W Syrii znaleziono ślady poprzedniego „końca świata”

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Podczas wykopalisk archeologicznych w rejonie syryjskiej osady Abu Hureyra naukowcy natknęli się na dowody globalnej katastrofy, która miała miejsce 12 800 lat temu. Uważa się, że była ona spowodowana eksplozją w atmosferze ziemskiej ogromnej komety, co doprowadziło do potężnego globalnego ochłodzenia, upadku starożytnych cywilizacji i zniknięcia wielu zwierząt, takich jak mamuty.

 

W Abu Hureyra znaleziono niesamowitą warstwę materii sprowadzoną z kosmosu. Bogaty w węgiel i platynę osad, zawiera miliony tektytów, maleńkich kulek powstałych pod wpływem ogromnej temperatury. Przy 2200 stopni Celsjusza gleba zamieniła się w kawałki szkła rozrzucone po okolicy wokół Abu Hureyry, płonęły wtedy nawet najbardziej ogniotrwałe pierwiastki, takie jak krzem.

 

Materiały komet zostały rozrzucone na obszarze ponad 14 tysięcy kilometrów na półkuli północnej i południowej. Jedna z eksplozji części rozkładającej się komety miała miejsce w pobliżu Abu Hureiry, która w tym czasie była zamieszkana przez koczowników, którzy osiedlili się, by uprawiać ziemię. Te same przeszklone próbki stopionej gleby znaleziono podczas wykopalisk w południowym Chile.

 

Na skutek eksplozji temperatura powierzchni Ziemi pod spodem była tak duża, że mogła stopić stal i to w ciągu zaledwie jednej minuty. Nawet przy nowoczesnej technologii bardzo trudno jest osiągnąć takie temperatury, a zwłaszcza na tak dużych obszarach. Nie obserwuje się tego nawet podczas uderzeń pioruna, ani erupcji wulkanicznych. Stopiona masa pojawiła się na zbrylonej powierzchni ziemi, która po ochłodzeniu zamieniła się w tysiące szklanych fragmentów. Zbliżona do tego temperatura występuje tylko podczas wybuchów jądrowych.

 

Może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy Ziemia zderza się z kosmicznym ciałem niebieskim wlatującym z dużą prędkością w atmosferę. Zeszklona gleba okazała się też bogata w minerały i metale. Stwierdzono obecność chromu, żelaza, niklu, siarczku, tytanu i irydu. Wszystko to zostało również sprowadzone na Ziemię przez kometę. Skutki tej kolizji były odczuwalne na obu półkulach naszej planety. Ta starożytna katastrofa to ostrzezenie dla ludzkości, że można się spodziewać powtórki takiego kataklizmu. Chociaż trzeba przyznać, że nawet przy takiej katastrofie ludzkości udało się przetrwać i dostosować do nowych warunków.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika znakiwszedzie

mnie zastanawia teraz 1998

mnie zastanawia teraz 1998 or2 bo bedzie leciec wzdluz Ziemi przez ponad miesiac mogac ciskac w nas tym co niesie ze soba.. a widzieliscie tuska w video-wywiadzie z olejnik? gdzie on byl? niski sufit, metalowe regaly do sufitu jak magazyn, piwnica.. bunkier? no i nagle znani ludzie albo tez wys.ranga politycy ida na kwarantanny i jak ta w niem. laczy sie tylko televideo z reszta rzadu.. z domu? a moze z..? na bliskim wschodzie otworzyli jeden taki dla obywateli teraz w piatek ze nawet reporterzy drwili ze to nie chroni przed zarazkami przeciez.. no i wisienka na torcie - pol.premier co mowil ze zaden kraj nie ubezpiecza sie na wypadek uderzenia meteorytu.. niektorzy tu pewnie widzieli filmik od tego nawroconego katastrofika co teraz mowi ze to cwiczenia przed 2024.. ale wszystko wyglada ze "oni" sie teraz chowaja a nie w 2024 tylko juz! wszystko mialo byc gotowe do teraz - w niem.stare bunkry remontowano i modernizowano intensywnie w zeszlym roku - co 2 tyg mijalem jeden w porta westfalica - sprawdzcie na stronie glownej - nagle go zamknieto dla zwiedzajacych i nie tylko wyremontowano ale i dokonczono jego budowe bo 55 lat temu nie zdazyli.. do tego te miliony na zakup generatorow pradu oraz kilkanascie punktow samowystarzczalnych mogacych pomiescic po kilka tys osob na min. 7m-cy ze niby na wypadek awarii pradu w niem. no i w zeszlym tyg. oswiadczenie minis. aby wosjko przygotowalo sie na kilka m-cy kryzysu.. i co? w sklepach w calych niem. nie ma maki (zadnej!) jest malo pieczywa oraz brak mydla, przez 2 tyg nie bylo tez papieru toaletowego.. ja pracuje w zaopatrzeniu/transport i tych towarow poprostu nie ma na sklepy teraz pomimo iz produkcja az kipi! tylko wpierw uzupelniane sa zapasy.. a wiec ja zaluje ze "zyje w ciekawych czasach" bo jednak nudne sa lepsze - dla rodziny..

Portret użytkownika Kruszon

Około 13000 lat temu w

Około 13000 lat temu w Układzie Słonecznym nastąpiła katastrofa na skale kosmiczną .Bardzo dokładnie opowiada o tych wydarzeniach dr Aleksander Woźny swoich prelekcji pt. „Projekt Boga”. 

Gorąco polecam wszystkim zapoznanie się z gigantyczną wiedzą tego człowieka. 

Portret użytkownika Kruszon

Około  13000 lat temu na

Około  13000 lat temu na Ziemi nastąpiła katastrofa na skale kosmiczną.Bardzo dokładnie opowiada o tym dr Aleksander Woźny w swoich prelekcjach  pt. „Projekt Boga”. 

Polecam niesamowitą i w większości niedostapna wiedzę. 

Portret użytkownika Jarosław

A przed nami biblijny

A przed nami biblijny Armagedon! Biblijny Armagedon to nie to co wielu sobie wyobraża. Słowo to występuje w Biblii tylko raz. Nazwa ściśle związana z „wojną wielkiego dnia Boga Wszechmocnego”. Odnosi się do sytuacji, w której „królowie całej zamieszkanej ziemi” zostają zgromadzeni przeciwko Jehowie i Jego Królestwu pod władzą Jezusa Chrystusa. Jaki będzie wynik tej wojny? O tym można przeczytać na stronie internetowej jw.org

 

Strony

Skomentuj