Kategorie:
Superksiężyc to zjawisko, które powstaje wtedy gdy trwa pełnia przy jednoczesny perygeum, czyli okresem największego zbliżenia Księżyca do Ziemi. Z tego powodu, w nocy z 20 na 21 stycznia przyszłego roku, tarcza księżyca będzie znacznie większa, a na dodatek przyjmie czerwony odcień.
Niezwykły efekt zostanie wywołany przez ziemską atmosferę, która w ten sposób zabarwi Księżyc gasnący na skutek wejścia w cień Ziemi. Zwykle podczas największego zbliżenia Księżyca do Ziemi jego tarcza staje się z naszej perspektywy zauważalnie większa i jaśniejsza niż podczas zwykłej pełni. Niekiedy bywa ona aż o 30 procent większa niż zwykle.
Mniej więcej za miesiąc, prawie połowa wszystkich ludzi na Ziemi będzie mogła zobaczyć na nocnym niebie to niesamowite zjawisko. Będzie ono widoczne w nocy z 20 na 21 stycznia. Niestety, mieszkańcy regionów wschodnich, a także Azji i Australii, nie będą w stanie podziwiać tego wspaniałego spektaklu przyrody.
Zwykle przyjmuje się, że w trakcie większego niż zwykle oddziaływania grawitacyjnego Księżyca na Ziemię należy się spodziewać katastrof naturalnych na ogromną skalę. W przeszłości notowano, że każdy superksiężyc pojawia się w niebezpiecznej korelacji z występującymi na Ziemi wielkimi trzęsieniami ziemi i powodziami, zwłaszcza tymi wywoływanymi przez nadzwyczajne przypływy, będące znakiem rozpoznawczym superksiężyca.
Ocena:
Opublikował:
admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze |
Komentarze
4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego
--------
Howgh!
Skomentuj