W Syrii rozpoczęło się natarcie na Rakkę, stolicę Państwa Islamskiego

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Kurdishstruggle/CC BY 2.0

Najbliższe dni, ewentualnie tygodnie, będą mieć istotne znaczenie w całej tej wojnie przeciwko terroryzmowi. Niektóre ugrupowania arabskie oraz siły kurdyjskie przy wsparciu USA rozpoczęły inwazję na najważniejsze miasto islamistów w Syrii. Wkrótce terroryści z ISIS utracą Rakkę, tzw. stolicę powszechnie nieuznawanego państwa.

 

Kurdowie bardzo szybko przemieszczają się w kierunku południowym i pokonali już kilkanaście kilometrów. Opór napotkano jedynie w mieście Ain Issa. Media powołujące się na swoje źródła podają, że bojownicy ISIS podpalają farmy, niszczą budynki i ewakuują się z pobliskich wiosek. To samo dzieje się w samej Racce - islamiści przygotowują sobie drogę do ucieczki a sprzęt wojskowy oraz broń ciężką w większości przesłano do położonego na wschodzie miasta Deir ez-Zor, którego część jest opanowana przez syryjskie wojska.

 

Jeśli powyższe informacje są prawdziwe oznacza to, że oblężenie Rakki nie potrwa długo. Oznacza to również, że Państwo Islamskie nie jest już tak silne jak mogłoby się wydawać, ale należy pamiętać że wielu dowódców tej organizacji podobno ewakuowało się do Libii, gdyż Syria stała się dla nich zbyt niebezpieczna.

Zastanawiający jest fakt, że Stany Zjednoczone współpracują z Kurdami i wspólnie, według oficjalnych wersji, zwalczają ISIS a Turcja nawet nie protestuje. Kurdowie są przecież dla Erdoğana największym wrogiem, czego nie można powiedzieć o Państwie Islamskim. Być może USA dogadały się z nim i obiecały mu coś w zamian.

 

Stanom Zjednoczonym, Turcji i Arabii Saudyjskiej bardzo zależy na zakończeniu syryjskiej wojny. Udzielanie wsparcia dla powstałych w tym kraju organizacji ma swoją cenę - bojowników trzeba zaopatrzyć między innymi w broń a bez pieniędzy szybko mogą obrócić się przeciwko swoim zleceniodawcom. Jednak ani Zachód, ani Rosja nie mają zamiaru dobrowolnie odejść z Syrii.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Możliwe że islamiści albo

Możliwe że islamiści albo jakieś grupy inne NWO sprawdzają stan przygotowania antyterorystycznego w Polsce ! "Do instytucji w całej Polsce trafił mail, w którym zapowiedziano zamachy bombowe. Informacje taką otrzymały m.in. oddziały regionalne telewizji publicznej oraz jednej ze stacji prywatnych. W Warszawie groźby wysłano też do biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Giełdy Papierów Wartościowych – obydwa obiekty ewakuowano. Ewidentnie ktoś próbuje wywołać panikę. Czy ma to związek ze zbliżającym się szczytem NATO w Warszawie oraz Światowymi Dniami Młodzieży?W waszych budynkach podłożono bomby zapalające z białego fosforu, będzie masakra. Uciekajcie!!!” – mail o takiej treści trafił m.in. do regionalnych oddziałów Telewizji Polskiej oraz TVN.
 Kiedy rozmawialiśmy z Komendą Główną Policji, przekazano nam, że informacje o alarmach bombowych docierają z całej Polski. –Dotychczas jest ich kilkanaście. Wszystkie są dokładnie sprawdzane – powiedział w rozmowie z portalem Niezalezna.pl st. asp. Robert Opas z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Zenek :)

A co na to kremlowski judasz?

A co na to kremlowski judasz? Za ile srebrników SPRZEDAŁ Assada jak przedtem POWYSTAWIAŁ na odstrzał nazistom z telaviwu współwalczących z Asadem przywódców Hezbollachu?

Nie wiem czy wiecie ale kurdowie TEŻ są przez rosjan WSPIERANI BRONIĄ jaka później tj za chwilę przyczyni się DO ROZERWANIA Syrii na strzępy. Tylko żydowscy terroryści z ISIS przekażą Rakkę w ręce żydoterrorystycznych bojówek zwanych kurdyjską armią (nie po to tam agenci moSSadu CIĄGLE latają by Syria wygrałą wojnę z żydowskim terroryzmem) a ci ją ogłoszą STOLICĄ "SWOJEJ" "DEMOKRATYCZNEJ" "AUTONOMII". A jak się oderwie od Syrii jej tereny roponośne to upadek pozostałej części będzie już błyskawiczny.... i kolejna rzeź chrześcijan jaka się żydkom od lat marzy tj. Alawitów. I kolejne "religijne" święto ich psychopatycznej ludobójczej ideologii - nazizmu znanego jako judaizm.

Tak będzie a wszystko za sprawą kremlowskiego judasza juz po łokcie unużanego we krwii niewinnych.

Portret użytkownika sceptyyk

Zenek, a co w tym złego, że

Zenek, a co w tym złego, że Rosjanie dozbrajają Kurdów? Kurdowie, to jedyna realna siła która potrafi zaprowadzić w tym rejonie porządek. A przy okazji wywalczyć dla siebie upargnione państwo, lub na poczatek jego namiastkę. Bez wolnego Kurdystanu, tam nigdy nie będzie pokoju...  Pozdrówka  :)   

Portret użytkownika X

tak patafianie - przełącznik

tak patafianie - przełącznik jest do góry. Bo widzisz w kałachu odwrotnie niż w naturze: fujara do góry to brak wystrzału.

Przełącznik uruchamiany ramieniem nastawczym umieszczonym na prawej ściance komory zamkowej może zajmować trzy położenia: dolne (P) – umożliwiające prowadzenie ognia pojedynczego, środkowe (C) – ognia ciągłego oraz górne – powodujące zabezpieczenie broni.

a teraz wróć na lekcje i grzecznie słuchaj starszych.

Portret użytkownika rebeliant80

Otóż USA nie zależy na

Otóż USA nie zależy na zakończeniu wojny w Syrii, a wyłącznie na odsunięciu Assada od władzy, bo to spowoduje utratę wpływów Rosji w tym kraju. Jedynym powodem dla którego mogą oni pomagać Kurdom jest zrobienie miejsca dla bojówkarzy wspieranych przez Stany Zjednoczone, czyli tzw. umiarkowanej opozycji. Możliwe rówzież, że chcą oni zyskać pewną przychylność tej społeczności, która zaczęła mocno przybliżać się w stronę rosyjską. 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj