W Szwecji i Finlandii zbierają pieniądze na ewakuację gejów z Czeczeni

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Szwecji i Finlandii zbierają pieniądze na ewakuację czeczeńskich gejów, którzy są prześladowani z powodu swojej orientacji seksualnej, informuje stacja YLE. Akcję zainicjowano wSzwecji. W Finlandii o prawa mniejszości seksualnych i małżeństw jednopłciowych walczy Fundacja SETA.

 

 

„Organizacje rosyjskie zaczęły ewakuować gejów z Czeczeni. Sytuacja jest na tyle poważna, że uchodźcy nie mają żadnych innych opcji. Rosjanie starają się opłacać wszystkie koszty podróży, zakwaterowania i posiłków dla tych ludzi. Zapytaliśmy, czy możemy im jakoś pomóc, na przykład, przez rozmaite zbiórki. Oni odpowiedzieli twierdząco” – tłumaczy Kerttu Tariamo, sekretarz stowarzyszenia.

 

Tariamo nie podała szczegółowych informacje na temat ewakuacji z uwagi na bezpieczeństwo rosyjskich obrońców praw człowieka: „nie ujawniamy szczegółów, aby nie zagrażać słabym ludziom”. Organizacje LGBT robią wszystko, aby zapewniać Czeczenom azyl w Szwecji i innych krajach UE. W Szwecji zebrano na ten cel już prawie 170 tysięcy euro.

 

Z kolei 01 kwietnia br. Nowaja Gazeta opublikowała artykuł o kampanii prześladowania homoseksualistów w Czeczenii. Reporterzy twierdzą, że w autonomicznej republice kaukaskiej aresztowano ponad sto osób, a wielu z nich zostało pobitych. Co najmniej trzy osoby poniosły śmierć. Dziennikarze znaleźli dwa tajne więzienia, gdzie więźniowie byli przetrzymywani i torturowani. Władze republiki nie zabierają głosu w tej sprawie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Teresa z Torunia

Powtarzałam od samego

Powtarzałam od samego początku, że te środowiska LGBT i nawet Q są tylko zwykłym narzędziem do relizacji politycznych celów. Ludzie, ci nagle uwierzyli, że mogą walczyć o jakieś tam prawa (typu małżeństwo, adopcja dzieci), uwierzyli, że jacyś tam politycy interesują się ich losem itd.

To co dzieje się w Czeczenii to tylko początek działań na skalę światową. To tylko mała próbka tego, co będzie w skali globalnej śwaitowego rządu. Naiwni zostali wykorzystani a potem kula w przysłowiowy łeb. Identycznie będzie z ludźmi, którzy napędzaja tzw. kryzys związany z napływem nachodźców. To również jest projekt polityczny.

Ci ludzie nie uczą się historii. Po II wojnie towarzysze sowieccy wysyłali do nas tzw. agitatorów ludowych, którzy - gdy spełnili swoje zadanie - zostali oczywiście zlikwidowani. Historia lubi powtarzać się. Jesli politycy nagle kochają jakąś grupę społeczną to na bank ta grupa pierwsza pójdzie pod topór.

Portret użytkownika Medium

Pięknie napisane.

Pięknie napisane.

Dodam tylko, że za cara w Rosji za "mużełożestwo" były kary, nie pamiętam tylko jakie (w każdym razie srogie), a pierwszym dekretem po Rewolucji Październikowej było zniesienie tego paragrafu z rosyjskiego prawodawstwa.

 

Portret użytkownika vlnc

jak na ironię masa ludzi

jak na ironię masa ludzi którzy manifestują swoją nienawiść do gejów w taki sposób, gdzieś w zakamarkach umysłu cierpi na podobne zboczenstwa czy dewiacje,a tylko w taki sposób próbuje to w sobie stłamsić.. Potem w więzieniu gdy hamulce puszczają zgarnia sobie ładnego chłopca pod pretekstem dominacji, cha cha ;)..

Portret użytkownika marixy

Niesamowicie denerwuje mnie

Niesamowicie denerwuje mnie takie wmawianie komuś, że gdzieś tam w zakamarkach... a g.. prawda! Nie pocieszajcie się odmieńcy. Jestem 100% mężczyzną, sprawdziłem to niejednokrotnie, konieczna odległość od drugiego samca musi być i to większa niż przeciętna średnia, bo zaczyna mnie to odrzucać, a nawet odczuwam obrzydzenie. W przypadku kobiet nie występuje to zjawisko. Zaznaczam że opisałem to nadzwyczaj delikatnie, zeby admin nie miał dylematu ;)))

Portret użytkownika vlnc

w sensie takim, że przespałeś

w sensie takim, że przespałeś się z mężczyzną, stąd ta Twoja stu procentowa pewność? Czemu Twoje słowa brzmią jak jakieś usprawiedliwienie? Właśnie do tego dążę, NORMALNY hetero, nic nie musi udowadniać, ani sobie ani innym. Smile tylko zakompleksieni ludzie pełni nienawiści biją kogoś kto odbiega od ich wąskiego światopoglądu zbudowango na trywialnych wartościach i pozorach, pozdrawiam

Portret użytkownika Medium

w sensie takim, że przespałeś

w sensie takim, że przespałeś się z mężczyzną, stąd ta Twoja stu procentowa pewność? 

Co za idiotyczne podejście! Jeżeli dopuścisz takie testy, to co zrobisz heroinizmem? Tam wystarczy jeden raz, by się uzależnić. Czy z tego powodu należy heroinizm, który zabija, społecznie tolerować?

 

Portret użytkownika Angelus

Ja was nie nienawidzę.

Ja was nie nienawidzę. Wzbudzacie we mnie obrzydzenie i wymiotny odruch od samego słowa pedał, gej etc... Wasza nachalna obecność obrzydza mi ten świat. Siedźcie w swoich wyrach, walcie się po odbytach, tylko na Stwórcę! Nie manifestujcie swego zboczenia jak ropnia na dupie podczas letnich igraszek na  nadmorskiej plaży...

Portret użytkownika nikt-xxx

Też nie rozumiem, co mają

Też nie rozumiem, co mają ludzie przeciwko homo. Każdy gej wie, że nie należę do "klubu" i nie miewam propozycji. Więc co mnie obchodzi, co oni prywatnie robią? Fakt, że dziwne są te parady, ale to tylko kwestia estetyki.

Skomentuj