W Tajlandii znaleziono drugą ekstremalnie rzadką pomarańczową perłę w ciągu miesiąca!

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Na początku lutego światowe publikacje rozpowszechniły historię biednego rybaka, który miał szczęście znaleźć najrzadsze pomarańczowe melo perłowe na jednej z tajskich plaż. Hatchai Niyomdecha, 37 lat, powiedział następnie, że to znalezisko całkowicie zmieni życie jego rodziny. Eksperci oszacowali wartość perły - zwanej melo od ślimaka, który ją tworzy - na około 340 000 dolarów.

Wydaje się jednak, że Hatchai będzie musiał obniżyć cenę, ponieważ ma konkurenta na rynku sprzedaży pereł melo. 40-letni Montian Jansuk, kierowca ciężarówki z tajlandzkiej prowincji Chonburi, postanowił w dniu wolnym pogrillować z rodziną owoce morza. Poszedł na lokalny targ i kupił świeże ryby, krewetki i skorupiaki, a także muszlę ślimaka morskiego. Teraz perła z niego wyciągnięta może zmienić jego życie.

 

Montian Jansuk za szczęśliwą muszlę ślimaka zapłacił 50 bahtów, czyli 1,67 dolara. Teraz może odzyskać wiele tysięcy razy więcej. Stopa zwrotu na inwestycji jest doprawdy imponująca.

 

Pomarańczowe perły są tworzone przez drapieżne ślimaki morskie (Volutidae), lepiej znane jako Melo Melo. Zamieszkują przybrzeżne regiony Indonezji, Tajlandii, Kambodży i Wietnamu. Ich muszle mają rozmiar od 15 do 30 centymetrów. Im starszy i większy ślimak, tym większa perła.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj