W Szwecji wyprodukowano burgera o smaku ludzkiego mięsa

Kategorie: 

Źródło: tg

Szwedzka firma produkująca sztuczne mięso na bazie roślin odtwarza smak ludzkiego mięsa w hamburgerach - donosi Insider. W Oumph! zrobili burgera, o którym mówili, że smakuje jak ludzkie mięso.

 

„Nikt nie został skrzywdzony w rozwoju tego produktu” – powiedziała firma.

 

„Opracowaliśmy tego burgera w mgnieniu oka, gdy już wiedzieliśmy, jakiego smaku i konsystencji chcemy” – powiedziała współzałożycielka Oumph! Andersa Lindena.

 

Agencja LOLA MullenLowe z Madrytu, która opracowała kampanię, powiedziała, że celem było „przekonanie” miłośników mięsa, że produkty roślinne mogą „naśladować smak każdego mięsa”. Kampania otrzymała Srebrną Nagrodę na Cannes Lions, międzynarodowym festiwalu dla kreatywnej społeczności marketingowej.

 

Mięso roślinne istnieje już od dłuższego czasu i jest polecane każdemu, kto chce zrezygnować z mięsa pochodzenia zwierzęcego. W porównaniu z mięsem hodowanym w laboratorium mięso roślinne jest już bardziej przystępne cenowo.

 

Mięso pochodzenia zwierzęcego jest często bogate w tłuszcz i jest wiązane z różnymi chorobami. Ponadto z hodowlą zwierząt gospodarskich wiążą się ogromne koszty środowiskowe. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) hodowla zwierząt odpowiada za 7,1 gigaton emisji dwutlenku węgla rocznie (około 15% całości).

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt