W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się sprzedaż egzoszkieletów medycznych

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała pozwolenie japońskiej firmie Cyberdyne na sprzedaż szkieletu kończyn dolnych, przeznaczonego dla osób z upośledzonym układem mięśniowo-szkieletowym. Według IEEE Spectrum, dzięki pozwoleniu sprzedaż egzoszkieletów będzie możliwe za pośrednictwem licencjonowanych firm medycznych.

Cyberdyne otrzymała pozwolenie na sprzedaż egzoszkieletu HAL do użytku medycznego. Jest to pas z systemem kontroli i ruchomymi nogami przymocowanymi do kończyn. Urządzenie jest zaprojektowane tak, aby wspierać osoby, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się.

 

HAL do zastosowań medycznych można dostosować do dowolnego tempa chodzenia, przejmując część obciążeń i, w razie potrzeby, korygując ruch kończyn dolnych. Według Cyberdyne, jej egzoszkielet może być używany na przykład podczas rehabilitacji.

 

Uzyskanie zgody na sprzedaż egzoszkieletu, jako produktu medycznego, oznacza, że amerykańscy lekarze mogą teraz przepisać swoim pacjentom noszenie takich urządzeń. Ponadto prawdopodobnie niektóre umowy ubezpieczenia medycznego obejmą wykorzystanie tej innowacji. HAL do użytku medycznego została wydana od 2011 roku i od kilku lat jest sprzedawany w Japonii, jako urządzenie do rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami czynności motorycznych kończyn dolnych.

Od 2015 roku Cyberdyne dostarcza egzoszkielty także kilku firmom budowlanym. Urządzenia te, zamocowane na talii i biodrach, zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia obciążenia robotników pracujących z ciężkimi materiałami. Ponadto te same egzoszkielety mają na celu umożliwienie osobom starszym kontynuowania pracy w zawodzie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj