W Stanach Zjednoczonych odbyły się testy z wykorzystaniem broni laserowej na pokładzie samolotu

Kategorie: 

Foto: Air Force Research Laboratory
Badania nad bronią laserową trwają od dawna ale dopiero od kilku ostatnich lat pojawia się możliwość, aby systemy te można było zamontować na pojazdach lądowych czy na okrętach. Jeśli chodzi o prace nad taką bronią to Stany Zjednoczone zdecydowanie są na pierwszym miejscu a w przyszłości, lasery będą powszechnie używane w wojsku.

 

Koncern Lockheed Martin we współpracy z Air Force Research Laboratory (AFRL) i Uniwersytetem Notre Dame przeprowadził niedawno testy w powietrzu. Wykorzystano w tym celu samolot (zdjęcie na górze) i zamontowano na nim specjalną broń laserową, która ma zapewnić maszynie kompletną ochronę przed pociskami wroga.

 

Wstępne testy zakończyły się z powodzeniem a Lockheed zapowiada kolejne, które mają odbyć się w ciągu 12 miesięcy. Przez ten czas, broń zostanie jeszcze bardziej dopracowana. W tym przypadku, system laserowy ma pełnić raczej funkcję obronną dla samolotów wojskowych.

 

Należy jednak dodać, że Stany Zjednoczone nastawione są na wprowadzenie broni laserowej do pojazdów lądowych, okrętów i samolotów (myśliwców szóstej generacji i bezzałogowców). Systemy te będą mieć charakter nie tylko defensywny ale również i ofensywny. Co więcej, Izrael chce wdrożyć zupełnie nową tarczę antyrakietową "Żelazny Promień", która będzie niszczyć pociski za pomocą laserów.

 

 

Źródło: Lockheed Martin

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Z paranoji w wieksza

Z paranoji w wieksza paranoje,czy wy nie widzicie ze biznes znow sie tlucze miedzy soba?
Pieniadz mamona wladza nad ludzmi.Takich ludzi powinno sie trzymac w odosobnieniu,bo jak widac ciagle daza do wojny wzbogacenia wyuzdania prozni klamstw wykorzystywania niewoli
Nie zyjemy w innym swiecie,zmioenily sie jedynie tylko wizje(telewizor,radio,prasa)Czym nas karmia tym jestesmy
Nie dajcie sie omamic
Precz z Babilonem

Skomentuj