W Syrii pojawiła się kubańska armia. Działania Rosji zmuszają terrorystów do ucieczki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Zachodni eksperci są zaskoczeni, że Rosja zdołała w tak krótkim czasie przerzucić sprzęt do Syrii i poważnie wpłynąć na funkcjonowanie terrorystów z ISIL, którzy teraz znacznie bardziej obawiają się rosyjskich bombardowań, niż amerykańskich. Okazuje się jednak że to jeszcze nie koniec niespodzianek - w wojnę w Syrii niespodziewanie zaangażowała się Kuba.

 

W czwartek syryjska armia przy wsparciu rosyjskich samolotów rozpoczęła wielką ofensywę w prowincji Homs. Rosja w dalszym ciągu utrzymuje, że ataki obejmują tylko bojowników Państwa Islamskiego, lecz Zachód przekonany jest że bomby spadają również na tzw. opozycję a nawet na cywili. Wiadomo jednak, że syryjskie wojska osiągają teraz same sukcesy. 

 

W ostatnim czasie do kraju zaczęło przybywać coraz więcej irańskich żołnierzy, a amerykański wywiad wskazuje na obecność kubańskich sił paramilitarnych i sił specjalnych. Do Syrii przybył niedawno także generał Leopoldo Cintra Frias, dowódca kubańskich sił zbrojnych. Jest to dość zaskakujące, ponieważ Kuba stara się obecnie poprawić swoje stosunki ze Stanami Zjednoczonymi. 

 

Sytuacja staje się zatem jeszcze bardziej niebezpieczna. Rosja skutecznie wspiera swojego sojusznika a relacje na linii USA-Kuba wcale nie są tak dobre, jak uważano wcześniej. Kolejny kraj zaangażował się więc w wojnę w Syrii, która szybko może przyjąć charakter globalny.

 

 

Źródła:

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-34541655

https://www.rt.com/news/318751-syria-russian-air-force-isis/

http://www.huffingtonpost.com/entry/iran-troops-syria_561e6e64e4b0c5a1ce615017

http://www.foxnews.com/world/2015/10/14/cuban-military-forces-deployed-to-syria-to-operate-russian-tanks-say-sources/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Dziwna jest wojna Rosji w

Dziwna jest wojna Rosji w Syrii - wynika z tej oto dyskusji:
Dziwna wojna [Rosji w Syrii]: „Okrągły stół” w studio Roy-TV: Maksym Kałasznikow, Igor Striełkow, Anatol Niesmijan ps. El Murid, Aleksy Sorokowoj [z Ruchu Społecznego „Noworosja” Igora Striełkowa].  

„M. Kałasznikow: Co syryjska operacja daje Rosji z punktu widzenia interesów rosyjskich?

I. Striełkow: Z punktu widzenia narodowych interesów – już nic. Moim zdaniem, operacja w Syrii jest zupełnie spóźniona, a tymi siłami, jakie w nią zaangażowano (grupa 50 samolotów i ok. 2 tys. najemnej piechoty), nie da się odwrócić biegu wydarzeń wojennych i nawet nie da się – w poważnej perspektywie – podtrzymać status quo, albowiem to, co można było zrobić takimi siłami trzy lata temu, obecnie jest niemożliwe. Żeby móc realnie oczekiwać – w perspektywie – na przełom i zwycięstwo w wojnie syryjskiej, należałoby koniecznie skoncentrować 50 tys. żołnierzy i stworzyć pełnowartościowe zgrupowanie wojsk, które prowadziłoby działania wojenne o wysokiej intensywności, wszystkimi rodzajami broni, ofensywne, z umacnianiem się na zdobytym terytorium i szturmowaniem umocnionych przez bojowników miast i wsi (…) Ingerencja Rosji w syryjską wojnę domową nie przyniesie żadnego rezultatu w perspektywie długoterminowej. Odpowiednio do tego, dla Rosji będzie to tylko nadaremnie przelana rosyjska krew (…) i ogromne wydatki wojenne (…) Ta wojna może być tylko katalizatorem niezadowolenia wewnątrz Rosji i (…) jeszcze bardziej wystawi Rosję na ciosy ze wszystkich stron, być może i na głównym, zachodnim kierunku – na Ukrainie. (…) Właśnie w dzisiejszej sytuacji, przy dzisiejszym stanie sił nasze wejście do wojny w Syrii jest awanturą (…). Syria nie jest naszą ojczyzną, naszą ojczyzną jest Rosja i powinniśmy troszczyć się w pierwszej kolejności o interesy Rosji, a nie o interesy Syrii. (…) Skutki, jakie mogą dotknąć Rosję w rezultacie nie zakończonego starcia ze Stanami Zjednoczonymi i Ukrainą, i jednoczesnego wejścia w wojnę domową w Syrii, gdzie nie możemy zwyciężyć ani posiadanymi siłami i środkami, ani nawet większymi – (będą tak poważne, że) to graniczyć może z przestępstwem, ponieważ rezultat (tego) może być tylko jeden: to grozi (Rosji) jedną z największych klęsk politycznych. (…)

M. Kałasznikow: Okazuje się więc, że to najprawdziwsza wojna teatralna, wojna-show.” (Tłum. – GG.)

Źródło: Czy Rosja wywalczy pokój w Syrii? http://polski.blog.ru/218733747.html
.
Jeszcze dziwniejszy - w świetle powyższej negatywnej oceny patriotów rosyjskich - jest entuzjazm, z jakim przyjęli "awanturę" (okr. Striełkowa) wojenną Rosji w Syrii, a zwłaszcza dalsze bombardowania Syrii i Iraku, "nasi" dzielni obrońcy nieistniejącej już cywilizacji łacińskiej i dawnego chrześcijańskiego oblicza Europy.
Polacy-katolicy nie powinni przecież popierać żadnej agresywnej wojny, a zwłaszcza dalszej wojny Zachodu ze światem muzułmańskim, od której zaczęła się wojna domowa w Syrii.
Polskie i chrześcijańskie podejście, to popieranie pokoju we współdziałaniu ze wszystkimi muzułmanami pragnącymi pokoju. Wszak wszyscy jesteśmy ludźmi i dziećmi jednego Boga...

Portret użytkownika achiles

Kerry: Europa w strasznym

Kerry: Europa w strasznym kryzysie migracyjnym, ale świat czeka większy

Amerykański sekretarz stanu John Kerry powiedział w Mediolanie, że Europa znajduje się w "strasznym kryzysie" z powodu fali uchodźców, ale jeszcze większy kryzys czeka świat w wyniku zmian klimatycznych.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kerry-europa-w-strasznym-kryzysie-migracyjnym-ale-swiat-czeka-wiekszy/v0135t
 To USA w ostatnich dwóch dekadach narobiła straszliwego dziadostwa na świecie, swoimi wojnami podjazdowymi o strefy wpływów i surowce. Irak to dzisiaj zgliszcza i bezprawie, Afganistan zagłębie narkotykowe i kraj w anarchii gdzie faktyczną władzę sprawują Talibowie, tak samo jest z Libią. Syria być może uniknie tego losu przy wsparciu militarnym Rosji. Nie udało sie w Europie z Ukrainą gdzie Rosja okazała sie za mocnym graczem a USA całkowicie bezradna. To USA przez swoje działania odpowiada za masowy exodus islamistów do Europy.
NIE UMIEJĄ PRZYZNAĆ SIĘ, DO PRZEGRANEJ, TO NADAL KOMBINUJĄ, ALE, TO I TAK LEPIEJ, BY TAK SIĘ PODDALI OPOWIADAJĄC, ŻE JEST INNA POWAŻNA BIEDA, NAD KTÓRĄ NALEŻY SIĘ POCHYLIĆ CAŁEMU śWIATU, JAK BY MIELI NADAL, podpalać, jątrzyć, robić zamachy, wszczynać dalej KRWAWE REWOLUCJE KOLOROWE i ogólnie cały ŚWIAT PODPALAĆ!!! Jak to czynią do tej pory. 

 

Portret użytkownika achiles

Rosyjskie ministerstwo spraw

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych wydało wczoraj komunikat, iż dostarczenie syryjskim terrorystom przenośnej broni przeciwlotniczej zostanie potraktowane jako wspieranie terroryzmu i ewentualni dostawcy powinni liczyć się z konsekwencjami.
Według wiceministra Syromolotowa czynione są przez syryjskich terrorystów bezustanne wysiłki w celu pozyskania takiej broni szczególnie w okolicznych państwach.
Stwierdził również, że jego słowa należy potraktować jako poważne ostrzeżenie.
http://sana.sy/en/?p=57997
TAK DOSTAJĄ W DUPY, ŻE :
Wieści z Iraku, gdzie dezerterują masowo „brodaci podrzynacze” tzw. Kalifatu. Część z nich została zatrzymana, podczas próby wmieszania się w tłum uchodźców próbujących przedostać się do Turcji, w damskiej ‚odzieży”, niektórzy dla lepszego ‚kamuflażu” mieli na sobie nawet biustonosze (!!!)
http://www.kp.ru/daily/26447.5/3317264/#close
jak informują irackie władze wojskowe tak jak zostali zatrzymani, czyli w damskiej odzieży, tak zostali odesłani do więzień…

Portret użytkownika achiles

"W latach 2008-2013 rząd

"W latach 2008-2013 rząd PO-PSL sprzedał aktywa majątku narodowego (kopalnie, fabryki, zakłady produkcyjne, banki które należały do Skarbu Państwa) za łączną kwotę 55,59 mld zł. Warto podkreślić, że wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży majątku narodowego idą na spłatę bieżącego zadłużenia, które w okresie rządów Donalda Tuska zwiększyło się o ponad 400 mld zł. Tylko w 2013 koszty obsługi długu Skarbu Państwa (spłata pożyczek, obligacji oraz odsetek) wyniosły aż 42,7 mld zł!

Jeszcze raz – wysprzedany przez 6 lat nasz majątek, starcza tylko na spłatę odsetek od długu za niewiele tylko jeden rok !!! Tylko odsetek…dług pozostaje i ciągle rośnie. Jak w języku polskim nazywa się takie działanie na szkodę całego Narodu? No,jak? A w cywilizowanych państwach jaka jest za to kara? No, jaka?

Magdalenkowy układ PO-PSL-TW-SLD polskość demontuje z zatrważającą skutecznością i zapamiętaniem. W każdym możliwym aspekcie – deprecjacji wartości które pozwoliły przetrwać lata niewoli, zatrważającym zadłużeniem kraju, z którego prawdopodobnie się nie wydostaniemy inaczej niż w sposób bardzo radykalny (wojna), demontażem polskiej armii, zadłużaniem społeczeństwa, przyzwoleniem na powolne wykupywanie ziemi przez obcokrajowców „(vide Niemcy, Holendrzy na Pomorzu), próbami osłabienia integralności terytorialnej Rzeczypospolitej (vide Kaszuby, Śląsk), prowadzeniem polityki której finał widzieliśmy 10 kwietnia pod Smoleńskiem.

Mamy zadłużone panad siły Państwo, biedniejące społeczeństwo, bardzo wysokie podatki, coraz większe i więcej ukrytych podatków, coraz mniej pracy, coraz większą beznadzieję, coraz większą emigrację, coraz gorszą służbę zdrowia, coraz gorszą edukację …. coraz mniej szans, perspektyw … i coraz mniej do stracenia.
Zobacz jakie zakłady przemysłowe, kopalnie, fabryki i banki należące do Skarbu Państwa sprzedał rząd Tuska w ciągu ostatnich kilku lat (wybór największych prywatyzacji):

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.: sprzedaż 17 proc. akcji za 6 mld 543 mln zł 

Jastrzębska Spółka Węglowa: sprzedaż 33,1 proc. akcji za 4 mld 830 mln zł

Bank PKOBP: sprzedaż 9,62 proc. akcji za 3 mld 943 mln zł

Energa S.A.: sprzedaż 34,18 proc. akcji za 2 mld 800 mln zł

KGHM S.A.: sprzedaż 10 proc. akcji za 2 mld zł

PKP Cargo S.A.: sprzedaż 48,29 proc. akcji za 1 mld 420 mln zł

Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.: sprzedaż 37,49 proc. akcji za 1 mld 97 mln zł

Zespół Elektrowni „Pątnów-Adamów-Konin” S.A.: sprzedaż 50 proc. akcji za 681,5 mln zł

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A.: sprzedaż 12,13 proc. akcji za 625,5 mln zł

Polski Holding Farmaceutyczny S.A.: sprzedaż 41,63 proc. akcji za 602,1 mln zł

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria: sprzedaż 85 proc. akcji za 410,0 mln zł

Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A.: sprzedaż 85 proc. akcji za 320,0 mln zł

Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” S.A.: sprzedaż 86,92 proc. akcji za 219,2 mln zł

Kopalnia Węgla Brunatnego „Konin” w Kleczewie S.A.: sprzedaż 85 proc. akcji za 108,1 mln zł

Kopalnia Węgla Brunatnego „Adamów” S.A.: sprzedaż 85 proc. akcji za 67,3 mln zł"

Portret użytkownika achiles

Obama: Rosja powinna uderzać

Obama: Rosja powinna uderzać w dżihadystów, a nie w syryjską opozycję

Prezydent Barack Obama i następca tronu Abu Zabi szejk Muhammad ibn Zajed an-Nahajan uważają, że rosyjska operacja militarna w Syrii powinna koncentrować się na Państwie Islamskim (IS), a nie na umiarkowanej opozycji.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/obama-rosja-powinna-uderzac-w-dzihadystow-a-nie-w-syryjska-opozycje/efcvqd
5.10.2015 Sergiej Ławrow wygłosił zaskakującą propozycję ustanowienia kontaktów z tak nazywaną „Armią Wolnej Syrii”. Ale mało kto zamieścił to co dodał Pan Ławrow: „Mówi sie nam o tej „Armii”, ale gdzie ona się znajduje? Ona jest fantomem i o niej niczego nie wiadomo”…
Faktyczne – wydane przez BBC – w roku 2013 wydawnictwo będące rodzajem „słownika” czy „encyklopedii opozycji syryjskiej”, wymienia setki różnych nazw ugrupowań opozycyjnych walczących z „reżimem Asada” wśród których ta „Armia Wolnej Syrii” znajduję się na pierwszym miejscu pod względem liczebności. Według tego opracowania, w 2013 roku „Armia” ta, bazująca na terenie Turcji składała się z 30 osób walczących na 5-ciu frontach w Syrii… Co ciekawe, w roku 2011 do tej armii media zachodnie zaliczali… dezerterów z armii syryjskiej…
 
W jednym z ciekawych paneli dyskusyjnych jakie miałem możliwość oglądnąć jakiś czas temu na temat Syrii w Rossija24, jeden z ekspertów wojskowości stwierdził coś ciekawego… Powiedział że w czasie wielu wojen i konfliktów jakie wybuchły po 11.09.2001 na całym świecie, w czasie walk dezerterowały oddziały od plutonów po całe dywizje. Ale nigdzie i nigdy nie było jeszcze czegoś takiego jak w Syrii. Owszem, w Syrii też zdarzały się dezercje z armii ale pojedynczych żołnierzy. Natomiast nie było ani jednego przypadku przejścia na stronę wroga najmniejszego nawet oddziału. Świadczy to o niespotykanym poziomie etycznym i moralnym tej armii… (http://vk.com/infoblokada?w=wall-3108310_326422)
W szesnastym dniu października a siedemnastym dniu bombardowań Sztab Armii Federacji oznajmił iż według Syryjczyków „Rosja spowodowała że znów dzieci syryjskie zaczęły się uśmiechać”… (http://www.msk.kp.ru/daily/26446/3316981/)
Już nie generał sztabu ale arabista Pan Jewgienij Satanowski powiedział niezwykle celnie, że „Mówiąc prostym językiem, jeżeli celem terrorystów jest znalezienie się w raju, to zadaniem rosyjskich żołnierzy walczących w Syrii jest maksymalne przyśpieszenie tego by tam ci terroryści trafili”…
A TAK " PRZEDSZKOLNY " OKRES SWEGO ŻYCIA SPEDZAĆ MUSZĄ DZIECIAKI, KTÓRE MAJA PECHA DORASTAĆ W CHORYM ŚWIECIE PI ( szok ) :
 

Islamistyczne ścierwa trenują już sześciolatków… Zupełnie jak w innej formie dzieje się to na terenie u’Krainy .https://youtu.be/iPwtr5cHuy4
ze Zródła :  

 

Strony

Skomentuj