W Stanach Zjednoczonych testują urządzenie do wykrywania GMO

Kategorie: 

Źródło: http://news.rice.edu/2016/10/10/eco-detector-will-hunt-gmos-that-escape-to-environment-2/

Skonstruowano urządzenie, które jest zdolne do wykrywania organizmów zmodyfikowanych genetycznie roślin.

 

 

GMO to sztucznie zmodyfikowane organizmy, ale pomimo ich syntetycznego tworzenia, są zdolne do samodzielnej adaptacji i ekspansji na dzikie pola. Ich pojawienie się w środowisku naturalnym może prowadzić do nieodwracalnych i całkowicie nieprzewidywalnych konsekwencji.

 

Studenci prywatnej uczelni w Rice (Rice University) w Stanach Zjednoczonych stworzyli urządzenie, które może zidentyfikować ślady GMO w wodzie. W tej chwili aparatura przechodzi testy. Kierownikiem projektu jest Scott Egan, asystent profesora nauk biologicznych ww. szkoły. Młodzi naukowcy uważają, że niekontrolowane pojawienie się genetycznie modyfikowanych organizmów w ekosystemie doprowadzi do żałosnych konsekwencji. Będziemy mieli wówczas do czynienia z różnego rodzaju chorobami i odchyleniami, łącznie ze spadkiem poziomu intelektualnego społeczeństwa itd.

 

Wynalazek prezentowany jest w formie przenośnego mini laboratorium, które zdolne jest do określania DNA GMO w procentach. Urządzenie ma swoją nazwę - Light Transmission Spectrometer LTS (spektrometr przepuszczalności światła). Wyniki testów prototypu zostaną opublikowano w najbliższej przyszłości.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika n..

Kto by pomyślał, że tęgie

Kto by pomyślał, że tęgie główy w asyście profesorów wymyślą urządzenie sprawdzające, czy kod genetyczny roślin nie został "poprawiony" przez człowieka, i czy aby na pewno jest zgodny z "doskonałym projektem ślepego przypadku"? Jak to jest, że nawet najwybitniejsi inżynierowie w najnowocześniejszych laboratoriach nie potrafią rzeczywiście "poprawić" DNA roślin powstałych podobno chaotycznie przez "przypadek", czyli na chybił trafił w drodze bezrozumnych zbiegów okoliczności? Skąd niby ta "głupia ewolucja" wiedziała jak ma "stworzyć" te wszystkie ulubione przez ludzi owoce i warzywa, by były tak pożywne i zdrowe, a przy tym takie ładne, pachnące i bardzo smaczne? A może głupi i ślepi są ludzie którzy tak bardzo pragną "wierzyć" w te bajki? Tak czy inaczej musimy się bronić, a wiemy, że tylko modlitwa pięknych dziewic w koronkowych majtkach uchroni nas przed GMO!

Portret użytkownika Aza

Widać nie rozumiesz idei

Widać nie rozumiesz idei ewolucji - najpierw o niej poczytaj o potem sie wypowiadaj! A co do pozywnych owocow - to sa i te trujace i te calkiem obojetne. . roznorodnosc ogromna - tylko my ludzie nauczylismy sie hodowac te smaczne i pozywne rosliny, oraz zwierzeta i przeksztalcac srodowisko pod siebie. A Ewolucja nie musi nic wiedziec - bo robi selekcje nie przystosowanych i powtarza ja stale po milion razy zmieniajac warunki morduje bezlitosnie - wiec o jakiej wiedzy tu mowisz??

Portret użytkownika keri

Dzieci jako króliki

Inżynierze magistrze, dzieci jako króliki doświadczalne to nie nowość. Szczepienia dzieci to traktowanie ich jak królików. Tak wymyśla się skład szczepionki i tak tworzy coraz skuteczniejsze, aby dziecko było jak najsłabsze.

Szczepienia są skuteczne: dzieci są coraz bardziej chore. I nie są to choroby wieku dziecięcego, szczepienia osłabiają organizm na dziesięciolecia.

Portret użytkownika anonim

GMO to tragedia dla człowieka

GMO to tragedia dla człowieka,zwierząt i całej przyrody,to trucizna o opóznionym działaniu,choć np.dla pszczół jest zabójcza już teraz.

Nasze pokolenie jeszcze nie odczuje tak bardzo jej zabójczych skutków,ale przyszłe pokolenia będą nas za GMO przeklinać.

 

Trzeba to powstrzymać i zniszczyć na początku bo pózniej cięzko bedzie się tego cholerstwa pozbyć,w USA już wielu rolników przekonało się,jak GMO niszczy ich rolnictwo,a w Europie,jeśli zostaną przyjęte te umowy w takiej formie to sami tego doświadczymy.

 

Skomentuj