W Szkocji odkryto ślady po upadku meteorytu sprzed 60 milionów lat

Kategorie: 

Źródło: Simon Drake

Geolodzy badający skały wulkaniczne na szkockiej Wyspie Skye przypadkiem odnaleźli materiał skalny, pochodzący z nieznanego wcześniej uderzenia meteorytu. Jest to pierwsze tego typu odkrycie w obszarze brytyjskiego płaszcza magmowego i rodzi tym samym wiele interesujących pytań.

 

Prowadzący badania Simon Drake, pracownik Brikbeck University of London przyjrzał się metrowej grubości warstwie podłoża, o której myślano, że jest pochodzenia wulkanicznego. Kiedy jednak przeanalizowano próbki za pomocą sondy elektronowej okazało się, że zawierają one minerały bogate w pierwiastki rzadko występujące na Ziemi: wanad i niob.

W takiej konfiguracji minerały te nie zostały jeszcze odnotowane na Ziemi. Znamy je jednak z misji NASA, kiedy to w ramach Stardust Comet Sample Return Mission zebrano je z warkocza komety Wild 2. Minerały te nie uległy stopieniu, co może sugerować, że pochodziły z wnętrza meteorytu. Naukowcy odkryli również niezwykle rzadką formę cyrkonu, która powstaje pod wpływem ogromnego ciśnienia i jest jednoznacznie kojarzona z uderzeniami meteorytów.

 

Drugim stanowiskiem badawczym, oddalonym o 7 kilometrów, jest dwumetrowej grubości warstwa materiału wyrzuconego. Zawiera ona takie same minerały, można zatem wnioskować, że warstwa ta powstała na skutek upadku meteorytu. Wiek odkrytych minerałów ocenia się na od 60 do 61.4 miliona lat.

W tym miejscu pojawia się wiele pytań, które interesują naukowców. Czy podobne rzadkie pierwiastki można znaleźć na całym obszarze brytyjskiego płaszcza magmowego? Gdzie dokładnie nastąpiło uderzenie? Czy meteoryt mógł przyczynić się do wielkiego wypływu magmy na powierzchnię Ziemi, które również miało miejsce 60 milionów lat temu? Czy może był jakoś powiązany z ożywieniem wulkanizmu w rejonie Oceanu Atlantyckiego?

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika rosomak

Jakie to szczęście że na ZnZ 

Jakie to szczęście że na ZnZ  właśnie, wśród komentujących zebrały się tak światłe umysły.

Akademicy o  niezmierzonej wiedzy dotyczącej odwiecznych zagadek które ludzkość  frapują/

Poznaliście naturę Stwórcy, Ziemia i zdarzenia w czasie na niej występujące, stoją przed wami niczym karty otwartej księgi. Wykładacie tylko na Zmianach na Ziemi, czy też spotkać was również można w oliwnym gaju opatulonych jakąś szmatą ?

Chętnie posłuchałbym  mądrości, jednej lub kilku szkół, których mistrzami jesteście- tym bardziej że w niedalekiej od siebie odległości egzystują. W Tworkach. A spaniel jest z was największy.

Portret użytkownika inzynier magister

Ziemia moze nie mieć tylu lat

Ziemia moze nie mieć tylu lat co twierdzą ewolucjoniści ! na pewno nie ma miliardów lat ! Dlatego że kolumna geologiczna jest sfałszowana ! "Jednym z fundamentów religii Ewolucji na których oparta jest jej filozofia , jest kolumna geologiczna , autorstwa Charlesa Lyell'a które którą określił w zasadach geologi z 1830 roku . Kolumna geologiczna jest czystą fantazją , kłamstwem , nigdzie na naszej Ziemi nie występuję , chyba że jedynie w kilku miejscach na całej planecie jest w takim porządku w jakim Ewolucjoniści chcą ją wiedzieć .Podział kolumny geologicznych nie ma u niego żadnego uzasadnienia , jest zmyślona . Wszystkie daty o których mówi , wszystkie okresu i ich czasy zostały zmyślone , pisał on na przykład że Karbon trwał miliony lat temu , nie mógł tego zweryfikować , wszystko wymyślił .Ani wtedy , ani dziś , nikt nie potwierdził tych rewelacji , z skąd wzięły się te wymysły ? Charlesa Lyell był prawnikiem , nienawidził Boga , tak jak wielu ludzi toczył walkę przeciw niemu , napisał on zasady geologi - wymysły , w celu walki z Biblią , gdy Karol Darwin podróżował na wyspy Galapagos zabrał z sobą Biblie i zasady Geologi , podważyło to jego wiarę . Wszystkie wielkie daty i okresy geologiczne zostały najprawdopodobniej zaczerpnięte z okultyzmu , z pogańskich misteriów , Ewolucja jest kopią nauki okultystycznej sprzedanej masą społecznym , wszystkie te wielkie okresy geologiczne istniały już w dawno w myśli wschodu według których świat ma miliardy lat .Naucza się że węgiel wytworzył się w karbonie , nie - węgiel stworzył potop około 4000 tysięcy lat temu , Potop uformował węgiel .Proces wytworzenia węgla czy ropy nie trwa jak zakłada Ewolucja olbrzymie ilości czasu , lecz bardzo krótkie okresy , a Australii w warunkach domowych ropę tworzy się z szczątek zwierzęcych , jednak oczywiście nie na masową skale ponieważ wydobycie ropy jest bardziej opłacalne niż jej przygotowanie która można uzyskać w około 20 minut .  Węgiel kamienny można uzyskać od kilkunastu dni kiedy obserwujemy pierwsze oznaki zwęglania , do kilkunastu miesięcy .Profesor Guy Berthault na Uniwersytecie w Kolorado udowodnił doświadczalnie  że warstwowanie skał , jakie widzimy we wspomnianej tabeli geologicznej , może powstać wyłącznie w procesie warstwowania hydrogeologicznego , kształtowanie się kolejnych warstw można zaobserwować w ciągu kilku-kilkunastu godzin , a nie milionów lat . To zostało udowodnione doświadczalnie .Gdy wymysł zwany kolumną geologiczną powstał , wiek warstw zaczęto szacować na podstawie wieku skamieniałości które się w niej znajdują a wiek skamieniałości na podstawie wieku skamielin które się w nich znajdują , to Hipokryzja i idiotyzm , droga znikąd , do donikąd"

http://pl.benio123o-pl.wikia.com/wiki/Kolumna_Geologiczna_K%C5%82amstwem

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Kolumna geologiczna nie jest

Kolumna geologiczna nie jest sfałszowana, bo nikt jej sztucznie nie wykonał. Kolumna geologiczna jak domniemują idioci jest bzdurnym zegarem czasu dla ewolucjonistów. Kolumna geologiczna to nic innego jak osady popotopowe porwanej przez jego wody materii i osadzane wraz z ich opadaniem w ciagu miesięcy a nie milionów lat. Sedymentacja osadów, jest rozłożona wg mas właściwych materii rozbełtanej wodami potopowymi.

Dlatego własnie przez rzekome warstwy "milionów lat" stoją pionowo skamieniałości drzew przechodzące od korzeni do wirzechołka przez "wielomilionowe" w wieku wartstwy. Wielki kanion, również nie powstał w ciągu "milionów lat", lecz w ciągu nie dłuższym ni 0,5 roku, kiedy wzburzone, zstępujące wody wypłukały warstwy ziemi spomiędzy skał, spływając do oceanu.. Ziemia ma nie więcej jak kilkadziesiąt tysiecy lat i jest produktem Nieskończonego Intelektu Boskiego Umysłu...

Portret użytkownika Raddo

ja tez sie zastanawiam kiedy

ja tez sie zastanawiam kiedy administerstwo tychze artykulow zaprzestanie publikacji i propagacji klamstw ewolucji z serii miliony i miliardy lat temu.... o ile owe administerstwo jest wierzace, o tyle nie powinno rozpowszechniac klamstw szatana

Skomentuj