W styczniu czeka nas niecodziennie zaćmienie Księżyca - Super Krwawy Księżyc Wilka

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com, Wikimedia Commons

Już 21 stycznia wystąpi rzadkie zjawisko astronomiczne nazywane „Super Krwawym Księżycem Wilka”. Składa się na nie kilka zjawisk zachodzących w tym samym czasie. Zaćmienie będzie można obserwować w godzinach porannych czasu polskiego.

Superksiężyc to nazywa Księżyca w pełni, znajdującego się w perygeum swojej orbity. Osiąga on wówczas najmniejszą odległość od Ziemi. Księżycem Wilka natomiast nazywa się pierwszą styczniową pełnię w nowym roku. Krwawy Księżyc pojawia się, kiedy naturalny satelita przybiera czerwoną barwę podczas pełni.

 

Faza całkowitego zaćmienia rozpocznie się o godzinie 5:41 czasu polskiego i potrwa do godziny 6:44. Wcześniej i później będzie można obserwować częściowe zaćmienie. Najlepsze warunki do obserwacji będą panowały w obu Amerykach. W Polsce zaćmienie będzie widoczne na zachodzącym Księżycu.

W nadchodzącym roku nastąpi sześć zaćmień obserwowalnych z Ziemi, w tym całkowite zaćmienie Słońca nad Ameryką Południową, które nastąpi 2 lipca. Pierwsze zaćmienie Księżyca miało miejsce już 6 stycznia, jednak mogli je obserwować wyłącznie mieszkańcy północnej Azji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Jaskiniowiec

 

 

powtarzam więc pytanie: dlaczego NIE ZAWSZE są pełnie kiedy NIC Księżyca nie zasłania?

 

Lampka - zmodyfikowany genetycznie arbuz - piłeczka ping pong która oświetlona tez potrafi się zacienić ale nie chce psuć zabawy i podpowiadać przecież. Jesteście tacy inteligentni i w dodatku zapewne super obserwatorzy do dodam dodatkowe zadanie

 

w jakiej pozycji w nocy jest klucz Wielkiego Wozu Wink niech dyszel będzie jak w lotnictwie na krorejs godzinie

Portret użytkownika Exart2

Dlatego że NIE ZAWSZE

Dlatego że NIE ZAWSZE patrzysz na całość jego oświetlonej powierzchni - połowę spowija mrok. W zależności od kąta pod jakim ustawi się Księżyc względem Słońca widzisz odpowiadającą mu fazę, od nowiu do pełni. Szczerze, nie wiem czego tu nie można rozumieć.

 

https://youtu.be/wz01pTvuMa0

 

Pozycja Dyszla jak i wszystkich gwiazdozbiorów zmieni się w zależności od godziny, pory roku, połozenia geograficznego obserwatora. Polecam zabawę stellarium jeśli nie zwykłe obserwacje do jakich tak nawołujesz najwidoczniej nie mając o nich pojęcia a najlepiej powrót do książek.

Portret użytkownika kolo21

Każdy ma swoje zdanie i na

Każdy ma swoje zdanie i na wuja na siłę zmieniać je innym? No chyba że ma się z garem albo płacone za sianie chaosu i dezinformacji. Zresztą, po co liczyć się ze zdaniem kogoś, komu nie chce się nawet zarejestrować na Z.N.Z 

To zaraz kojarzy mi się z Facebookiem, wchodzisz na konto gostka. A on zero znajomych, zero zdjęć czy foto profilowego. Konto założone tydzień wcześniej.

kolo21

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Szatańskie el-it y wiedzą że

Szatańskie el-it y wiedzą że Ziemia ma 3 satelity. a na ZNZ z jednym tylko księzycem jeszcze się nie możecie uporać, to co z wami będzie kiedy ogarniecie wiedzę o Rahu i Ketu? To byty które są bliźniaczymi czarnymi tworami w odwrotnym stosunku do słońca i księżyca, dwa czarne obiekty, poprzez efekt zaćmienia odcinają lub uwypuklają psychologiczne, fizyczne, wszelkie negatywne cechy człowieka, zwierząt, a także całej planety Gaji. Wszechświat w rzeczywistości  składa się z części widzialnej - fizycznej i duchowej - niewidzialnej, której istnienia dowodzą zaćmienia, odcinające człowiek od równowagi psychofizycznej.

Jeśli wiecie, czym jest warstwa w programie graficznym ... możecie bez trudu wyobrazić sobie istnienie czarnej warstwy, naniesionej, a więc istniejącej, przed światem widzialnym.

El-it y szamańskie, doskonale zdają sobie sprawę, że ukrywając istnienie czarnej warstwy i jej wpływu na człowieka i jego wnętrze, można za pomocą obliczeń liczbowych astronomicznych ... wytyczyć, wyznaczyć ... sposób poruszania się czarnej materii po łuku nieboskłonu, a tym samym zaangażować człowieka do działań ideologicznych - wojen, rewolucji, kryzysów, poczynań pozytywnych i negatywnych ... tworzących niewidzialny łańcuch przyczynowo - skutkowy, kreujący wykreowany obraz historyczny, a także kreacje duchową, nazywaną natchnieniem, ponieważ natchnienie, rodzi się z chwilowo oczyszczonej komunikacji świadomego snu.

Strony

Skomentuj