W Stanach Zjednoczonych zaobserwowano obłoki opalizujące

Kategorie: 

Źródło: twitter

Mieszkańcy USA byli świadkami rzadkiego zjawiska naturalnego, które nazywa się ognistą tęczą lub chmurami opalizującymi. Takie formacje zaobserwowano nad wieloma miastami w stanie Karolina Południowa.

 

Wielu mieszkańców było bardzo zaskoczonych widząc na niebie dziwną chmurę promieniejącą kolorami tęczy. Według meteorologów zjawisko to powstaje wtedy gdy światło słoneczne rozprasza się przez kropelki wody lub kryształki lodu. Niekiedy dochodzi do pojawienia się swoistej aureoli, która jaśnieje kolorami widma Słońca.

Istnieją hipotezy, wedle których chmury te mogą mieć jakiś związek z aktywnością sejsmiczną. Może to być na przykład efekt uboczny podgrzewania jonosfery, procesu poprzedzającego zwykle wystąpienie trzęsienia ziemi. Jest to jednak tylko hipoteza wymagająca głębszej analizy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ross

w poniedzialek, 14.12.2015

w poniedzialek, 14.12.2015 jadac A4 w kierunku Wroclawia, ok 14:00 - 14:30 takie chmury widzialem po lewej stronie (od poludnia). Dokladnie takie jak opisane, mienily sie roznymi kolorami. Pozniej zanikly te opalizujace migoczace swiatla i jak przejechalem kawalek w tym samym miejscu znowu je zobaczylem (ale ksztalt sie troche zmienil). NIGDY takiego czegos nie widzialem jeszcze, a widzialem dosc duzo.

Portret użytkownika syriues

Niestety musze przyznac racje

Niestety musze przyznac racje kolegom ktorzy nizej pisali o chemtrails 
Rowniez i ja pewnego dnia w piekny dzien obserwowalem jak poczynaja sobie samoloty z produkcja mleka na niebie ,az w koncu im wyszla podobna tecza.Nie ukrywam,ze nie wiem jak oni to robia.
Sens w tym,ze nalezy najpierw zobaczyc powstawanie danego zjawiska,a potem wyglaszac swoje tezy.

Portret użytkownika Miras

to sa zwykle spaliny, zadne

to sa zwykle spaliny, zadne rozpylanie, tych samolotow po prostu lata juz tak duzo ze mamy takie efekty wejdz sobie na flightradar i popatrz ile jest w tej chwili samolotow nad Europa, trzeba jeszcze dodac maszyny wojskowe

Portret użytkownika mateusz25

witam. mieszkam w Holandii i

witam. mieszkam w Holandii i również obserwuje takie kolorowe chmurki. dodam że tutaj skala oprysków jest naprawdę duża. opryski tutaj są zawsze w miejscu w którym w najbliższym czasie pojawi się słońce
Najwięcej przed wschodem i zachodem. Mam kilka zdjęć postaram się wrzucić później do waszej oceny sytuacji. osobiście kolorowe "chmurki" dostrzegłem dopiero po założeniu okularów przeciwsłonecznych.
Pozdrawiam

Portret użytkownika Zdenkov

Widzę że większość się mało

Widzę że większość się mało na temat HAARPu, od lat 90 HAARP istnieje i cały czas są przeprowadzane testy, różne projekty, itp. W losowych sytuacjach przez te urządzenia pojawiają się różne zjawiska, ludzie "naukowcy" opłacani przez NASA, natychmiast tłumaczą że jest to "rzadkie naturalne zjawisko" tłumacząc tępym ludziom żeby przestali myśleć, wiele już takich zjawisk wymyślono, tylko po to żeby odwrócić uwagę ludzi od zagrożenia.

Portret użytkownika AMR1

Adminie, nie wierzę, że

Adminie, nie wierzę, że wierzysz w to co piszesz, jakoby to "rzadkie zjawisko naturalne" powtarzające się tak często, oznacza, że nie jest "rzadkie" a co za tego wynika, że jest wywoływane działaniami nienaturalnymi.
 Pisałem już wielokrotnie, że to "zjawisko" naturalne jest spowodowane tym, że owe kropelki, pada na owe "kropelki kondensujące na ekranie chemitralowym. Owe zjawisko pojawiało się onegdaj tylko w rejonach pobiegunowych, gdzie kat padania światła był odpowiedni do poziomu kondensacji nad poziomem morza. Obecnie powszechnośc zjawiska wynika z tego, że obniżony chemitralowy ekran kondensacji "kropelek" odpowoada w przybliżeniu temu samemu kątowi padania światła...

Portret użytkownika Devil Mccay

Zjawisko to nie ma nic

Zjawisko to nie ma nic wspolnego z aktywnoscia sejsmiczna i wcale nie jest rzadkie.To jest skutek uboczny opryskow.W Szkocji gdzie mieszkam zrobilem z 30 takich fotek i na tym poprzestalem bo juzdla mnie to jest norma.Kolorowe chmurki pojawiaja sie tutaj praktycznie za kazdym razem gdy nie ma duzego zachmurzenia i skur..syny pryskaja niebo.Nie przypominam sobie by ziemia tu drzala.

Portret użytkownika AMR1

Dokładnie... Troszkę

Dokładnie... Troszkę zamieszało się w głowach czytających, bo akurat to zjawisko nie ma nic wspólnego z aktywnością sejsmiczną. Chodzi o inne zjawiska optyczne towarzyszace podgrzewanej HAARP-em jonosfery w celu wywołania trzesienia Ziemi.

Portret użytkownika Prawdaoj

Prawda jest taka, że w USA są

Prawda jest taka, że w USA są zagrożone powaznymi kataklizmami w najbliższym czasie, włączając w to Trzęsiienia ziemi, rzeczywiście coś sie dzieje z nają planetą od kilku dni mocno wyczuwam aktywność tego jakto niektórzy zwą HARPP, czuję że bardzo mocno nagrzewa się jądro ziemi i coś sie chyba wydarzy, duże jest prawdopodobieństwo, że padnie na USA. Tak samo jak było w Chinach kiedyś, wystąpiło podobne zjawisko przed trzęsieniem ziemi.

Strony

Skomentuj