W Serbii zaraz po wyborach wróciły koronawirusowe obostrzenia - mieszkańcy rozpoczęli protesty

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Serbowie od kilku dni protestują przeciwko koronawirusowym obostrzeniom, które nagle po wyborach wprowadził tamtejszy rząd. Manifestacje trwają przede wszystkim w Belgradzie. Ludzie mają dość nieustannej walki z wirusem grypopochodnym i domagają się powrotu do normalności.

Większość serbskich ugrupowań opozycyjnych nie wzięła udziału w wyborach, które miały miejsce 21 czerwca i nawoływali do ich bojkotu, argumentując, że kontrola mediów i instytucji państwowych przez rządzącą partię Vucicia SNS uniemożliwia przeprowadzenie wyborów zgodnie z demokratycznymi standardami. Zdaniem przedstawicieli OBWE, dominacja partii rządzącej w mediach nie pozwoliła opozycji na prowadzenie kampanii wyborczej na równych warunkach.

 

Tam tak jak w Polsce, mimo epidemii zdecydowano się na organizację wyborów. Zdecydowanie zwyciężyła w nich koalicja "Dla naszych dzieci" kojarzona z prezydentem Aleksandrem Vuciciem, liderem partii rządzącej SNS, która zdobyła ponad 60 proc. głosów. Dwa tygodnie potem okazało się, że nagle rośnie ilość zachorowań. Vucić stwierdził wtedy, że sytuacja jest na tyle poważna, że rozważany jest powrót obostrzeń, w tym godziny policyjnej. Sugerowano, że może ona potrwać nawet trzy dni od piątku do poniedziałku rano. Zapowiedziano również możliwość blokady Belgradu.

 

Ludzie poczuli się oszukani i wyszli na ulice, bo poczuli się oszukani. Przecież zapewniano ich, że mogą bezpiecznie głosować, a nagle mają wrócić restrykcje. Doszło do brutalnych zamieszek protestujący wtargnęli do budynku parlamentu, interweniowała policja, w ruch poszły gaz łzawiący i pałki. Protestujący nie wrócili następnego dnia, protestowano wtedy już nie tylko w Belgradzie, ale też w innych serbskich miastach.

 

Scenariusz serbski wygładał tak, że ze względu na wybory władza nagle zniosła wszelkie obostrzenia, a tuż po wyborach postanowiła przywrócić wszystkie zamordystyczne nakazy równie nagle wróciły. Przypomina to sytuację w Polsce. Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki przekonywał, że koronawirus jest w odwrocie i bez obaw można iść głosować. Pytanie brzmi czy po drugiej turze wyborów prezydenckiej, Polskę czeka podoby scenariusz a obywateli podobna tresura? Wszak ilość dziennych zakażeń koronawirusa można kształtować ilością przeprowadzanych testów, a wynalazek "bezobjawowych chorych" powoduje, że każdy zawsze może mieć śmiercionośnego wirusa. W Polsce, po odpowiednim alarmistycznym propagandowym przygotowaniu społeczeństwa, większość panikarzy będzie raczej bić brawo dla powrotu agresywnego zamordyzmu niż martwić się utratą podstawowych praw i wolności.  
 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Polska czy też jej gospodarka

Polska czy też jej gospodarka nie przestanie istnieć gdyż dopiero teraz reszta świata pojmie że wszystko co było przepowiedziane i spisane w dawnych wiekach spełnia się na ich oczach . Soros razem z Tuskiem i Trzaskowskim stacili miliardy dolarów na kampanię i nic nie poradzili , to jest jak na wojnie - żołnierze strzelają a Bóg kule nosi . Są rzeczy na niebie i Ziemi które muszą być brane na wiarę i nawet jeśli Soros rzuci na rynek wszystkie nasze obligacje i złotówki to nie ma możliwości aby przemóc to , co ma nastąpić .

Portret użytkownika Mojeimię44

Izrael, Tel Aviv . Dziesiątki

Izrael, Tel Aviv i inne miasta . Dziesiątki tysięcy ludzi na ulicach. Skorumpowany rząd nie wprowadził żadnej pomocy socjalnej dla bezrobotnych, którzy utracili pracę w wyniku pandemi koronawirusa. Bezrobocie osiągnęło już ponad 20% i ciągle rośnie. Ludzie są szpiegowani za pomocą różnego rodzaju aplikacji szpiegujących i zamykani w domach mimo błędów tych aplikacji. Netanjahu nie ponosi odpowiedzialności za korupcję i wyłudzenia a ludzie mają już tego dość. W wyniku drugiej fali pandemii ponownie zamykany jest mały i średni biznes. Izrael okazał się zbrodniczym, rasistowskim, skorumpowanym tworem, który nie potrafi zadbać o swoich obywateli i wbrew prawu międzynarodowemu chce dokonać aneksji zachodniego brzegu Jordanii. 

https://youtu.be/_mkJD036tXw

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika baca

aj waj... aż dwadziescia

aj waj... aż dwadziescia procent nie ma pracy?

a to uny pracowały?

nie martw się tylko przekaż im że nagroda Henryego Forda sprzed stu lat jest do wzięcia - wystarczy tylko wskazać komisji kwalifikacyjnej jednego, jedynego żyda farmera... to takie proste

 

Portret użytkownika euklides

Skorumpowany rząd nie

Skorumpowany rząd nie wprowadził żadnej pomocy socjalnej dla bezrobotnych, którzy utracili pracę w wyniku pandemi koronawirusa

Utracili pracę bezpośrednio w wyniku działań rządu, który podobnie jak inne rządy świeta włączył się w niszczenie światowej gospodarki, urojoną pandemią. Cała "pomoc socjalna" pochodzi z grabieży pracujących. Kiedy pracujących jest mniej, kiedy nie mogą normalnie funkcjonować to na pomoc socjalną będzie mniej niż dotychczas.

Celem rządów jest zniszczenie świata, depopulacja i ch.. wie co jeszcze. Zdajcie sobie k... w końcu sprawę z elementarnych rzeczy, bo jesteście jak dzieci we mgle...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika drako_tr

[email protected] ty nadal nie widzisz,

[email protected] ty nadal nie widzisz, że na całym świecie grozi ludziom śmierć głodowa????...nadal do ciebie nie dociera, że to nie wirus jest śmiercionośny tylko rządzący, którzy restrykcjami doprowadzają do przeogromnego bezrobocia i upadku wielu firm???

... rzeczywistość będzie taka, że ci głodujący ludzie w końcu wyrżną rządzących i to będzie słuszne rozwiązanie... ale ilu ludzi umrze w międzyczasie z głodu???

...rusz wreszcie banią [email protected] i zrozum, że, jak i ty zaczniesz przymierać z głodu, to za późno już będzie na wołanie o pomoc.

 

Portret użytkownika euklides

Darcie ryja to raczej domena

Darcie ryja to raczej domena 500-plusowego elektoratu pisu, który będzie darł jeszcze głośniej ryja jak ceny poszybują w kosmos i nie będzie w końcu co włożyć do gara i nie pomoże nawet siedemnasta emerytura babci.

Portret użytkownika Medium

admin wrote: Pytanie brzmi

admin wrote:
Pytanie brzmi czy po drugiej turze wyborów prezydenckiej, Polskę czeka podoby scenariusz a obywateli podobna tresura? 
Szanowny adminie, nie bądź dzieckiem, sytuacja w Serbii to wynik przegranych przez opozycję wyborów, to zemsta amerykańskich mścicieli. Trwa wojna biologiczna.

W Rosji po tygodniowym plebiscycie (o którym notabene nikt na ZnZ nie wspomniał!) zwyciężyła opcja zmiany konstytucji. Dawny blok wschodni powoli odbija się od jankesów, dlatego jest traktowany koronawirusem.

Strony

Skomentuj