W Teksasie wprowadzono zakaz przeprowadzania aborcji

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Amerykański stan Teksas uchwalił niezwykle surowe prawo zakazujące aborcji. Nawet zgwałconym osobom nie wolno przerywać ciąży, a doniesienia o nielegalnych aborcjach są premiowane kwotą 10 tysięcy dolarów.

 

Od 1 września br. w amerykańskim stanie Teksas obowiązuje nowa ustawa antyaborcyjna, tzw. zwana ustawa o bicie serca. Zakazuje aborcji od momentu wykrycia pierwszych tonów serca u płodu. Zwykle dzieje się to w szóstym tygodniu ciąży.

 

Nie ma wyjątku nawet w przypadku ciąży po gwałcie lub kazirodztwie. Jednak autor ustawy, republikański senator z Austin Brian Hughes, ma na to wyjaśnienie:

„W ten sposób możemy zapobiec kolejnej tragedii i kolejnej ofierze, tj. nienarodzonemu dziecku”.

W 1973 roku Sąd Najwyższy orzekł, że aborcja jest dozwolona bez żadnych ograniczeń do 12 tygodnia, a w niektórych przypadkach do 24 tygodnia.

 

Jednak konserwatywni politycy, tacy jak Hughes, znaleźli sposób na podważenie tego konstytucyjnego prawa, wprowadzając nowy artykuł do prawa. Według niego, jeśli kobieta zostanie złapana za naruszenie prawa, musi zapłacić 10 tys. dolarów, jako nagrodę, mężczyźnie, który przekazał ją władzom.

 

Senator Hughes nie był szczególnie poruszony faktem, że paragraf wywołał oburzenie w całym kraju. Dla niego ważniejsze jest to, że prawo działa.

 

Amerykański Departament Sprawiedliwości złożył pozew przeciwko prawu, ponieważ uważa je za niezgodne z konstytucją. W ostatnią sobotę (2 października br.)  w Waszyngtonie odbył się wiec protestacyjny - marsz kobiet domagających się prawa do samodzielnego decydowania. Tematem zajmie się również Sąd Najwyższy. W grudniu zajmie się podobnym tematem, ale tym razem z Missisipi.

 

Zwolennicy restrykcji mają nadzieję, że większość konserwatywnych prezesów sądów orzeka na korzyść ruchu pro-life. Istnieje niebezpieczeństwo, że niektóre stany z rządami republikańskimi, takie jak Floryda, Ohio i inne, pójdą w ślady Teksasu, a nawet będą kopiować to prawo.

 

Raquel Feischak z Houston żyje z tym, co ludzie tacy jak senator Hughes określają jako czysto teoretyczne. Dziesięć lat temu, kiedy miała 22 lata, została zgwałcona po tym, jak na przyjęciu otrzymała coś odurzającego. Kobieta pamięta tylko to, że później znalazła się na tylnym siedzeniu samochodu z nieznajomym, a jej ówczesny chłopak, zamiast okazywać współczucie, również poprosił o seks.

 

Feishak zaszła w ciążę i z pomocą psychologa zdecydowała się na aborcję.

„Zakończyłam ten związek i ciążę, a zgodnie z nowym prawem musiałabym urodzić dziecko i pozostać w kontakcie z mężczyzną, który mnie zgwałcił ”- powiedziała.

Dziś Raquel Feishak ma nowy stabilny związek, a nawet została matką. W swojej pracy pomaga ofiarom przemocy seksualnej. Między innymi dlatego, że miała prawo wyboru, mogła wrócić do życia.

 

Ruch Pro Choice opowiada się za prawami do aborcji. Większość Amerykanów uważa, że to prawo powinno pozostać w mocy.

 

Dla Republikanów ważniejsze jest 40 procent Amerykanów, którzy stoją po stronie Pro-Life i opowiadają się za prawem do życia nienarodzonego. W szczególności chrześcijanie ewangeliccy są niechętni kompromisowi w tej kwestii. Na przykład Holly Scott, która urodziła 8 dzieci i spodziewa się dziewiątego dziecka w styczniu. Dla niej każde życie jest darem od Boga.

„Wszyscy w Teksasie mają broń” — mówi Jim Jones, lekarz terapeuta.

Lekarz otrzymywał już groźby śmierci i obawia się, co może się stać, jeśli obrońcy życia dowiedzą się, kim jest, jak się nazywa i gdzie jest jego biuro. Bo to nie jest jego prawdziwe imię. Wspomina, jak w latach sześćdziesiątych wiele kobiet desperacko uciekało się do nielegalnych metod aborcji, takich jak wybielacz czy metalowe wieszaki na ubrania.

„Wracamy do tamtych czasów” - tłumaczy.

Jones powiedział, że nowe prawo dotknie 80 do 90 procent kobiet, które przyjdą do jego biura. Nazywa to nieludzkim. Większość jego pacjentów po prostu nie może sobie pozwolić na luksus 7-8 godzinnej podróży samochodem do sąsiedniego stanu. Dodał, że kobiety słabsze społecznie i straumatyzowane będą jeszcze bardziej pokrzywdzone.

„Ludzie mówią, jakie to jest życie. Ale w rzeczywistości są „za” narodzinami za wszelką cenę. Jim Jones może spędzać godziny na opowiadaniu historii ze swojej praktyki. Na przykład o dziewięcioletniej dziewczynce, która została zgwałcona i zaszła w ciążę z własnym ojcem.

„Nie mam słów, aby to wszystko opisać” – powiedział.

Osoba taka jak on, która przez całe życie pomagała innym ludziom, nie przestanie tego robić i będzie pomagać dalej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika malina

To się nazywa upaństwowienie

To się nazywa upaństwowienie macicy.  Czekam na ciąg dalszy bo są jeszcze inne narządy z których będę mogła korzystać/ nie korzystać w zależnosci od Ustawy. Co z odbytem i pochwą ? Czekam na kolejne "akty" tym razem ustawodawcze.

Portret użytkownika Wungiel

W stanach ruch aborcyjny ma

W stanach ruch aborcyjny ma korzenie jeszcze w działalności margaret sanger (celowo piszę z małej litery) - trzeba poczytać enuncjacje tej kobiety, żeby zrozumieć jakie są fundamenty tego, co się tam dzieje. To jest ogromny przemysł o absolutnie przerażającym zasięgu i aktywności. Frazesy o wychowywaniu dzieci z gwałtu czy zdrowiu matki - z punktu widzenia statystyki są zwykłą fanaberią - to jest niemal wyłącznie "nowoczesna" eugenika i wygodnictwo. Podobnie zresztą i w Polsce, większość zabiegów to dzieci, którym wyszedł słaby wynik w badaniach prenatalnych albo po prostu są niechciane. Potem nierzadko okazuje się, że dziecko jest zdrowe.

Bardzo mnie to cieszy, że ktoś wreszcie odważył się powiedzieć "nie" tym ścierwom, już nieważne, jakie intencje za tym stały. Jest to pierwszy ważny krok, chociaż do wymierzenia dzieciobójcom odpowiednio bolesnej i upokarzającej kary jeszcze daleko... 

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Ola

Życzę Ci żebyś w przyszłości

Życzę Ci żebyś w przyszłości był taka zgwalcona osoba I musiał być w kontakcie z oprawca do końca życia. Pędzel bym zabiła siebie z tym płodem, a przy okazji moich oprawców. Dla mnie gwalt to zabicie tej osoby za życia i jest gorsze niż mordestwo, bo później jesteś już zombie i życie już nie jets życiem tylko wegetacja. Za gwalt powinna być kara śmierci lub dozywocie. A mówienie że płód to już gotowy człowiek jest zenujace. Won do edukacji. I precz od mojego ciała. Ten portal to tworzą ludzie o bardzo niskim poziomie edukacji, inteligencji, taka patola z blokowiska co lata do kościoła i niech Pan buk mi da. 

Portret użytkownika drako_tr

do @Ola - powiedz mi

do @Ola - powiedz mi niedorozwinięty embrionie, czemu chcesz ZABIĆ dziecko poczęte z gwałtu???...czemu ono jest winne, że skazujesz je na śmierć? ... jest cała masa normalnych ludzi, którzy je pokochają i zapewnią cudowne dzieciństwo.

Wolę już być CZŁOWIEKIEM o bardzo niskim poziomie edukacji, niż stać się egoistyczną imitacją człowieka, całkowicie pozbawioną człowieczeństwa, empatii i ludzkich wartości, dla której zabicie dziecka w łonie znaczy tyle, co zabicie komara.

" I precz od mojego ciała" obawiam się, że poza zgnilizną, niewiele zdrowej tkanki już w nim pozostało.

Portret użytkownika Karola

Po pierwsze to moje geny i

Po pierwsze to moje geny i moje ciało, więc nie mów mi że coś ma prawa w moim ciele. Może pasożyty które mam i bakterie też mają prawa? Płód jest jak pasożyt według biologii. Jeśli jest gwalt to ten zlepek komórek się usuwa. Tak to zlepek komórek a nie kurna człowiek. Tak samo jak są wady genetyczne, takie błędy matrixa się usuwa humanitarnie, a nie zmusza do śmierci w mękach po narodzinach lub być całe życie jak roślina. 

Portret użytkownika malina

Po co dyskutujesz z osobami

Po co dyskutujesz z osobami ktòre nie wiedzą co to jest antykoncepcja albo 'wstydzom' się zapytać cczy pòjść do przychodni. Średniowiecze i polowanie z łuku na zwierzęta, sami tak pisali. Gusła i przesądy, oni nawet nie wierzą w prąd elektryczny. Ludzie wykształceni tu nie piszą tylko same oszołomy. Szczepionek i lekarstw też nie używać.

Teraz mają dzięki swoim wybrańcom ustròj szczęśliwości bo kto inny ma się składać po 500 zł na ich nocne orgazmy.

Strony

Skomentuj