W Ugandzie ludzie są zabijani w ofierze, aby powstrzymać suszę prowadzącą do głodu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Ciemnota w afrykańskich krajach jest doprawdy porażająca. Powszechnie wierzy się tam w wyimaginowane gobliny, tnie się na kawałki albinosów, z których ciał tworzy się amulety, a ostatnio w Ugandzie praktycznie co tydzień pojawiają się doniesienia o składaniu ofiar z ludzi, aby zakończyć suszę!

 

Najsilniejsza od pół wieku susza w Afryce, spowodowała, że w Ugandzie rozpoczęła się klęska głodu. W ekstremalnych sytuacjach ludzie są w stanie robić więcej głupstw. Lokalna populacja aktywnie uprawiająca czarną magię, powróciła do straszliwych rytuałów, aby jakoś uspokoić siły natury.

 

W nadziei na deszcz i dobrze żniwa, szamani regularnie dokonują ofiar z ludzi. Według organizacji zajmujących się monitorowaniem praw człowieka, w Ugandzie, dla lepszej pogody i plonów zabijane jest co najmniej jedno dziecko tygodniowo. 

W sumie w Ugandzie jest aż 650 tysięcy oficjalnie działających czarowników a ponad 3 mln ludzi w 40 mln populacji, zaangażowanych jest w tajne praktyki czarnej magii. W ciągu ostatnich dwóch lat ujawniono morderstwa rytualne przynajmniej 6 dorosłych i 14 dzieci. 

 

Pod koniec września z powodu podejrzenia wykonywania morderstw rytualnych aresztowano 44 osoby, z których jedna przyznał się do zabicia aż 8 kobiet. Szamani nie widzą nic złego w tym co robią uważając te mordercze praktyki częścią wielowiekowej tradycji przodków. 

Organy ścigania i przedstawiciele kościołów robią wszystko, aby zapobiec nowym przypadkom składania ofiar z ludzi. Ale gdy kraj cierpi z powodu powszechnego głodu, to zdesperowani ludzie szukają zbawienia w czarnej magii. Podobna sytuacja pojawia się również w wielu innych regionach Afryki, gdzie kobiety i dzieci są regularnie ofiarowane w celu zakończenia suszy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Ractaros96

Afryka potrzebuje edukacji

Afryka potrzebuje edukacji oraz nieograniczonej wymiany handlowej z krajami bogatymi. Edukacja jest jedyną pomocą dla Afryki na jaką powinni się składać obywatele krajów bogatych ze swoich podatków. Jak we współpracy z lokalnymi władzami zbudujemy im szkoły i udzielimy nauczycieli (dopóki nie będą mieli własnych), to z resztą poradzą sobie sami. Rozwiną rolnictwo, a jak warunki klimatyczne nie pozwolą, to zbudują przemysł za zyski z którego będą mogli importować żywność. Edukacja to podstawa, inaczej będzie tam panował wieczny chaos. Co do nieograniczonej wymiany handlowej mam na myśli przede wszystkim żywność. Zwiększenie produkcji w krajach bogatych i eksport do Afryki, ale nie za darmo. Jeśli będziemy im wysyłać żywność w formie pomocy humanitarnej, a nie ich edukować, to będą się tylko mnożyć i pogłębiać głód. "Dać wędkę, a nie rybę". Tą wędką jest edukacja.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika sceptyyk

Tak sądzisz? Afryka

Tak sądzisz? Afryka potrzebuje kogoś, kto zagoni afrykanów do roboty. Doskonały przykład w Afryce, dają Chiny - krótko za mordę i gonią ich do pracy. A to powoduje, że mają mniej czasu na rozmnażanie i poprzez pracę, uzyskują środki na własne wyżywienie.

Portret użytkownika Medium

To tragiczne, że do tej pory

To tragiczne, że do tej pory na ziemi są rytuały z ludźmi w charakterze ofiar.

Kto tych ludzi przekonał, że ludzka ofiara uchroni ich od suszy, czy jakiegokolwiek innego zła? Wręcz przeciwnie, czyniąc to zapraszają zło do siebie. 

Portret użytkownika Medium

Pisząc miałam na myśli ofiary

Pisząc miałam na myśli ofiary tak starych kultów magicznych, jak i satanizmu. 

Co do działania nie wypowiadałam się, jeśli nie zauważyłeś, bo nie wiem, jak jest. Jedne jest dla mnie oczywiste: stosowanie takich metod w drodze do celu realnie ściąga zło na społeczność praktykującą.

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie bardzo rozumiem, czym

Nie bardzo rozumiem, czym różni się wiara w gobliny, od wiary w gadającego węża, gadający płonący krzak, czy kobietę którą zapłodnił duch??? Wiara to wiara! Mówienie o jakimś wyimaginowaniu albo w ogóle nie powinno mieć miejsca, albo powinno dotyczyć wszystkich wierzeń!
A po drugie... Co do tych mordów... Co najmniej 6 osób i 14 dzieci zamordowanych rytualnie w ciągu 2 lat? Serio???
MARTWIŁBYM SIĘ RACZEJ MORDAMI W TAK ZWANYM "CYWILIZOWANYM" ŚWIECIE!!! W samej tylko Polsce, około 500 rocznie, z czego spora część z pewnością nie różni się niczym pod względem zwyrodnialstwa od mordu rytualnego!
Bo jaka jest dla mordowanej osoby różnica, czy jest mordowana rytualnie, czy na przykład bita, potem gwałcona, a potem rąbana siekierą???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj