W Stanach Zjednoczonych powstaną drony przewidujące pogodę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Drony stają się coraz popularniejsze w różnych gałęziach przemysłu, od rolnictwa, przez budownictwo, po bezpieczeństwo publiczne. Urządzenia stają się niezbędne do zadań takich jak inspekcje, opryskiwanie upraw oraz filmowanie. Firma o nazwie Earth Networks zamierza zaangażować drony w prognozowanie pogody, korzystając ze specjalnego programu Sferic DroneFlight.  

 

Bezzałogowce mają zajmować się pozyskiwaniem informacji pogodowych. Operatorzy dronów będą dzięki temu dysponować szczegółowymi danymi na temat pogody w danym regionie dowolnego miejsca na świecie. Informacje będą obejmowały między innymi prędkość wiatru o danej godzinie, która będzie prognozowana do 6 dni naprzód.

 

Producenci urządzeń obierają za cel opracowywanie funkcji, które będą w stanie pozyskiwać szczegółowe dane na temat wiatru i innych warunków pogodowych, przesyłając je bezpośrednio do aplikacji lub operatorów. Ma to umożliwić między innymi bezpieczniejszy i bardziej przewidywalny transport lotniczy.

Według Federalnej Administracji Lotniczej USA (FAA), liczba dronów w Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych pięciu lat ma znacznie wzrosnąć. Ocenia się, że do 2021 roku liczba dronów komercyjnych może wynieść 1,6 miliona. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj