W trakcie tegorocznej zimy nadeszło piekne lato

Kategorie: 

www.sxc.hu

Jeszcze kilka tygodni temu większość Europy była skuta lodem i przykryta kilkumetrową warstwą śniegu. Teraz doszło do nagłej zmiany i słupki rtęci poszybowały nawet nie do wiosennych, ale letnich poziomów temperatur.We Francji dwa tygodnie temu śnieżyce sparaliżowały północ kraju, teraz w Paryżu zanotowano plus 23 stopnie i synoptycy sugerują, że koniec miesiąca to jeszcze większe ciepło.

Nie można powiedzieć, aby ta odmiana nie podobała się mieszkańcom, którzy wylegli na trawniki i cieszą się korzystną zmianą pogody.

Podobnie ciepło jest w USA gdzie na zbliżonych do europejskich szerokościach geograficznych zauważono znaczny wzrost temperatur skutkujący przyspieszeniem wegetacji niektórych roślin.

Niezwykle ciepło jest też w naszej okolicy, w Czechach pobite zostały wszelkie rekordy temperatur dla tej pory roku. W ponad 44 stacjach zarejestrowano nowe najwyższe wartości. Najwyższa temperatura została zanotowana w miejscowości Cesky Krumlov gdzie było 22,1 stopnia Celsjusza. Najstarszy rekord, jaki został złamany to 15,1 stopnia zarejestrowane w 1899 roku.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Gość

Prawdę mówiąc, jak

Prawdę mówiąc, jak przeczytałem ten tytuł to stwierdziłem, że Admin coś pił lub palił, a może oba na raz. :/ Jakiej [cenzura] zimy??? To jest normalna pogoda w drugiej połowie marca w Polsce. To się nazywa przedwiośnie i naprawdę, nie ma w tym ani spisku, ani cyklistów, ani masonów, ani nawet NWO. To się nazywa.. rzeczywistość! Serio, serio.

Portret użytkownika mira

 wyszło na moje , a właściwie

 wyszło na moje , a właściwie na dziadka . Pisałam jesienią , że pewien dziadek powiedział mi , że zima będzie lekka , bo cebula ma mało łusek i krety aktywne jak rzadko . No i się sprawdziło , całej zimy tej zimy było raptem trzy tygodnie ! I to mi się podoba ! Dołożyło , ale krótko.

Portret użytkownika Roni Tornado

Dżyszla, -"Jazda drogami robi

Dżyszla,-"Jazda drogami robi się nudna a poza tym klimy trzeba używać :)"To wolisz marznąć niż mieć ciepło ? Jak Ci za gorąco w samochodzie to wietrz wnętrze przed jazdą i otwieraj okna. A zresztą jak jest ciepło można chodzić na piechotę lub jezdzić na rowerze :)-"A panna i tak kiecki nie chce założyć, choćby i 30 było <foch>."Jak mi jest za gorąco to zakładam przewiewne krótkie spodenki. Ja nie z fochu nie noszę kiecek, po prostu nie uznaję takich "firanek" na majtki. Spodnie zakrywają wszystko a kiecki nie.-"Ja bym tak chciał cały rok 14-20 stopni, nie więcej, nie mniej Smile Może czas rozpocząć letnią migrację na północ? ;)"Jak chcesz to możesz migrować Język Ja jednak wolę cieplejsze klimaty.pozdrawiam :) 

 

 

Portret użytkownika Dżyszla

Oj, 35 km do pracy, to nawet

Oj, 35 km do pracy, to nawet na rower troszkę za daleko ;)A co do kiecek - hm, gdyby nie to, że stosujesz znaki interpunkcyjne, to jeszcze bym zaczął podejrzewać, że my się znamy Biggrin Oj, co się z tym światem dzieje, kobiety już nie chcą lekko i powabnie wyglądać...Hm, czy masz może zimne ręce cały czas? ;P (poprawność interpunkcji mnie przekonuje do końca co do moich przypuszczeń ;p)

Portret użytkownika Roni Tornado

Dżyszla, nie prowokuj mnie !

Dżyszla, nie prowokuj mnie ! Mam prawo chodzić w tym co ja chcę (spodnie) i nikomu nic do tego. Koniec tematu.-"Hm, czy masz może zimne ręce cały czas? ;P"Przeważnie tak. Zapewne mam wolne krążenie mimo to, że jestem młoda. Ale też jestem szczupłą osobą (mam właściwą wagę ciała). 

 

 

Strony

Skomentuj