W Turcji powstało olbrzymie zapadlisko

Kategorie: 

Źródło: Internet

W Turcji, w pobliżu miasta Konya, w godzinach popołudniowych 23 września, lokalni pasterze niespodziewanie usłyszeli głośny huk. W jego wyniku przerażone stado zwierząt rozpierzchło się po okolicy. Okazał się, że odgłos spowodowało zapadlisko, które powstało w okolicy.

 

Po głośnym huku i opadnięciu kurzu, który powstał w powietrzu, pasterze zdali sobie sprawę, że bardzo blisko nich stało się coś niezwykłego i zaczęli przeszukiwać okolicę. W pewnym momencie odkryli ogromne zapadlisko o średnicy 40 metrów i głębokości ponad 20 metrów. 

Okazuje się, że nie było to pierwsze takie znalezisko w tej okolicy. Lokalni mieszkańcy zauważają, że w ostatnim czasie w tym regionie takich zapadlisk pojawiło się około dziesięciu, a ich głębokość osiągała do 14 metrów. Nadal nie wiadomo z jakiego powodu powstają te struktury. Podobne kratery na Syberii są spowodowane emisjami metanu i gazu ziemnego, być może w Turcji ich pochodzenie jest podobne.


 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj