W Tokio zarejestrowano najniższą temperaturę od niemal 50 lat

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Japońska Agencja Meteorologiczna wystosowała bardzo rzadkie ostrzeżenie przed niskimi temperaturami dla mieszkańców Tokio. W czwartek w stolicy temperatura spadła do -4°C. Jest to najniższa temperatura, jaką odnotowano w tym mieście od 48 lat.

 

Japonię nawiedziła sroga zima. W poniedziałek, Tokio zaczęło doświadczać silnych opadów śniegu, które spowodowały około 700 wypadków drogowych i wywołały liczne problemy komunikacyjne. W niektórych częściach miasta spadły nawet 23 centrymetry śniegu - były to najsilniejsze opady od lutego 2014 roku.

 

W kolejnych dniach do Japonii zaczęły docierać masy zimnego powietrza. W środę tokijska straż pożarna otrzymała ponad 2,8 tysiąca zgłoszeń - najwięcej od 1936 roku. Z kolei w czwartek, Japońska Agencja Meteorologiczna wydała pierwsze od 33 lat ostrzeżenie przed mrozami. W stolicy Tokio odnotowano rekordowo niską temperaturę -4°C, której mieszkańcy miasta nie doświadczali od 48 lat. Synoptycy przewidują jednak, że pod koniec miesiąca termometry będą pokazywać 0 lub 1°C.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Pojedyncze anomalie pogodowe

Pojedyncze anomalie pogodowe w wybranych miejscach na kuli ziemskiej, a stały wzrost rocznej średniej temperatury na planecie, to dwie różne sprawy. Tak jak opad deszczu na pustyni nie oznacza że zaraz wyrosną tam lasy deszczowe, tak nietypowe ataki zimy w wybranych miejscach na Ziemi, nie oznaczają że nasza planeta nie ociepla się coraz bardziej...
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Jekyllman

Jestes typowym przykladem

Jestes typowym przykladem ludu ktory mowi ze deszcz pada jak mu sie pluje w morde. Te brednie meteorologiczne mozesz sobie wsadzic. Te twoje pojedyncze przyklady zimy siegaja wiekszosci swiata. Kiedy w koncu ludzie uwierza ze nie maja wplywu na pogode i cala ziemie. Za duzo sie ludzie naogladali filmu Pojutrze. Ocieplenie klimatu powoduje mrozy arktyczne - co za nonsens , i ludzie w to wierzą.

Portret użytkownika żulo

A mnie to już bawi ta

A mnie to już bawi ta nadzieja na mrozy. Te ludki nie wierzące w globalne ocieplenie kojarzą mi się z płaskoziemcami. Podrzuca im się jakieś ochłapy by mieli tą swoją nadzieje. Np.-4 stopnie w Tokio albo śnieg gdzieś wysoko na Saharze albo -15 stopni temperatury odczuwalnej w Nowym Jorku...

Myślę że tą odczuwalność specjalnie dla nich wymyślono Smile

Portret użytkownika StaruszekSam

Zanim tak naprawdę

Zanim tak naprawdę przyrównasz wszystkich, do płaskoziemców, zastanów się dlaczego na Ziemi jest taka temperatura jaka jest, a nie np. - 273 st. C. Co powoduje taką równowagę i jak łatwo ją zachwiać. No ale wtedy musiałbyś użyć mózgu, a to jest niepoprawne politycznie. 

Skomentuj