodzie i kryzysie imigracyjnym. Pejsy mają najwięcej krwi na rękach na przestrzeni dziejów. To lipne chrześcijaństwo też po coś dla gojów stworzyli. 

Portret użytkownika MiamiVibe

Dobrze prawi. Macie się

Dobrze prawi. Macie się modlić, żyć w ubóstwie i cierpieniu, nie wierzyć w swoją potęgę oraz nie zadawać pytań, bo bożek, który przybędzie niewiadomo kiedy ,,uratuje ludzkość", a w czasie oczekiwania na tego bożka, można otępiony lud skubać i mordować Smile

Aha no i macie NIE być szczęśliwi i żyć w dostaku tu i teraz, tylko czekać na śmierć, bo tam być może czeka jakiś raj, w przeciwnym wypadku ognie piekielnie i męki na wieki (...)

Religie to jedne z najwiekszych squrwysyństw jakie uczyniono ludziom.

Portret użytkownika SN69ll

Jedno jest pewne...nie masz

Jedno jest pewne...nie masz bladego pojęcia jaki przekaz zawiera Biblia...bez elementarnej wiedzy na ten temat...lepiej się nie wychylaj...Można wierzyć albo nie...ale dobrze jest wiedzieć w co się wierzy albo nie...

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika dziadek ze wsi

OGON szarpie wielkim PSEM -

OGON szarpie wielkim PSEM - może mu zęby wybije od tego szarpania i kto wtedy będzie kąsać?! MUDlmy się o to! SCAB RULEZ. A u nas też jest ameryka, bo Prezydent Andrzej Duda (PAD) zna lepiej hebrajski niż Polski.

Skomentuj