W Turcji zatrzęsła się ziemia, trzech zabitych, 79 rannych

Kategorie: 

www.palmatravel.pl

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 79 zostało rannych w trzęsieniu ziemi, do którego doszło w nocy z czwartku na piątek na północnym zachodzie Turcji - poinformował w piątek minister ochrony środowiska Veysel Eroglu. Stan jednego z rannych jest poważny.

 

Do trzęsienia ziemi o sile 5,9 w skali Richtera doszło o godz. 23.15 (godz. 22.15 czasu polskiego) w regionie Simav, około 80 km na południowy zachód od miasta Kuetahya. Po głównych wstrząsach nastąpiła seria wstrząsów wtórnych. Wstrząsy były odczuwalne m.in. w Stambule i Izmirze.

 

Trzęsienie spowodowało dość znaczne straty materialne w Kuetahya. Burmistrz tego miasta Kenan Ciftci powiedział, że zdenerwowani mieszkańcy wyszli na ulice obawiając się dalszych wstrząsów. Jedna osoba zginęła po skoku z okna.

Kilka budynków, w tym siedziba miejscowego uniwersytetu, zawaliło się. W mieście nie ma prądu. Trzęsienia ziemi są w Turcji częstym zjawiskiem, bowiem kraj ten leży na terenie aktywnym sejsmicznie. W 1999 roku podczas dwóch silnych trzęsień ziemi zginęło ponad 20 tys. ludzi.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: rzymek19
Portret użytkownika rzymek19

Komentarze

Portret użytkownika jad

Ukryli ten silny wstrząs

Ukryli ten silny wstrząs zapewne przez operację NATO na siły Kadafiego, pechowo pobudzili w tamtym rejonie tektonikę, która w następstwie dotknęła Kretę w Grecji, potem Turcję północno-zachodnią; zataili zapewne przez eventualne roszczenia odszkodowawcze, jakie by mili poszkodowani dotknięci w tych trzęsieniach.

Skomentuj