W tym roku Ziemia zbliżyła się do ponurego rekordu i zamieniła się w „Atlas ludzkich cierpień”

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy uważają, że w przyszłości będzie tylko gorzej. W tym roku Ziemia zbliżyła się do ponurego rekordu i zamieniła się w „Atlas ludzkich cierpień”. Naukowcy uważają, że zmiany klimatu będą się tylko nasilać w przyszłości.

 

Katastrofalne powodzie, susze i fale upałów, które w tym roku nawiedziły Ziemię, pokazały, że ponure prognozy dotyczące zmian klimatu stają się rzeczywistością. Ale według ekspertów „to dopiero początek”, ponieważ międzynarodowe wysiłki na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych załamują się.

 

Istotnie, w tym roku poczyniono znaczne postępy w postaci ważnych nowych przepisów, zwłaszcza w USA i Europie, a także wynegocjowanej umowy w ONZ, aby pomóc krajom podatnym na zagrożenia w radzeniu sobie z rosnącą falą niszczycielskich skutków dla klimatu. Jednak cel ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5 stopnia Celsjusza powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej jest zagrożony, ponieważ emisje gazów cieplarnianych mogą osiągnąć rekordowy poziom w 2022 r.

 

Szef ONZ Antonio Guterres ostrzegł światowych przywódców na szczycie klimatycznym w Egipcie w listopadzie, że ludzkość stoi przed poważnym wyborem między współpracą w walce z globalnym ociepleniem a „zbiorowym samobójstwem”.

 

W tym roku eksperci ONZ wydali najsilniejsze jak dotąd ostrzeżenie przed niebezpieczeństwami stojącymi przed planetą i ludzkością, publikując w lutym raport nazwany Atlasem ludzkiego cierpienia.

 

Potem Ziemię nawiedziła seria ekstremalnych zjawisk pogodowych, które pokazały niebezpieczeństwa związane ze zmianą klimatu, z ociepleniem o 1,2 stopnia Celsjusza. Rekordowe upały zniszczyły uprawy od Chin po Europę, a susza doprowadziła do śmierci głodowej miliony ludzi w Rogu Afryki. Powodzie spowodowane zmianami klimatycznymi przetoczyły się przez Pakistan, dotykając 33 miliony ludzi i powodując szkody o wartości około 30 miliardów dolarów.

 

Oczekuje się, że rok 2022 będzie jednym z pięciu najgorętszych lat w historii, pomimo wpływu La Niña, tj. zjawiska, które ochładza atmosferę.

 

W tym roku w Egipcie odbyły się ważne rozmowy dotyczące zmian klimatu. Odbywały się one na tle ekstremalnych zjawisk pogodowych i rosnących cen surowców paliwowych związanych z rosyjską inwazją na Ukrainę. Negocjacje naprawdę przeszły do historii. Bogaci zanieczyszczający zgodzili się stworzyć fundusz na pokrycie szkód klimatycznych w biedniejszych krajach.

 

Jednak uczestnikom konferencji nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie redukcji emisji niezbędnych do ograniczenia przyszłych strat i szkód klimatycznych. Aby utrzymać granicę 1,5 stopnia Celsjusza, do 2030 roku emisje powodujące ocieplenie planety muszą zostać zredukowane o 45%, a do połowy stulecia – do zera.

 

Podczas rozmów ONZ w Glasgow w 2021 r. państwa wzywały do zwiększenia zobowiązań w zakresie redukcji emisji. Tylko około 30 krajów posłuchało wezwania, co spowodowało ocieplenie świata o około 2,5 stopnia Celsjusza.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

"Karaiby na wyciągnięcie ręki

"Karaiby na wyciągnięcie ręki. Na te wyspy dostaniesz się bez wizy" - (Artykuł)

Bez paszportu i wizy (z dowodem osobistym) Możesz jechać do każdego kraju należącego do Unii Europejskiej oraz do kraju, który jest zależny od państwa należącego do UE.
Przykład: Martynika jest zależna od Francji... A leży na Karaibach.
Polacy dość swobodnie przepłyną bądź przelecą z jednej z wymienionych wysp na drugą (Bez Wizy).
Bilety na przelot na przykład z Berlina na Martynikę i z powrotem kupisz już za około 2 tys. zł.
Tysiące wysp i wysepek. Każda z nich jest inna. Zaskakują liczbą wodospadów, barwnymi rafami koralowymi, wulkanami i gęstymi tropikalnymi lasami.

"Karaiby na wyciągnięcie ręki. Na te wyspy dostaniesz się bez wizy" - (Artykuł)

https://www.google.de/amp/s/businessinsider.com.pl/lifestyle/podroze/karaiby-bez-wizy-gdzie-nurkowac-pic-rum-zwiedzac-wulkany-i-jaskinie/qy4n3n8.amp?e...

===

Na Karaiby najszybciej można się dostać samolotem. Lecąc z Polski musimy liczyć się z koniecznością międzylądowania. Wyloty odbywają się z Frankfurtu, Amsterdamu czy Paryża. Lot w zależności od europejskiego lotniska i miejsca docelowego na Karaibach trwa około 8-12 godzin.
Wyspy Karaibskie przynależą do kilku Państw. W związku z powyższym występuje obowiązek odpraw.
Strefa czasowa:  GMT-4. W zimie różnica między Polską a Karaibami wynosi 5 godzin tzn. kiedy w Polsce mamy 17,00 to na Karaibach jest południe.
Słońce: wschodzi o 6 rano i zachodzi ok 18:30.
System oznaczeń nawigacyjnych: Obowiązujący na Karaibach system oznaczeń nawigacyjnych to IALA B (odwrotny niż w Europie).
Boat-boys: Po wpłynięciu do zatoki bardzo często pojawia się „komitet powitalny” – sklep na wodzie, w którym można się zaopatrzyć w art. spożywcze (np. świeżo złowione ryby i skorupiaki, miejscowe owoce). Zajmują się również dostarczaniem wody, paliwa, a nawet proponują usługi pralnicze. Ceny są na ogół dość sztywno ustalone, a próby targowania raczej niemile widziane.
Waluta: Jeśli się umawiasz na opłatę w dolarach, trzeba się upewnić w jakich konkretnie dolarach się umawiasz.
Klimat jest ciepły i wilgotny, minusem są nawiedzające ten region silne wiatry, tworzące często orkany, pomiędzy czerwcem a listopadem, kiedy trwa tu sezon huraganów.
Temperatury powietrza w porze suchej w okresie od listopada do maja wynoszą około 30-35 stopni, woda około 25-28 stopni, wiatry stałe około 5-6 w skali Beauforta, wiejące z kierunków wschodnich (NE,SE,E). Deszcze na Karaibach są bardziej orzeźwieniem niż udręką i występują często w postaci lokalnego kilkuminutowego opadu. Jednakże trzeba się liczyć z faktem, że występują codziennie.
Krajobrazy karaibskie to jedne z najpiękniejszych widoków, niczym z pocztówek. Według wielu ludzi jest to raj na ziemi.
Karaiby to archipelag wysp płożonych pomiędzy kontynentami Ameryki Północnej i Południowej, w skład których wchodzą Wielkie i Małe Antyle, wyspy Bahama oraz Kajmany. Choć wszystkie wyspy położone są w niedużej odległości, są bardzo zróżnicowane – ze względu na odmienną historię, przynależność państwową, zmieniające się strefy wpływów, kulturę oraz religię. W sumie obejmują one obszar 255 tys. km², z liczbą ludności przekraczającą 40 mln osób.
Największą popularnością wśród żeglarzy cieszą się Małe Antyle – archipelag ciągnący się łukiem o długości ok. 1900 km od wyspy Puerto Rico (Wielkie Antyle) na północnym zachodzie w okolice północno-wschodniego cypla Ameryki Południowej, a następnie ku zachodowi wzdłuż wybrzeży Wenezueli. W skład Małych Antyli wchodzą: Wyspy Dziewicze, Wyspy Podwietrzne (Anguilla, Sint Maarten, Saint Christopher,Nevis, Montserrat, Barbuda, Antigua, Gwadelupa, Dominika i inne), Wyspy Zawietrzne (Martynika, Saint Lucia, Saint Vincent, Grenada i inne), wyspa Barbados oraz Antyle Holenderskie.
Ze względu na odmienną przynależność państwową na wyspach Karaibskich występuje wiele jednostek monetarnych – Euro, kilka rodzajów dolara (wschodniokaraibski, amerykański, jamajski, kajmanski etc), czy peso (dominikańskie, kubańskie, wymienialne CUC etc).
Kuchnia karaibska to przede wszystkim kuchnia kreolska (mieszanka europejskiej tradycji kulinarnej z miejscowymi przepisami), opierająca się na roślinach strączkowych, ryżu,  pikantnych przyprawach, drobiu i rybach oraz pysznych deserach na bazie egzotycznych owoców, takich jak ananas czy kokos. Na pewno warto spróbować smażonych platanów, czyli bananów zwyczajnych.
Przez granicę nie wolno przewozić okazów CITES czyli żywych zwierząt i roślin, wypreparowanych zwierząt i ich części oraz produktów wykonanych z chronionego gatunku, w tym:
– koralowców i muszli,
– storczyków, kaktusów, roślin owadożernych,
– małp, papug, ptaków drapieżnych, węży i jaszczurek,
– skór z: kotów drapieżnych, małp,
– wyrobów ze skór węży, krokodyli i jaszczurek a także skorup żółwi,
– spreparowanych motyli.
Przepisy te reguluje CITES (Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, Konwencja Waszyngtońska)
UWAGA:
– Wiele przeszkód nawigacyjnych nie jest oświetlonych w nocy.
– Zdarzają się kradzieże – cumując w zatokach warto zabezpieczyć sprzęt

"Czarter jachtów Karaiby" - (Artykuł)

https://www.punt.pl/czarter-jachtow-karaiby/

===

Portret użytkownika Lommo

Dopiero w zeszłym tygodniu

Dopiero w zeszłym tygodniu spora grupa naukowców opublikowała apel aby nie robić ludziom wody z mózgu teorią taką że emisja CO2 wpływa na tzw. globalne ocieplenie. CO2 w ziemskiej atmosferze to 0.03 %. Wpływ emisji antropogenicznej ma tu wg najnowszych badań żaden wpływ na klimat. A samo CO2 które w kretyńskich mediach lewackich jest przedstawiane jako trucizna ,jest niezbędne , jest blogoslawieństwem dla przyrody czyli roślinności i dalej zwierzyny ( bo wszytko zaczyna się od roślinności). Jeśli chodzi o klęski żywiołowe to one zawsze były, lecz nie było mediów nimi epatujących, nie było tyle ludności na świecie i tym samym gorsze siedliska do zamieszkania pod względem powodziowym nie były używane. Choć i nie zawsze bo Kultura Łużycka w Polsce ( I w Europie aż do połowy Francji) preferowała tereny podmokłe z powodu nawożenia naturalnego mułem, mniejszego ryzyka nie wykiełkowaniu nasion. Weźmy taki najbardziej znany gród Kultury Łużyckiej jak Biskupin który został opuszczony z powodu podnoszenia się poziomu jeziora. Czy to to wg durnych lewackich tub propagandowych oznacza że wtedy było wydobycie paliw kopalnych?. W połowie swojego istnienia gród w Biskupinie został spalony przez najazd Scytów z dzisiejszych terenów Ukrainy którzy zdesperowani suszą ruszyli na Zachód ( oprócz grodu w Biskupinie zniszczono wtedy w Polsce setki grodzisk , w samej mojej okolicy to : w Toruniu, Chełmży, Gzinie, Kamieńcu, Kruszwicy, Inowrocławiu). To co tamta szusza to wynik eksploatacji paliw kopalnych ? Jakby ktoś nie wiedział to wielkie powodzie powodują spływ bogatych w związku organiczne mułów w najniższe fragmenty terenu, każdy kto bawił się jako dziecko w robienie kanałów i tam wie że w czarny mulik się zbierał w miejscu po kałużach. Sam mieszkam w takim miejscu gdzie była powódź tysiąclecia pod koniec XIX wieku od zatoru lodowego gdzie Wisła zakręca pod kątem 110stopni ( zator lodowy to pewnie zdaniem lewaków od emisji CO2 i globalnego ocieplenia) . I w wyniku tej powodzi mam do dziś 0.5 metra czarnoziemu na piachach, a woda jest płytko to generalnie uprawy się udają. Wystarczy przejrzeć stare kroniki i zbiory wspomnień od czasów średniowiecznych były zachowane jakieś źródła pisane wydawane dziś drukiem, i były susze 2 letnie np. W Texasie gdzie zdesperowani ludzie powyrzynali księży za to że nie da się wymodlić deszczu. W Polsce były susze takie że Wisła prawie wysychała, były wichury że w miastach czy nawet obiektach królewskich leciały setki dachów. Jeżeli chodzi o zmyszanie do dekarbonizacji przez głównie Brukselę czytaj Berlin , to ma to wyłącznie jeden cel czyli wysforowanie gospodarki Niemiec do przodu na jakimś nośniku technologicznym który wszyscy będą musieli kupic a niemieckie firmy zarobią. Niemcy ogromnie się wzbogaciły w XIX wieku na karbonizacji , czyli wydobyciu węgla, wytopie stali, produkcji wyrobów stalowych, na budowaniu ekspansji lini kolejowych , na produkcji maszyn parowych. Tylko że jak wtedy ciągnięto z głębi Niemiec na tereny wschodnie kolej to z jednej strony przyjeżdżały niemieckie towary rujnujace miejscową wytwórczość ale w drugą stronę jechały miliony emigrantów do kopalń i przemysłu ( gdzie i w jednym i drugim zarabiało się bardzo dobrze). Dziś zniszczenie peryferi unijnych nakazem dekarbonizacji nie spowoduje że zrujnowana ludność będzie miała gdzie wyjechać bo przemysł 4.0 to nie są fabryki zatrudniające tysiące pracowników jak to było w XIX wieku . Dekarbonizacja , polityka drastycznej redukcji emisji CO2 i opodatkowania tejże emisji pod płaszczykiem handlu emisjami , to gwarantowane morderstwo polskiej gospodarki i wpuszczenie ludzi w nędzę. Oni tam sami ma Zachodzie ledwo piszczą aktualnie od zbiegu Dekarbonizacji i blokady importu paliw z Rosji . Ale rzucają ludziom dofinansowania , podwyżki płać, podwyżki zasiłków , faktycznie nawet dochód gwarantowany ( od 1 stycznia wchodzi w Niemczech Bürgergeld czyli pieniądze obywatelskie . Od razu uprzedzam naiwnych żeby nie mają po co jechać bez Reißepass-u czyli niemieckiego paszportu). Tymczasem w Polsce w 2023 zamrożenie cen gazu i prądu pociągnie budżet na 100 mld zł. A potem bankructwa. Emigrację niech sobie młodzież i nie tylko młodzież włoży między bajki bo do jukeja od Brexitu nie wpuszczają polskich nędzarzy. Inne kierunki przykładowo Niderlandy to lipa jakich mało- Dopiero co niemiecka Polizei zamknęła przygraniczne nory niewolników czyli Polaków zatrudnionych przez wypożyczalnie pracowników w Holandii. Do Niemiec też są tylko wakaty-ścierwa przez wypożyczalnie pracowników. Stąd w Niemczech będą wyburzać resztę poenerdowskich bloków bo w założeniu mieli je zasiedlić imigranci z Polski. Jednał nie ma wielkich fabryk pod które te bloki kiedyś powstały a z gównianej pracy z agencji nie da się opłacić najmu mieszkania nawet spółdzielczego w poenerdowskim bloku. O cenach mieszkaniowych na zachodzie to już w ogóle nie ma o czym mówić.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

................................... Nibiru zbliża się do peryhelium, a oni uroili sobie zielony ład. Oczywiście inwestowanie w zieloną energie jest słuszne, ale nadal trzeba korzystać z energii na paliwa stałe, ponieważ globalne ocieplenie to nie tylko wzrost temperatury, ale również gwałtowne jej spadki tak, jak to miało miejsce ostatnio w Stanach Zjednoczonych. Ten rok będzoe krytyczny, bo prawdopodobnie Rosja użyje broni jądrowej wobec Ukrainy, więc w  katofaszyzującej Polsce, w której Polak nienawidzi Polaka, też będzie nie za ciekawie. A Biskupi kat...oliccy zapewne mają zamysł wdrożenia w Polsce planu Rwanda 2.0, bo im więcej trupów, tym więcej kasy dla bandziorów sutannach, którzy we własnych szeregach przeprowadzają czystki. W tym roku już 7 księży popełniło rzekome samobójstwa, o których wiemy, bo podały te informacje media.  

Portret użytkownika syriues

Zawsze gdy sa zmiany klimatu

Zawsze gdy sa zmiany klimatu globalnego na ziemi jest to spowodowane zbliżającym się dużym obiektem wchodzącym w uklad słoneczny.zawsze tak było i jest i to dopiero początek. Ludzie którzy o tym wiedzą wymyslili by zrobić z nas niewolników. 

Sądy polskie, urzędy,przeciw wam

Ja w Polsce juz dlugo nie mieszkam  ,bo tam sie załatwić nic nie da......a mogłoby być pięknie 

 

Portret użytkownika Endymion

Planeta X/Niburu? Ponoć 17

Planeta X/Niburu? Ponoć 17.000 lat minęło jak z bicza strzelił. Ta teoria jak dla mnie jest zbyt pompowana i robi podłoże do Blue Beam i objawienia boga/kosmitów. Stań, poczekaj. Zastanów się. Kto, po co i dlaczego chce to robić? Jak to przeanalizujesz budując macierz "za i przeciw" to logiczne wnioski przedstawisz mi, tutaj na tym portalu, a ja z przyjemnością skomentuję. Spokoluz, masz dużą wiedże, ale nieusystemutyzowaną,błądzisz jak ciele we mgle..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Moja wiedza - moja sprawa .

Moja wiedza - moja sprawa . Jak ją opisuje moja sprawa - dla ogarniętych w niektóych tematach metafory są jasne a to , że Ty ich nie kumasz nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia. Są tacy/takie , którzy/re kumają i też piszą metaforami  a Ty ich besztasz - Twoja sprawa bo ja im wtedy daje plusy pomimo Twojego besztania ich z błotem zgadzam sie  z mini. Prosty przykład - Dąb-Rozwadowski wkurzył mnie , pojechałem z nim ale wczesniej w  wielu sprawach się z nim zgadzałem . Jak mnie naprawdę wkkkkk to mu odpisuje bo mam sowje zdanie ale on ma swoje i z powodu , że wiele nas rózni jest mała wspólna - dla mnie wywozy przez ruskich na syberię. jednak to nie znaczy , że to nas łączy bo dzieli nas jego agentura prozachodnia - on nie ma ducha słowiańskiego , jest w kieszeni zachodu albo otumaniony zachodem rzymskim i na to nie ma lekarstwa. I nie intersuje mnie Twoje czy Dąbka zdanie na mój komentarz - tak czuję i tak piszę . Najważniejsza intuicja .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika b@ron

o blue beam dziwnie cicho się

o blue beam dziwnie cicho się zrobiło a skoro pracowali nad tym tyle lat temu, to z cała pewnością nie zaprzestali ... dla mnie jak nic sprawa fatimy aż się prosi żeby zakwalifikować go do testu na ludności która łykneła "objawienie" pytanie kiedy część druga...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Endymion

Kilka lat temu był test, na

Kilka lat temu był test, na murach Jerozolimy ludzie zobaczyli jeźdzca apokalipsy. Temat może mają nie do końca dopracowany, albo nastała cisza przed burzą i jeszcze nie ten czas. Gdzieś czytałem, żę Chińczycy mają technologię wyświetlania reklam na niebie.. leżąc na plaży nad polskim brudnym i zimnym Bałtykiem spojrzysz w niebo, które powinno być błękitne, a tam widzisz: AMAZON, TESLA, IBM, COCA-COLA itd. itp. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika b@ron

nieee, no to nie blue beam...

nieee, no to nie blue beam... reklamy i wyświetlanie na ścianie to nic dziwnego, w fatime ponad 50 000 ludzi uwierzyło w cud który widzieli fizycznie... kilka , kilkanaście osób to by mnie nie dziwiło, ale na taką skalę, to już wtedy ta technologia musiała być dopracowana ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj