W Szwajcarii tysiące ludzi zostało ewakuowanych z powodu zagrożenia lawinowego

Kategorie: 

Źródło: twitter

Po potężnych opadach śniegu, władze Szwajcarii ewakuowały około 13 tysięcy turystów z ośrodka narciarskiego Zermatt. Dokonano tego po tym, gdy uznano, że ludzie byli zagrożeni lawinami. 

 

Aby być w stanie dokonać ewakuacji turystów, w wielu przypadkach konieczne było użycie transportu lotniczego. Z powodu obfitych opadów śniegu przerwany został cały ruch turystyczny. 

W środku sezonu narciarskiego zamknięte zostały wszystkie tamtejsze wyciagi. Przyczyna jest prozaiczna, po prostu po obfitych opadach śniegu nie dociera tam elektryczność.

Podobna sytuacja występuje też w innych alpejskich kurortach. Doświadczone śnieżycami zostały też Alpy po stronie włoskiej. Jednak sytuacja tam nie wymagała podjęcia działań polegających na ewakuowaniu turystów. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj