W Stanach Zjednoczonych odkryto nowe złoże pierwiastków ziem rzadkich

Kategorie: 

Źródło: tg

W Stanach Zjednoczonych, w stanie Wyoming, odkryto nowe złoża pierwiastków ziem rzadkich. Informuje o tym amerykańska prasa, powołując się na informacje otrzymane od jednej z amerykańskich firm działających w przemyśle wydobywczym. Teraz firma złożyła wnioski o dzierżawę działek, na których znajdują się złoża.

 

 

Firma otrzymała informację o odkryciu złóż po przeprowadzeniu stosownych badań terenowych. Próbki XRF wykazują zawartość bardzo cennych pierwiastków, w tym neodymu, prazeodymu i itru.

 

Należy zauważyć, że Stany Zjednoczone od dawna starają się osiągnąć zmniejszenie zależności w dziedzinie pierwiastków ziem rzadkich od Chin. Jedną z głównych obaw Waszyngtonu w konfrontacji z Chinami jest to, że Pekin odetnie dostęp do chińskich pierwiastków ziem rzadkich wykorzystywanych w amerykańskim przemyśle. Jeśli tak się stanie, gospodarka USA otrzyma poważny cios.

 

Dlatego amerykańskie firmy, przy wsparciu państwa, pracują nad odkryciem i rozpoczęciem eksploatacji złóż pierwiastków ziem rzadkich na właściwym terytorium Ameryki. Oprócz stanu Wyoming złoża takich pierwiastków mogą znajdować się również na Alasce i w Teksasie.

 

Jedyna jak dotąd czynna kopalnia metali ziem rzadkich znajduje się w Mountain Pass w Kalifornii. Jednak wydobywanych tam pierwiastków wyraźnie nie wystarcza na pokrycie potrzeb przemysłu amerykańskiego, co sprawia, że amerykańskie firmy szukają nowych możliwości w zakresie wydobycia metali ziem rzadkich.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Kłamstwa  , propaganda , 

Kłamstwa  , propaganda ,  ściema  toczona  w masmendiach    o tym że niby  USA ma swoje  zasoby  metali ziem rzadkich ,  więc oni oprócz holybródu  NIC wiecej nie posiadają  , był dolar   ale kończy  się .BRISC  to  temat  główny  na dzień dzisiejszy  i  stany zjebanej ameryki   medialnie  ogłaszają  coś co  absolutnie  nie ma miejsca   - MAMY METALE ZIEM RZADKICH -  dobre  , naprawdę  dobre    gdyż  wcześniej ich nie , tych metali ,   mieli  dlatego okradali  cały świat  a swoją kradzierz  tuszowali    zakłamanym , przecenionym dollarem który też się kończy Wink . Więc z  czego lub za co  będą  szydzi żyć ??  Inschtalator  !! - opowiedz  własnymi słowy      , opowiedz   swoim bliskim  i nam    o tym co się stanie   gdy LICHWA  zostanie odłączona  od   DAWCY  - jestem  ciekaw  co naród pustynno   odsetkowy zrobi z tym  , dla nich , destrukcyjnym  faktem , zechce uczynić .

Dla mnie   wyglądo to tak   że  nieroby złodziej i oszuści  idą do roboty   w kamieniołomach  a za nimi   księża biskupi  prałaci i zakonnicy  i szydzi  !!!   

A MY  idziemy  do swoich  codziennych zajęć   - można ??  no można 

PS 

Nasza zjebana  legendo  -  ty wypierdalaj   razem z tymi których opisałem powyżej i dziękuję za zrozumienie (z góry)

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj