W trakcie trwania najbardziej popularnego programu informacyjnego w Rosji wezwano do zatrzymania wojny

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Pracownik z antywojennym plakatem pojawił się w studiu Pierwszego Kanału podczas nadawania na żywo programu informacyjnego.

Dziś 14 marca br. redaktorka Pierwszego Kanału Marina Owsjannikowa próbowała przerwać wieczorną transmisję programu informacyjnego Wremja. Reporterka weszła w kadr, gdy prezenterka Ekaterina Andrewa mówiła o sankcjach. Owsiannikowa pojawiła się za dziennikarką i trzymała w rękach plakat, który wzywał do powstrzymania wojny, a także nawoływał, aby nie wierzyć propagandzie: „Tu jesteś okłamywany”.

 

Kobieta kilkakrotnie powtórzyła „Stop wojnie! Bez wojny!”, po czym na antenie zaczęła się opowieść o sankcjach. Przed akcją na żywo Owsjannikowa nagrała wideo przepraszające za udział w propagandzie i domagające się powstrzymania bratobójczej wojny.

 

Oto jej przemówienie w całości:

„To, co dzieje się teraz na Ukrainie, jest przestępstwem. A Rosja to kraj agresor. A odpowiedzialność za tę zbrodnię spoczywa tylko na sumieniu jednej osoby. A tą osobą jest Władimir Putin. Mój ojciec jest Ukraińcem, mama Rosjanką. I nigdy nie byli wrogami. A ten naszyjnik na mojej szyi jest symbolem tego, że Rosja musi natychmiast przerwać bratobójczą wojnę, a nasze braterskie narody nadal będą mogły się pojednać.

Niestety w ostatnich latach pracowałam w Pierwym Kanale, zajmując się propagandą Kremla i teraz bardzo się tego wstydzę. Szkoda, że pozwalałam kłamać z ekranu telewizora. Wstydzę się, że pozwoliłam zombifikować Rosjan.

Milczeliśmy w 2014 roku, kiedy to wszystko dopiero się zaczynało. Nie wychodziliśmy na wiece, kiedy Kreml otruł Nawalnego. Po prostu w milczeniu obserwowaliśmy ten antyludzki reżim. A teraz cały świat odwrócił się od nas. I jeszcze dziesięć pokoleń naszych potomków nie zostanie zmytych z hańby tej bratobójczej wojny.

My, Rosjanie, myślimy i jesteśmy mądrzy i tylko w naszej mocy jest powstrzymanie tego szaleństwa. Wychodź na wiece, nie bój się niczego, nie mogą nas wszystkich zamknąć".

Owsjannikowa została zatrzymana i przewieziona do moskiewskiego oddziału policji. Przypuszczalnie sporządzono przeciwko niej protokół na podstawie niedawno przyjętego w Federacji Rosyjskiej artykułu o cenzurze wojskowej za dyskredytację rosyjskich sił zbrojnych.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Izrael wypiał się  na  swoich

Izrael wypiał się  na  swoich  i na tych tu   durniów  anty polskich  też  , teraz nie dostaniecie wypłaty za swoją ciężką pracę (czytaj :kopiuj i wklej)

Izrael będzie mógł przyjąć nie więcej niż 5 tys. Ukraińców. Jest to podane na stronie internetowej Ambasady Ukrainy w Izraelu.

Obywatele Ukrainy nie mogą wjechać do Izraela jako turyści, aby przeczekać wojnę, muszą złożyć wniosek i uzyskać pozwolenie od izraelskiego MSW, które jest przyznawane tylko niektórym kategoriom obywateli.

„Przylot do Izraela i wejście na pokład samolotu wymagają uprzedniej zgody izraelskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych” – czytamy w oświadczeniu.

Obywatele Ukrainy ubiegający się o wjazd do Izraela muszą wypełnić elektroniczny wniosek na stronie izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Ambasada informuje, że obecnie nie ma możliwości wjazdu do Izraela w statusie turystów, kraj nie przyjmuje uchodźców z Ukrainy, a jedynie pewne kategorie osób w zależności od poziomu więzów rodzinnych i radzi zwrócić się o pomoc prawną do prawników.

W ten sposób Izrael faktycznie zniósł ruch bezwizowy dla Ukrainy i jest zamknięty dla ukraińskich uchodźców na czas trwania działań wojennych.

Decyzję tę skrytykował już szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak.

„Ostatnie decyzje izraelskiego kierownictwa mające na celu ograniczenie przyjmowania Ukraińców, delikatnie mówiąc, są zaskakujące. Zawieszenie ruchu bezwizowego i wprowadzenie systemu elektronicznych zezwoleń Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na wjazd do Izraela dla obywateli Ukrainy uważamy za nieprzyjazny krok, który wymaga natychmiastowej korekty.

Będziemy ostro i szybko reagować na wszelkie kroki godzące w interesy Ukrainy i Ukraińców” – napisał Yermak.

Przypomnijmy, że ambasador Ukrainy składa pozew przeciwko działaniom rządu izraelskiego z powodu ich stanowiska w sprawie uchodźców.

 

Источник: https://rusvesna.su/news/1647361666

Portret użytkownika putin morderca

ruskie kacapskie trole zrobią

ruskie kacapskie trole zrobią wszystko żeby i ukierunkowane jednostronnie poglądy siejące dezinformację i chaos w krajach gdzie kiedykolwiek były jakieś zatargi między ukraińskim państwem a  innymi państami europy przekłuć tak aby to dla rasiji było to wygodne i uaprawiedliwiające terażniesze działanie . Jakie działenie cały świat to widzi mord zniszczenie i ludobójstowo .....

Portret użytkownika inzynier magister

Premier Węgier to pragmatyk,

Premier Węgier to pragmatyk, nie dał się wciągnąć w hucpę tak jak nasi, przekalkulował zyski i straty jakie poniósłby kraj i obywatele i oto na oczach świata prysnął jak bańka mydlana przedwojenny pomysł, idea trójmorza tak ochoczo wspierany przez Anglosasów i Niemców, ci „nasi” politycy którzy ten projekt wspierali myśleli że my będziemy decydować za wszystkie kraje a sterować będą Anglosasi i Niemcy , i tak niewiele zostało z trójkącika weimarskiego i V4, tak to jest jak się wychodzi przed szereg i się jest prowadzonym na krótkiej smyczy i znowu zostaliśmy sami na własne życzenie.

„Dziś, w 20 dniu zbrodniczej agresji Putina na Ukrainę, razem z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierem Czech Petr Fiala oraz premierem Słowenii Janez Janša jedziemy do Kijowa, by pokazać Ukraińcom naszą solidarność” – napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki, który odbywa, razem z Jarosławem Kaczyńskim, podróż do Kijowa. 

Premier Morawiecki przypomniał słowa Lecha Kaczyńskiego, wypowiedziane po ataku Rosji na Gruzję: „Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę”. Jak stwierdził, ówczesna wizyta polskiego prezydenta zmieniła bieg wydarzeń, a dziś podobne nadzieje rząd wiąże z delegacją do Kijowa.

„W tak przełomowych dla świata chwilach naszym obowiązkiem jest być tam, gdzie wykuwa się historia. Bo nie chodzi o nas, tylko o przyszłość naszych dzieci, które zasługują, by żyć w świecie wolnym od tyranii” – czytamy we wpisie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika XD

znajomego kuzyna krewny pyta

znajomego kuzyna krewny pyta mnie czy delegacja zlozona z:

- rudy szczur uciekający z tonącego okrętu 

- pomiot będący zielonym ludzikiem w firmie pod parasolem

- imbecyl z borów z poziomu taboretu

- nadworny zegarmistrz 

 

...czy już mają gotowe bohaterskie komentarze co do tej wizyty?

Portret użytkownika spokoluz

to jest tylko hipoteza -

to jest tylko hipoteza - Jeśli nie wrócą bo przypadkiem gdzieś jakaś rakietka , błąd w koordynatach itp... obojętnie czyje bo zrzucą to rosję to incydent taki ma na celu włączenie nas w nie nasz konflikt. Oby tylko nie zaświtał taki pomysł w łbach brytolskich.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Strony

Skomentuj