W styczniu samochód sportowy Tesla zostanie wystrzelony w kosmos

Kategorie: 

Źródło: Instagram

Elon Musk zaprezentował zdjęcia sportowej Tesli, która zostanie wysłana w kosmos. Okazuje się, że szef firmy SpaceX i Tesla Motors, rzeczywiście zamierza wysłać w kosmos nowy, czerwony Tesla Roadster.

 

Aby tego dokonać firma SpaceX zamierza użyć nową rakietę Falcon Heavy. Testowe jej uruchomienie z samochodem na pokładzie, nastąpi po raz pierwszy w styczniu 2018 roku. Zakłada się, że rakieta nośna Falcon Heavy będzie w stanie dostarczać na orbitę okołoziemską około 63 tony ładunku i prawie 17 ton w przypadku lotu na Marsa.

Loty testowe nowych rakiet zwykle zawierają symulatory masy w postaci bloków betonowych lub stalowych. To wydawało się jednak inżynierom wyjątkowo nudne, a wszystko, co nudne, jest okropne, dlatego zdecydowano na wysłanie w kosmos czegoś niezwykłego. Jak mówi miliarder Elon Musk, a to być ciemno czerwony Tesla Roadster grający "Space Oddity".

W piątek opublikował on na swoim profilu Instagram wiele zdjęć tego konkretnego Tesla Roadstera, który zdaniem szefa SpaceX jest przygotowany na swój trwający miliardy lat eliptyczny lot wokół Marsa. W rzeczywistości będzie to raczej lot wokół Słońca, ale rzeczywiście może potrwać niebywale długo.

Dla firmy SpaceX ostatnie dni są zresztą wyjątkowo zajęte. Oprócz przygotowywania wysyłki Tesla Roadstera na liczącą miliard lat misję, przygotowuje się także rakietę Falcon 9, która ma zabrać na orbitę satelitę telekomunikacyjnego Iridium-4.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj