W Stanach Zjednoczonych, odnaleziono dziesiątki miejsc emitujących gaz zagrażający klimatowi

Kategorie: 

Źródło: NASA

Naukowcy z NASA odkryli, że w Stanach zjednoczonych znajdują się setki sztucznych źródeł metanu, które mogą swoją emisją dodawać do atmosfery duże ilości tego gazu cieplarnianego. Stwierdzono, że najgorzej pod tym względem wypadła Kalifornia.

 

Ocenia się, że 10% miejsc uwalniających metan - w tym składowisk odpadów, instalacji gazu ziemnego i gospodarstw mleczarskich - jest odpowiedzialne za ponad połowę całkowitej emisji metanu w Stanach Zjednoczonych. Na 272 tysiące zidentyfikowanych źródeł metanu, tylko 0,2% odpowiada za nawet 46% całkowitej jego emisji.

 

Do takich wniosków naukowcy doszli dzięki danym zebranym przy użyciu samolotu wyposażonego w spektrometr podczerwieni, która jest zdolna do ustalania emisji metanu. Naukowcy przebadali w ten sposób wiele wysypisk śmieci, pól naftowych oraz gazowych, i dużych mleczarni. 

Raport nie zidentyfikował konkretnych „super emiterów” metanu, ale zauważono, że składowiska odpadów wydzielają więcej tego gazu niż jakiegokolwiek innego źródła. Odkryto, że najwięcej z tych składowisk, które były największymi emitentami metanu znajduje się w Kalifornii.

 

Tak jak dwutlenek węgla tak i metan jest gazem cieplarnianym, przyczyniającym się do zatrzymania ciepła w atmosferze. Co więcej jest on gazem osiemnaście razy bardziej przyczyniającym się do nagłego ocieplenia niż osławiony CO2. 

 

Jednym z największych problemem jest fakt, że duże ilości metanu są skumulowane w formie hydratów, w wiecznej zmarzlinie, w obszarach arktycznych. Naukowcy często uważają, że z tego powodu zmarzlina jest tykającą klimatyczną bombą.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Mogłi jeszcze użyć innych

Mogłi jeszcze użyć innych spektometrów np. halonu , lecz wtedy ujawniliby fabryki zbojeniowe , poligony itd.To samo dotyczy siarki , pierwiastków promieniotwórczych , arsenu itd. Gospodarka światowa 80 % swojej produkcji przeznacza na utrzymanie i rozwój armii i tam właśnie tkwi przyczyna zniszczenia środowiska i zużycia surowców .

Portret użytkownika Easy Rider

Tak jak dwutlenek węgla tak i

Tak jak dwutlenek węgla tak i metan jest gazem cieplarnianym, przyczyniającym się do zatrzymania ciepła w atmosferze. Co więcej jest on gazem osiemnaście razy bardziej przyczyniającym się do nagłego ocieplenia niż osławiony CO2.

Gazem cieplarnianym o zawartości w powietrzu 100 (sto) razy większej niż CO2 jest para wodna. Ale jak na razie, nie widać propozycji, co zrobić z morzami i oceanami.

Natomiast nie bardzo rozumiem związek mleczarni z emisją metanu, jeśli to nie jest błąd w tłumaczeniu. Chodzi prawdopodobnie o hodowlę krów, ale to powinno być jednoznacznie sformułowane.

Portret użytkownika Max 1983

Nie wiem czemu ale nie mam

Nie wiem czemu ale nie mam możliwości napisania niczego w temacie o wykorzystywaniu przez chinoli zwierząt do crash-testów, więc napisze tu.Kto stworzył to ludzkie bydło??No i kiedy poniesie odpowiedzialność za ten błąd albo go w końcu k..a naprawi.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Haszkers1986

Jezeli to 1 zdiecie jest

Jezeli to 1 zdiecie jest autentyczne i pokazuje miejsca wyciekow metanu to porownajcie sobie te miejsca z miejscami wydobywaniu gazu ziemnego xX

Amerykanie uzywaja technologie fracking. Wierca dziure w ziemi i pompuja tam tysiace litrow wody z chemikaliami zeby rozszczelnic ziemie umozliwiajac gazowi ucieczke i jego wydobycie . Mozna sobie zobaczyc juz od lat filmiki na youtube jak komus sie woda w kranie palila albo jak sie metan z rzeki wydobywa.

Ta technologia wydobycia gazu jest zabroniona we Francji Niemczech Belgi i kogos jeszcze ale nie pamietam . U nas miala wejsc w 2015 roku ale na szczescie gaz ktory mial nam wystaczyc na nastepne 300 lat po odwiertach probnych okazalo sie ze jest tego gazu tylko na 15 lat wiec sie Amerykance wycofali .

 

Skomentuj