W styczniu na niebie pojawi się krwawy superksiężyc, czy należy się spodziewać kataklizmów?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Superksiężyc to zjawisko, które powstaje wtedy gdy trwa pełnia przy jednoczesny perygeum, czyli okresem największego zbliżenia Księżyca do Ziemi. Z tego powodu, w nocy z 20 na 21 stycznia przyszłego roku, tarcza księżyca będzie znacznie większa, a na dodatek przyjmie czerwony odcień.

 

Niezwykły efekt zostanie wywołany przez ziemską atmosferę, która w ten sposób zabarwi Księżyc gasnący na skutek wejścia w cień Ziemi. Zwykle podczas największego zbliżenia Księżyca do Ziemi jego tarcza staje się z naszej perspektywy zauważalnie większa i jaśniejsza niż podczas zwykłej pełni. Niekiedy bywa ona aż o 30 procent większa niż zwykle.

Mniej więcej za miesiąc, prawie połowa wszystkich ludzi na Ziemi będzie mogła zobaczyć na nocnym niebie to niesamowite zjawisko. Będzie ono widoczne w nocy z 20 na 21 stycznia. Niestety, mieszkańcy regionów wschodnich, a także Azji i Australii, nie będą w stanie podziwiać tego wspaniałego spektaklu przyrody.

Zwykle przyjmuje się, że w trakcie większego niż zwykle oddziaływania grawitacyjnego Księżyca na Ziemię należy się spodziewać katastrof naturalnych na ogromną skalę. W przeszłości notowano, że każdy superksiężyc pojawia się w niebezpiecznej korelacji z występującymi na Ziemi wielkimi trzęsieniami ziemi i powodziami, zwłaszcza tymi wywoływanymi przez nadzwyczajne przypływy, będące znakiem rozpoznawczym superksiężyca.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Czyli co?

Czyli co?

20-21 stycznia mamy ważne wydarzenie? Zapowiada się ciemnawo. Wody też mogą niezwykle mocno zareagować na obecność zwiększonej grawitacji tego "czerwonego olbrzyma". " Niestety, mieszkańcy regionów wschodnich, a także Azji i Australii, nie będą w stanie podziwiać tego wspaniałego spektaklu przyrody". Uchowaj Perunie ! Ale za to prawie połowa ludzkości będzie miała okazję podziwiać "spektakl przyrody"? To będą jakieś fajerwerki?

Taaa. Znak rozpoznawczy. " W przeszłości notowano, że każdy superksiężyc pojawia się w niebezpiecznej korelacji z występującymi na Ziemi wielkimi trzęsieniami ziemi i powodziami, zwłaszcza tymi wywoływanymi przez nadzwyczajne przypływy, będące znakiem rozpoznawczym superksiężyca". Straśnie dawno te znaki musiały być, w jantyku cy jok? 

No tak gdzieś by było. No to na taki spektakl, zapewne z niekończącymi się "bisami", trzeba będzie mnóstwo popcornu zabrać. Wszyscy zaproszeni, jakby nie było. *biggrin**biggrin**biggrin*

Portret użytkownika EkrudyDref

Organizm człowieka potrzebuje

Organizm człowieka potrzebuje niektórych bakterii - choćby na skórze czy jelitowych (symbiotyczne; czasem musimy je łykać w postaci kapsułek); przed innymi się broni (chorobotwórcze). Ziemi także nie przeszkadzają wszyscy ludzie, lecz niektórzy z nich.

--------
Howgh!

Skomentuj