W Turcji doszło do masowego wymierania flamingów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W wyschniętej części tureckiego jeziora Tuz w centralnej tureckiej prowincji Konya, znaleziono setki piskląt i dorosłych flamingów. Skłoniło naukowców do ponownego skupienia się na skutkach suszy dla ekosystemu.

 

Jezioro Tuz to drugie co do wielkości w Turcji i jedno z największych jezior hipersłonych na świecie. Jest ono ulubionym siedliskiem zwierząt wędrownych i od dawna służy jako miejsce gniazdowania flamingów. 

 

Pomimo tego, że jest płytkie i nie pada tam zbyt często w ciągu roku, jego słona natura sprzyja gniazdowaniu ptaków wędrownych. Jednak susza spowodowana zmianami klimatycznymi spowodowała cofnięcie się jeziora, co utrudniało flamingom znalezienie pożywienia.

 

Zwłoki ptaków są teraz rozsiane po części jeziora w regionie Cihanbeyli w Konya. Ptaki przyleciały nad jezioro w marcu na okres lęgowy. Jezioro Tuz było rajem dla flamingów, ale teraz zamieniło się w ich koszmar.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj