W Turcji odkryto ogromne złoża złota

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Agencja Państwowa Anatolii podała, że Turcja odkryła ogromne złoże złota zawierające około 3,5 miliona uncji (99 ton) metalu szlachetnego o wartości około 6 miliardów dolarów.

 

Wielki otwarcie w pobliżu zachodniego miasta Shogut zapowiedział Fahrettin Poyraz, który kieruje Tureckim Stowarzyszeniem Kredytów Rolniczych i firmą nawozową Gubretas.

 

Podkreślił, że „pierwsze złoto zostanie wydobyte w ciągu dwóch lat, a to pomoże wzmocnić turecką gospodarkę”. Ciekawym szczegółem jest to, że Shogut jest dokładnie miejscem, z którego Osmanie w zachodniej Azji Mniejszej rozpoczęli podbój na początku XIV wieku.

 

Jest to pierwsza stolica osmańskiego emiratu (Baylik). Po upublicznieniu komunikatu, akcje Gubretas wzrosły o prawie 10% na giełdzie w Stambule. Minister ds. energii i zasobów naturalnych Fatih Donmez powiedział we wrześniu, że Turcja pobiła zeszłoroczny rekord z 38 tonami złota.

 

„Naszym celem na najbliższe pięć lat jest osiągnięcie rocznej produkcji stu ton złota” - powiedział Donmez.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

24.12.1914 FED zydzi

24.12.1914 FED zydzi wyczarowali ...

https://www.youtube.com/watch?v=L7jh6HpOjcI

Kiedy w w Wigilie Bozego Narodzenia 1914 roku chrzescijanscy kongresmeni siedzieli w swoich domach z rodzinami to judeochrzescijanscy "amerykanie" uchwalili ustawe o FED zgodnie z ktora od tego dnia zabroniono rzadowi USA drukowac samemu sobie dolary. Dolary te moglo od tego dnia az do dzis drukowac tylko i wylacznie 5 zydowskich bankow czyli FED a rzad USA musi je na procent "kupowac" u tych "balcerowiczow" i innych "morawieckich". NBP z tow. "glapinskim" i jego batalionem rusycystek to pewnie tez do tych 5 bankow nalezy, prawda ? Czyli jest "niezalezny" jak Pan Bog przykazal ...

Znany terrorysta i antysemita okresu poznorzymskiego niejaki jezus z Nazarethu jak wpadl kiedys do tego owczesnego FED-u z nahajka w reku to lal ich po mordach i myckach parszywych niczym kozak donski i te ich sejfy bankowe im poniszczyl i poprzewracal. Moze by tak poslac w duchu Judeochrzescijanstwa ks. kard. "dziwisza" lub ks. prymasa "polaka" tez tak do tego "glapinskiego" w tym NBP aby go i te jego rusycystki po mordach skorumpowanych i bezczelnych sprac i sejfy im porozrzucac ?

Autor: ;Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Mojeimię44

Życzę wszystkim (zarówno

Życzę wszystkim (zarówno wydawcom znz jak i czytelnikom) dużo zdrowia na te święta Bożego Narodzenia. Oby wasza wiedza rosła i obyście rozpoznawali obłudę i kłamstwa. Życzę wam lepszego jutra ale przede wszystkim wiedzy byście się nie dali ogłupiać.

Oby przyszły rok był pierwszym krokiem w kierunku wyzwolenia naszego kraju z rąk tych, którzy nas coraz bardziej zniewalają.

 Opiszę wam jedną z świątecznych obłud. Wielu z nas żeby przyozdobić choinkę czyli drzewko życia wycina je i przyozdabia łańcuchem. To jest grzech lekki gdyż wynika z niewiedzy.  Zabijacie drzewko życia żeby narzucić na nie łańcuch symbol żmiji. Jest takie świetne zdjęcie które to opisuje.

 Nie róbcie tego. Jeśli mieszkacie w domku jednorodzinnym to posadźcie sobie żywe drzewko i je przyozdabiajcie gdyż to jest symbol życia. Mordowanie drzewa żeby je przyozdobić łańcuchem jest symbolem śmierci. Nie wieszajcie nigdy łańcucha gdyż to symbol żmiji. Niby mała różnica a jednak wielka. Rytuał, który tworzycie to rytuał wyboru śmierci.

https://youtu.be/nOWR8bPQqIk

 Ps. Na polsacie składają dziś życzenia. Cyt. zaszczepmy się wszyscy by podarować sobie zdrowie w Nowym Roku. 

Przypomina mi ta nagonka tą piosenkę tylko wystarczy zamienić słowo pills na vaccine. Interesujący motyw zwłaszcza w 1 minucie i 16 sekundzie. Szatan. 

https://youtu.be/vXnWbHJtGHc

 

Nie dajcie się ogłupić. Żyjcie i dajcie żyć innym. 

Nawet ten rudy kieł składa takie życzenia

https://www.google.pl/amp/s/wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/8052608,donald-tusk-szczepienia-koronawirus-zyczenia-swieta-boze-narodzenie.html.amp

Jednak sam nie zaszczepi się przed kamerami bo ta blać wogóle się nie zaszczepi. Złodziej co nas objebał z OFE twierdząc, że nasze pieniądze to nie nasze pieniądze. Autorytet tfuu

https://youtu.be/Dpdw0WVZ-ek

Portret użytkownika Człowiek Polak

Niech się Chrystus rodzi i na

Niech się Chrystus rodzi i na świat przychodzi. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia rodacy! Dużo wytrwałości, siły, mocy Ducha Św., rozumu oraz jak najmniej zaszczepionych znamieniem bestii z Waszych rodzin. Radujmy się, bo na Świat przychodzi wybawiciel, który wybawi nas z wielkiego ucisku.Z Panem Bogiem kochani!

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

No to chyba Rotszyld,

No to chyba Rotszyld, za pośrednicwtem Sosorsa, teraz wykryje, że w Turcji bardzo brakuje demokracji, i że jest tam całkiem połamanta parchata ręka niewidzialnego rynku.

Oczywistym też jest w obliczu tego odkrycia, że wszystkie Prawa Człowieków (do bezkarnych geszftów) są tam dokumentnie zgwałcone, i w związku z tym "społeczność między-narodowa" musi zareagować, bombardując Turcję inteligentnymi pokojowymi bombami, w celu przywrócenia w tym kraju demokratycznego państwa prawa (talmudycznego)...

Nie wspominając o tym, że możemy się spodziewać spontanicznego wybuchu jakiejś "kolorowej, owocowej, warzywnej" rewolucji w Turcji...

Portret użytkownika Emilian

A pamiętasz histori o złotym

A pamiętasz histori o złotym pociągu? Wielu historyków zarzekało się, że pociąg istnieje. I nagle cisza. Urwał się temat złotego pociągu. "Dziwnym" zbiegiem okoliczności zarazpo tym wprowadzono prawo zakazujące używania bez stosownych pozwoleń wykrywaczy metalu. Złoty pociąg jeśli rzeczywiście był to "pojechał" na bliski wschód Wink A nam został jak zwykle rybi fiut. 

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Możesz mi wierzyć, że nasz

Możesz mi wierzyć, że nasz kraj należy do najbogatrzych jeśli chodzi o metale ziem rzadkich. Tylko w jednej żyle koło Nowej Soli złoża szacowane są na 848 mln ton rudy miedzi i srebra czyli 11 mln ton czystej miedzi oraz 36 tys. ton czystego srebra. Tam gdzie miedź i srebro jest i złoto ale tego już do publicznej wiadomości nie podali. Jest napewno. Czy wiesz ile to 11 mln ton miedzi i 36 tys. ton srebra? Pomyśl Magister. Jednak Polska nic z tego mieć nie będzie gdyż koncesje dostała kanadyjska firma. Smile Rozbierają nas w biały dzień. 

https://www.google.pl/amp/s/businessinsider.com.pl/wiadomosci/nowe-zloze-rud-miedzi-i-srebra-w-polsce/xwb2674.amp

Co to jest 100 ton tureckiego złota do 36 tys. ton polskiego srebra i do 11 mln ton miedzi? A powtarzam tam gdzie miedź i srebro jest i złoto więc pewnie tego złota jest w granicach 1000 ton w tym jednym złożu koło Nowej Soli. Smile

https://youtu.be/j0-aQHrA7-U

Skoro 100 ton złota to 6mld dolarów to 1000 ton złota to 60 mld dolarów 1 tona srebra dziś kosztuje około 300 000 zł więc 36 tys ton to jest tyle 10 800 000 000 000 zł.  Tak Magister 10 bilionów 800 miliardów złotych czyli 2,6 biliona dolarów. ;) 

Niestety Magister ty jako goj pospolity, ja jako goj pospolity oraz około 30 mln pozostałych goji pospolitych możemy się cieszyć, że mieszkamy jeszcze w naszych prywatnych domach bo dzielą nas podobno miesiące i będziemy wynajmować nasze mieszkania u słusznych. 

Walczyłem z tym Magister możesz mi wierzyć ale nikt mnie nie słuchał a przedwczoraj dostałem, życzenia świąteczne od anonima cyt. "a żebyś zdechł huju dziś w nocy." Przysięgam Magister. 

Dlatego teraz już nigdzie się nie udzielam poza znz ale pewnie i tu przestane. Dla mnie najważniejsze jest teraz siedzieć przy duchowym drzewie życia i wchodzić na duchową górę syjon. Reszta staje się bez znaczenia. 

https://youtu.be/MME0FQ1L0-o

https://youtu.be/DC3id27puV4

https://youtu.be/UNG9VM6uXE4

Tak jak sceptyk poniżej zauważył pomyliłem się i zamiast policzyć w tonach najwidoczniej policzyłem w kilogramach te srebro czyli w rzeczywistości daje to 108 000 000 000 zł to i tak jest to potężna liczba pieniędzy a to jest tylko jedna żyła. 

Portret użytkownika Emilian

Kolego '44 nigdy sam siebie

Kolego '44 nigdy sam siebie ani nikogo z Polaków nie nazywaj goj. Bo goj to największa obraza. Goj to łajza pospolita a nawet gorzej to bydle z ludzką twarzą. Określenie goj pasuje raczej do tabunów tratwowych inżynierów którzy umieją tylko gwałcić kraść i jeszcze raz gwałcić.  

Polacy (Słowianie) nie są żadnymi gojami !!!

Portret użytkownika sceptyyk

Witaj kolego Mojeimię44  :) 

Witaj kolego Mojeimię44  :)  Hm... Z moich wyliczeń wynika, że przy obecnych cenach złota i srebra, ich wartość w tym złożu, to 108 000 000 000 (mld) zotych za srebro, oraz 67 000 000 000 (mld) złotych, za złoto. KGHM, z około 8 mln ton rudy, uzyskuje 3 kg złota, a to są jednakie złoża. To oznacza że w rzeczonym złożu, jest okoo 300 ton złota. A na koniec, będzie lepiej i bezpieczniej, żeby to złoże poczekało na kolejne pokolenia Polaków...                                                                                                        https://www.coininvest.com/pl/wykresy/kurs-zlota/gram/

Strony

Skomentuj