W USA jest tak zimno, że pojawiają się świetliste kolumny

Kategorie: 

Źródło: Twitter/ Mike Vilhaber

W USA jest tak zimno, że pojawiają się świetliste kolumnyŚwietliste kolumny to niezwykły fenomen pogodowy. Objawia się jako wąski pasek światła, który wzrasta z ziemi ku niebu. Najczęściej są one widywane na dalekiej północy w pobliżu Arktyki. Ale dzięki wyjątkowo mroźnej zimie w Stanach Zjednoczonych, zjawisko to zostało dostrzeżone daleko na południe.

 

Świetlne kolumny zaobserwowano w ubiegłym tygodniu w Ohio. Na zdjęciach tego zjawiska można zobaczyć dziesiątki niebiesko-białych kolumn, które widnieją na tle horyzontu. Zjawisko wystąpiło po serii ekstremalnych mrozów na poziomie -25 C.

 

Złudzenie optyczne jest związane z mroźnym powietrzem pełnym milionów płaskich kryształów lodu działających jak pryzmaty. Kiedy światło z lamp ulicznych dotrze do kryształów, tworzy to wrażenie istnienia długich cienkich słupów świetlnych. Mogą one przyjmować różne kolory w zależności od źródeł światła w okolicy. Słupy, które są widywane nad latarniami często przybierają kolor pomarańczowy. 

 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kropka_83

Dawać mi tu śniegu , bo mój

Dawać mi tu śniegu , bo mój Synek ma 3 lata i nie wie co to zima :/   kiedyś było wszystko jak powinno., zimą zima, latem prawdziwe lato.... a teraz klimat można porównać do kobiet, coraz bardziej sztuczny,nienaturalny... bleeee!  wiadomo że nie sam z siebie :D!

rasowa Pyra

Portret użytkownika burer

Myślisz, że jak połączysz w

Myślisz, że jak połączysz w zdanie kilka technicznych słów, to stworzysz od razu wiarygodną teorię ? Wiara w spiskowe teorie zrobiła ci gwno z mózgu paranoiku. I tak samo jak twoje pseudo naukowe słowa nie sprawiają , że zdanie ma jakikolwiek sens, tak samo gdy popsikasz dezodorantem psie gwno, nie zacznie ono pachnieć.

Portret użytkownika Suspect.

A ja biedny myślałem, że

A ja biedny myślałem, że tylko tallinn jest taka zdolna. A tu proszę, admin ukazał się ze swym talentem .   Co za bzdury żeś Pan tu nawypisywał. !? Podaj mi adres mailowy to Ci podeślę zdjęcia i video z takim świetlistymi słupami. I nie będzie to z dalekiej północy tylko z Kanady (nie z dalekiej  północy a środkowej Kanady) i z Polski. I robione nie zimą, a w pażdzierniku i we wrzesniu gdy temperatura była dodatnia. Co tu za bzdury wciskasz ludzio? Mróz, północ,ameryka,światła, kryształki. Rozumiem, że jest pierwszy roboczy dzień roku, ale strach pomyśleć co będziesz pisał pod koniec tego roku. Tallinn może iść na emeryture, ma następcę.

Portret użytkownika Zenek ;)

Ta "zima", wedle "prognoz",

Ta "zima", wedle "prognoz", miała BYĆ tj SPUSTOSZYĆ jewrejorope (z naciskiem na POLSKĘ), jako preludium do zamieszek czynionych przez różnego rodzaju bandy żydowskich terrorystów ściąganych przez fundacje sorosa od lat kilku, ale się nazi przeliczyło z możliwościami ich klimatycznej broni i teraz zamiast słoneczka mają jak w "judejskim raju' czyli piździejowo.....

Strony

Skomentuj