W trakcie międzynarodowych ćwiczeń na Ukrainie rozbił się myśliwiec z amerykańskim pilotem

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Myśliwiec Su-27 z międzynarodową załogą rozbił się podczas międzynarodowych ćwiczeń Clear Sky-2018 na Ukrainie. Według ukraińskiego Ministerstwa Obrony, myśliwiec rozbił się 16 października br. o godzinie 17 w pobliżu wsi Ulanov w regionie Winnicy w trakcie wykonywania lotu szkoleniowo - bojowego. Obaj piloci zginęli.

 

W tym samym czasie służba prasowa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowała na Facebooku, że ofiarami katastrofy lotniczej jest ukraiński pilot i żołnierz sił powietrznych Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych. Jednak post został wkrótce przeredagowany i usunięto z niego informacje o obywatelstwie zabitych pilotów, informuje Interfax.

 

Później prokuratura centralnego regionu Ukrainy potwierdziła, że jeden z zabitych pilotów był Amerykaninem, a drugi był ukraińskim oficerem. Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych potwierdziły, że amerykański żołnierz „był zamieszany w incydent" z samolotem Su-27, który rozbił się na Ukrainie.

„Teraz dochodzenie jest w toku, będziemy dostarczać dodatkowe informacje, gdy takie się pojawią" - podano w oświadczeniu US Air Force.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Stary Żuk

Pewnie ruska propaganda.

Pewnie ruska propaganda. Każdy prawdziwy polak wie że amertkańskie samoloty się nigdy nie rozbijają.Gdy są wysoko to chroni je sam Bóg,a gdy są nisko to z ziemi chroni je jego syn analfabeta zwany Jezuskiem.

Skomentuj