W styczniu czeka nas niecodziennie zaćmienie Księżyca - Super Krwawy Księżyc Wilka

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com, Wikimedia Commons

Już 21 stycznia wystąpi rzadkie zjawisko astronomiczne nazywane „Super Krwawym Księżycem Wilka”. Składa się na nie kilka zjawisk zachodzących w tym samym czasie. Zaćmienie będzie można obserwować w godzinach porannych czasu polskiego.

Superksiężyc to nazywa Księżyca w pełni, znajdującego się w perygeum swojej orbity. Osiąga on wówczas najmniejszą odległość od Ziemi. Księżycem Wilka natomiast nazywa się pierwszą styczniową pełnię w nowym roku. Krwawy Księżyc pojawia się, kiedy naturalny satelita przybiera czerwoną barwę podczas pełni.

 

Faza całkowitego zaćmienia rozpocznie się o godzinie 5:41 czasu polskiego i potrwa do godziny 6:44. Wcześniej i później będzie można obserwować częściowe zaćmienie. Najlepsze warunki do obserwacji będą panowały w obu Amerykach. W Polsce zaćmienie będzie widoczne na zachodzącym Księżycu.

W nadchodzącym roku nastąpi sześć zaćmień obserwowalnych z Ziemi, w tym całkowite zaćmienie Słońca nad Ameryką Południową, które nastąpi 2 lipca. Pierwsze zaćmienie Księżyca miało miejsce już 6 stycznia, jednak mogli je obserwować wyłącznie mieszkańcy północnej Azji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Jaskiniowiec

 

 

powtarzam więc pytanie: dlaczego NIE ZAWSZE są pełnie kiedy NIC Księżyca nie zasłania?

 

Lampka - zmodyfikowany genetycznie arbuz - piłeczka ping pong która oświetlona tez potrafi się zacienić ale nie chce psuć zabawy i podpowiadać przecież. Jesteście tacy inteligentni i w dodatku zapewne super obserwatorzy do dodam dodatkowe zadanie

 

w jakiej pozycji w nocy jest klucz Wielkiego Wozu Wink niech dyszel będzie jak w lotnictwie na krorejs godzinie

Portret użytkownika Exart2

Dlatego że NIE ZAWSZE

Dlatego że NIE ZAWSZE patrzysz na całość jego oświetlonej powierzchni - połowę spowija mrok. W zależności od kąta pod jakim ustawi się Księżyc względem Słońca widzisz odpowiadającą mu fazę, od nowiu do pełni. Szczerze, nie wiem czego tu nie można rozumieć.

 

https://youtu.be/wz01pTvuMa0

 

Pozycja Dyszla jak i wszystkich gwiazdozbiorów zmieni się w zależności od godziny, pory roku, połozenia geograficznego obserwatora. Polecam zabawę stellarium jeśli nie zwykłe obserwacje do jakich tak nawołujesz najwidoczniej nie mając o nich pojęcia a najlepiej powrót do książek.

Portret użytkownika kolo21

Każdy ma swoje zdanie i na

Każdy ma swoje zdanie i na wuja na siłę zmieniać je innym? No chyba że ma się z garem albo płacone za sianie chaosu i dezinformacji. Zresztą, po co liczyć się ze zdaniem kogoś, komu nie chce się nawet zarejestrować na Z.N.Z 

To zaraz kojarzy mi się z Facebookiem, wchodzisz na konto gostka. A on zero znajomych, zero zdjęć czy foto profilowego. Konto założone tydzień wcześniej.

kolo21

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Szatańskie el-it y wiedzą że

Szatańskie el-it y wiedzą że Ziemia ma 3 satelity. a na ZNZ z jednym tylko księzycem jeszcze się nie możecie uporać, to co z wami będzie kiedy ogarniecie wiedzę o Rahu i Ketu? To byty które są bliźniaczymi czarnymi tworami w odwrotnym stosunku do słońca i księżyca, dwa czarne obiekty, poprzez efekt zaćmienia odcinają lub uwypuklają psychologiczne, fizyczne, wszelkie negatywne cechy człowieka, zwierząt, a także całej planety Gaji. Wszechświat w rzeczywistości  składa się z części widzialnej - fizycznej i duchowej - niewidzialnej, której istnienia dowodzą zaćmienia, odcinające człowiek od równowagi psychofizycznej.

Jeśli wiecie, czym jest warstwa w programie graficznym ... możecie bez trudu wyobrazić sobie istnienie czarnej warstwy, naniesionej, a więc istniejącej, przed światem widzialnym.

El-it y szamańskie, doskonale zdają sobie sprawę, że ukrywając istnienie czarnej warstwy i jej wpływu na człowieka i jego wnętrze, można za pomocą obliczeń liczbowych astronomicznych ... wytyczyć, wyznaczyć ... sposób poruszania się czarnej materii po łuku nieboskłonu, a tym samym zaangażować człowieka do działań ideologicznych - wojen, rewolucji, kryzysów, poczynań pozytywnych i negatywnych ... tworzących niewidzialny łańcuch przyczynowo - skutkowy, kreujący wykreowany obraz historyczny, a także kreacje duchową, nazywaną natchnieniem, ponieważ natchnienie, rodzi się z chwilowo oczyszczonej komunikacji świadomego snu.

Portret użytkownika Max 1983

Zadziwiające jest to że już w

Zadziwiające jest to że już w starożytności kapłani wykorzystywali tego typu zjawiska żeby straszyć ciemny lud.Być może dziś ciemny lud nie jest tym straszony, ale sam z siebie bez udziału osób trzecich(czyli wychodzi na to że dziś ludzie są jeszcze głupsi niż wtedy)wierzy że to coś oznacza,że jakiś Bóg coś przekazuje że to znak nadchodzącego końca, czy jakieś inne brednie.Szokujące jest to że żyjemy w 21 wieku a wiele osób ciągle tkwi w totalnej ciemnocie.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika kapitan ameryka

Nie jest udowodnione, że

Nie jest udowodnione, że ziemia porusza się wokół słońca. Nie jest udowodnione, że światło słoneczne rzuca cień ziemi na księżyc i dochodzi do zaćmienia księżyca. Było wiele przypadków zaćmień księżyca, kiedy słońce i księżyc były nad horyzontem.Jak to geniusze wytłumaczycie? Czekam.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Strony

Skomentuj