W stolicę Kuby uderzyło najsilniejsze tornado od 80 lat. Ogromna liczba poszkodowanych

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Hawanę nawiedziło potężne tornado. W niedzielę późnym wieczorem czasu lokalnego, mieszkańcy stolicy Kuby uciekali przed niebezpiecznym żywiołem, który podobno wyrządził duże straty materialne. Lokalna ludność mówi zgodnie, że jeszcze nigdy nie widziano tam takiego tornada.

 

Trąba powietrzna trwała zaledwie 15 minut, ale zdążyła poprzewracać wiele samochodów i zniszczyć budynki. Tamtejsze służby ratownicze podały, że żywioł zabił co najmniej 4 osoby i zranił 195 kolejnych.

Najwięcej zniszczeń odnotowano w centralnej i wschodniej części Hawany. Żywioł powalił drzewa i linie energetyczne oraz pozrywał dachy budynków. Niektórzy mieszkańcy nie mieli dostępu do prądu i bieżącej wody.

Tornado uderzyło w stolicę Kuby z wyjątkowo dużą siłą. Miejscami, wiatr wiał z prędkością nawet 320 km/h. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, że było to najpotężniejsze od niemal 80 lat tornado, jakie nawiedziło to wyspiarskie państwo.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Japońcom zrobiły rotshyldy

Japońcom zrobiły rotshyldy Fukusimę, a na Kubie ekstra tornado 320 km/h. To wymuszanie na rządach współpracy z niedobitkami kabały.

Przypomnę, że Banki Narodowe tylko 3-ch krajów nie należały do parchów : Kuba, Iran, Korea Płn.

Najwyraźniej Kubański rząd nie chce współpracować ze zdychającymi parchami, to mu haarpikiem tornado.

 

Skomentuj