W Stanach Zjednoczonych opracowano broń elektromagnetyczną przeciwko dronom

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Firma Battelle z USA opracowała DroneDefender tj. broń, która strąca drony przy pomocy fal radiowych. DroneDefender waży około 4,5 kg i może zestrzelić drony z odległości do 400 metrów.

 

Strzelający pociąga za spust, a broń wytwarza strumień magnetyczny, który jest ustawiony na najczęściej używanych częstotliwościach, co powoduje, że urządzenie przestaje wykonywać polecenia operatora.

„To pomoże nam w wielu miejscach. Na trawniku przed Białym Domem, przed bazami i ambasadami za granicą, nad więzieniami, zabytkami i szkołami. Nasz wynalazek łatwo i pewnie neutralizuje zagrożenie" - powiedział Alex Morrow, dyrektor techniczny projektu.

Ponadto, System Auds DroneDefender może samodzielnie wykryć drona i wytwarzać zakłócenia, komplikujące pracę osoby sterującej quadrokopterem.

  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Pierwsza myśl: związek z

Pierwsza myśl: związek z elektrowniami atomowymi i tym co się działo we Francji nad elektrowniami jak to sobie tam latali dronami nad wieloma elektrowniami w calej Francji w tym samym czasie. Boją się tego jak ognia dlatego zlecili coś co będą montować zapewnie standardowo w takich fałszywych i zdradliwych lokacjach jak pola minowe o wielkim rażeniu. Nie podoba im się fakt że tam na takim dronie może być zaczepiona kamera lub aparatura pomiarowa np. greenpace lub nawet środek wybuchowy...

Skomentuj