W Szwecji weszło w życie prawo, które wprowadza „pozwolenie na seks”

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

1 lipca, Szwecja zaostrzyła przepisy w sprawie gwałtów i przemocy seksualnej. Władze postanowiły rozwiązać ten problem z pomocą absurdalnej ustawy, która uznaje, że seks jest gwałtem, jeśli jedna z osób nie dała wyraźnej zgody na stosunek. Co ciekawe, nowe prawo dotyczy wszystkich mieszkańców – począwszy od młodych nastoletnich par, po osoby będące w związku małżeńskim.

 

Zaproponowana w zeszłym roku ustawa wprowadza tzw. pozwolenie na seks. Innymi słowy, seks będzie uznawany za legalny, jeśli obie strony wyrażą zgodę na współżycie. Może to być słowo lub gest, ale zgoda najlepiej będzie prezentować się w postaci pisemnej. To oznacza, że w Szwecji już nie będzie trzeba udowadniać użycia siły lub groźby wobec ofiary. Wystarczy potwierdzenie, że jedna ze stron nie zgodziła się na stosunek, bez względu na tło sytuacji i już mamy do czynienia z gwałtem.

 

Władze przyjęły również nowe terminy, określające przypadki, w których jedna ze stron nie otrzymała wymaganej zgody - „gwałt przez zaniedbanie” i „seksualna napaść przez zaniedbanie”. Trudno nie odnieść wrażenia, że nowe prawo, zamiast pomagać skazywać przestępców, będzie dodatkowo komplikować życie prywatne Szwedów.

Od 1 lipca, nawet wieloletnie małżeństwa zanim pójdą do łóżka będą potrzebowały wyraźnej zgody na seks. Według tej logiki, jeśli mąż i żona zapomną tego zrobić to ewentualnie mogliby zostać oskarżeni o gwałt. Nowe prawo daje duże pole do nadużyć – przykładowo w sytuacji rozwodowej, kobiety będą mogły zemścić się na swoich partnerach i wrabiać ich w gwałt, którego nie było. Bo dlaczego służby miałyby uwierzyć gwałcicielowi, że ten otrzymał słowną zgodę na seks?

 

W takich sytuacjach, najlepiej będą oczywiście sprawdzać się zgody na piśmie. W Szwecji już powstają specjalne aplikacje, które pozwalają wyrazić oficjalną zgodę na seks. Brzmi absurdalnie, ale taka właśnie jest dzisiejsza Szwecja.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika ronin

zle sie dzieje kiedy panstwo

zle sie dzieje kiedy panstwo wchodzi nam w lozko i kiedy politycy chca regulowac nawet i te kwestie. jest tyle systemow obyczajowych a probuje sie sila przeforsowac jeden system i w dodatku bledny nie pozwolcie sobie wejsc na glowe i wybierajcie sobie systemy rowniez i te obyczajowe ktore wam odpowiadaja a nie te ktore wam narzucaja. powiem wam ze sie da zycie w systemie jest bezsensu.

Portret użytkownika Spooky

Nie siejcie dezinformacji.

Nie siejcie dezinformacji. Takie samo prawo jest w kilku europejskich krajach już od dość dawna i jakoś nie ma głosów, że tam prawo jest absurdalne albo nadużywane. Nie ma też nigdzie mowy, że najlepiej aby zgoda była na piśmie. To prawo ma przede wszystkim zaadresować problem, w których kobieta ze strachu nie jest w stanie nic zrobić, a potem sądy orzekają, że skoro się nie krzyczała i się nie wyrywała, to nie ma mowy o gwałcie, bo nie było znamion przemocy i wymuszenia.

Nie jestem baranem, nie potrzebuje pasterza

Portret użytkownika dd

Czy w zgodzie będzie

Czy w zgodzie będzie deklaracja doprowadzenia zbliżenia do końca? Czy będzie mógł partner/partnerka skarżyć jeżeli nie dotrze do końca? Przecież zawierana umowa na przykład na remont mieszkania to nie tylko sama czynność remontowania ale efekt końcowy - wykończone mieszkanie.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika CzarnyOlo

W islamie jest coś w tym

W islamie jest coś w tym stylu: Gościu chce puknąć kobitę zawierają rodzaj "małżeństwa". Idą do imama i podpisują najpierw umowę ja ci to to ty mi za to na czas taki a taki. Potem imam mówi coś tam, odprawia coś albo i nie,  już nie pamiętam ale w każdym razie puźniej to jest traktowane przez wszystkich jak małżeństwo choć to na ogół taka uświęcona prostytucja. W tym przypadku to imam potwierdza obopólną zgodę na seks. Bez tego pewnie mogło by spaść na taką babkę parę zabłąkanych kamyczkòw albo coś gorszego.

Portret użytkownika Zenek ;)

To jeszcze tylko PASY CNOTY

To jeszcze tylko PASY CNOTY dla tych "CO NIE CHCĄ BYĆ JEWROpeizowane" 24 godziny na dobę....

z kluczykiem na najbliższym posterunku u "rabiego" jako "MĘŻA" "zaufania" "PUBLICZNEGO" oczywiście

a potem już tylko i URZĘDOWY CENNIK za WYDANIE KLUCZYKA....

i MINUTNIK co by i inni mogli korzystać z owego "DOBRA" "PAŃSTWOWEGO".....

i witajcie w świecie Monty Pythona... tfu...... w złotej erze neSSary... tak gojom zachwalanej po ezoblogach

czyli nowej wersji BOLSZEWICKIEGO TERRORU tym razem w wersji DEMOKRATA..... obecnie wdrażanej jako PANSLAWIZM.....

czy MAPA GOMBERGA...

czy RUSKIE jako NOWY LEPSIEJSZY (od uSSa) ŚWIATOWY TERRORYSTA... ftu.... POLICJANT

bo przecież w TAKICH sprawach ZAWSZE o DOBRO gojów chodzi...... nie ?

Bo gdzieżby śmieć myśleć, że może z tym być inaczej niż propaganda z trybun głosi , nieprawdaż ?

PS.
za ŻYDOWSKIEGO TERRORU w Rosji, leninizmu, stalinizmu etc.....

KAŻDA KOBIETA (do 40 lat) BYŁA WŁASNOŚCIĄ PARTII...

tak BYŁA PRZEDMIOTEM jak "sznurek do snopowiązałki" czy "ośmiorniczki"

czyli NIEWOLNICĄ SEKSUALNĄ..... żeby powiedzieć to wprost.....

i PARTIA BARDZO DBAŁA by ów TOWAR NIEPOWSZECHNEGO UŻYTKU był BARDZO JĘDRNY w tamtym miejscu..... i to przez CAŁĄ DOBĘ....

w dzień przez panów KOMISARZY dzielnie budujących "NOWY RUSKI ŁAD",
w nocy przez PRZODOWNIKÓW WE WDRAŻANIU w Rosji ŻYDOWSKIEGO TERRORU.... tfu.... liderów w walce ze "burżuazyjną stonką podgryzającą korzenie wszehludowego dobrobytu"
a nad ranem przez WSZELAKICH KAPUSIÓW.... tfu.... OBYWATELI ZATROSKANYCH STANEM PAŃSTWOWEGO "bezpieczeństwa".... jak swojskie ORMO.... było i w sumie jest bo kfaszystowski reżim PiS.DA+ już przecież wprowadził DODATKI PLACOWE dla KOLESI KAPUSIÓW..... przywracając ten jakże zaszczytny "zawód"... o wybitnie nacyjnej preferencji

O dążeniu do tych czasów kiedyś się też wypowiedziała masonka od Pottera..... i "IGRZYSK GŁODU"..... bo przecież to sam orgazm patrzeć jak 1000 biedaków się wzajemnie zabija o okruszek chleba.... ORGAZM DLA ŻYDOWSKIEJ DUSZY ... patrz czasy "wielkiego głodu w kajzerowskich niemcach".. gdzie z lubością patrzyli jak Niemieccy Ojcowie prowadzali im własne dzieci do dupczenia dla zarobienia "pańskiego grosika" na chleb dla reszty głodujących członków... a przecież POWINNOŚCIĄ GOJA JEST DBAĆ O NIEUSTANNY ORGAZM U SWOJEGO WŁAŚCICIELA..... nie?

Taki ma być ŚWIAT GOMBERGA....
ŚWIAT z MAPY GOMBERGA....
ŚWIAT STREF KONCENTRACYJNYCH.....
(na mapie wyszczególniono PAŃSTWA mające pełnić w NWO rolę KAPO innym nacjom )

Strony

Skomentuj