W Szwecji powstała linia lotnicza, która będzie przewozić imigrantów do Europy

Kategorie: 

Źródło: Facebook/Refugee Air
Niemcy oraz Szwecja to dwa państwa europejskie, które przyjmują dosłownie każdych imigrantów, ale nie trzeba wyjaśniać dlaczego uchodźcy wybierają akurat ten pierwszy kraj. W Szwecji powstała niedawno nowa, kontrowersyjna i potencjalnie niebezpieczna inicjatywa - Refugee Air, czyli linie lotnicze dostępne tylko dla imigrantów.

 

Założycielami tego projektu są Emad Zand i Susanne Najaf, którzy jak sami twierdzą, przeprawa przez Morze Śródziemne z Afryki do Europy jest trudna i stanie się jeszcze bardziej niebezpieczna gdy nadejdzie zima. Dlatego wpadli na jeszcze bardziej niebezpieczny pomysł aby stworzyć własną linię lotniczą. Należący do Refugee Air samolot (być może będzie ich kilka) będą latać bezpośrednio na Bliski Wschód i przywozić imigrantów do Szwecji.

 

Zand i Najaf utrzymują, że ich organizacja jest pozarządowa i nie ma przynosić zysków. Trudno to sobie wyobrazić, ale według ich wizji, imigranci będą mogli wejść na pokład samolotu całkiem za darmo, ewentualnie jeśli zechcą to będą mogli zapłacić jakieś niewielkie pieniądze. Samolot taki ma pomieścić około 150 syryjskich uchodźców i drogą powietrzną dostarczyć ich do Szwecji, a mówiąc ogólniej - do Europy.

 

Ich projekt jest bardzo niebezpieczny z kilku prostych powodów. Jak twierdzą założyciele Refugee Air, na pokład samolotu będą mogły wejść tylko te osoby, które będą posiadały przy sobie dokumenty i jednoznacznie będzie z nich wynikało, że są Syryjczykami. Jednak od dłuższego czasu sporo mówi się o tym, że terroryści z ISIL potrafią bez większego problemu zdobyć takie dokumenty. W tej kwestii ostrzegają nie media, a służby wywiadowcze państw Europy.

Kolejna, dość oczywista sprawa - czy Stany Zjednoczone zgodziłyby się na taki projekt? Oczywiście że nie. Przecież w 2001 roku terroryści mieli dokonać zamachu na WTC porywając samoloty pasażerskie. Czy Szwecja nie obawia się podobnego zamachu na swoim terytorium? Przejęcie kontroli nad maszyną, w której będzie około 150 potencjalnych terrorystów, będzie przecież prostym wyczynem.

 

Emad Zand i Susanne Najaf twierdzą, że ich samolot będzie lądował gdzieś na Bliskim Wschodzie. Może to być przykładowo w Jordanii, Libanie lub w Turcji, ale z przyczyn oczywistych na pewno nie w Syrii. Mają zamiar współpracować z lokalnymi organizacjami pozarządowymi a jeden lot będzie kosztować mniej niż 60 tysięcy euro.

 

Projekt Refugee Air ma być gotowy już w najbliższym czasie, jeszcze przed zimą. Aż dziw bierze, że nikt nie widzi w tym zagrożenia ze strony terrorystów z Państwa Islamskiego, którzy z powodzeniem mogliby dostać się do samolotu udając uchodźców. Obecnie pomagamy imigrantom z Bliskiego Wschodu dostać się do Europy, dajemy im mieszkania i pieniądze, a gdy wybuchnie wojna na naszym kontynencie, kto będzie wtedy nam pomagał?

 

 

Źródło: https://news.vice.com/article/refugee-air-we-spoke-to-the-guy-who-plans-to-fly-syrians-to-sweden

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika sonar

Samolot taki musi przeleciec

Samolot taki musi przeleciec albo nad Polska,ukraina  albo Niemcami.Władze tych państw moga sie porozumiec i nie wyrazić zgody na takie przeloty..takze z obawy na terrorystyczny nalot , nawet moze zrzucenie "brudnej bomby"..

Portret użytkownika Rodak

Arystokracja  szwedzka  z

Arystokracja  szwedzka  z  królem  Szwedów  realizują  program  wynarodawiania  swego  Narodu  i  doprowadzenia  go do  niebytu jako Narodu.
Ma  to  nastapić  przez konflikt  Narodfu  z  przybyszami, gdy  sami  ukryją  się  w  przygotowanych  kryjówkach, które  maja  połączenia  podziemne  z  całym  swiatem, na  zasadzie  energii  punktu  zerowego  i  komunikacji  podziemnej, tak, że  nikt  nie  bedzie  wiedział  gdzie  ono  są, a  oni  będą  wg  nich  bezpieczni przed  gniewem  ludów.
Jest  to  forpoczta  tego  konfliktu , który  jest  organizowany  w  całej  Europie.
Czy  na  to  się  zgodzimy  i  potrafimy  temu  przeciwdzxiałać  czas  pokaże, ale  nie  wróżę  im  sukcesów  w  tej  dziedzinie.

Portret użytkownika Zenek :)

"przygotowanych  kryjówkach,

"przygotowanych  kryjówkach, które  maja  połączenia  podziemne  z  całym  swiatem"
<br><br>
-- <strong> WYSTARCZY JE ZALAĆ DOPROWADZAJĄC WEJŚCIA DO KONTAKTU (KANAŁY)  Z OCEANEM I SE MOGĄ TAM SIEDZIEĆ DO ... WIECZNOŚCI BO JUŻ NIE WYLIZĄ NAZAD</strong>
<br><br>
Tak samo celami STRATEGICZNYMI powinny być wszelkie NWO'wskie PRZECHOWYWALNIE NASION czy GENÓW. Jak CELOWO rozwalają świat to niech w Nowym wpieprzają dolary zakąszając ojro.
 
<br><br>
 
<strong>ZERO LITOŚCI DLA GNID..... i ich podnóżków....

Strony

Skomentuj