W San Francisco powstaje niezbyt ekologiczny mural z Gretą Thunberg

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W San Francisco powstaje mural przedstawiający szwedzką nastolatkę Gretę Thunberg zwaną "aktywistką na rzecz klimatu". Malowidło ma zostać ukończone w tym tygodniu.

 

Dzieło zostało umieszczone w centrum San Francisco, w pobliżu Union Square (420 Mason St.). Zdaniem autorów wielki portret Szwedki ma powodować, aby ludzie się zatrzymywali i myśleli o tym, co wpływa na środowisko.Tak przynajmniej twierdzi Paul Scott, dyrektor wykonawczy OneAtmosphere, organizacji non-profit, która finansuje projekt.

Scott powiedział CNN, że organizacja chce skoncentrować się na sztuce poruszającej kwestie klimatu, a Thunberg jako pierwsza przyszła im na myśl.

„Jeśli uda nam się wzmocnić jej przesłanie i przyciągnąć więcej ludzi i wysłuchać jej wypowiedzi, zrobimy coś dobrego” – wierzy Scott.

Powiedział również, że ogólne recenzje były niezwykle pozytywne, a najbardziej krytyczne były reakcje tych, którzy nie rozpoznali wizerunku dziewczyny.

„Są zdumieni tym obrazem i chcą wiedzieć więcej” – opowiada Scott. „Jeśli poświęcą czas, aby dowiedzieć się więcej o tym, czym chcemy się podzielić, myślę, że wpłynie to na większość ludzi.”

Przeciwnicy ideologii klimatycznej, której ikoną stała się chora na autyzm nastolatka, która twierdzi, że widzi dwutlenek węgla, zwracają uwagę, że do namalowania takiego murala zużyto ponad 7000 puszek farby w sprayu. Spowodowało to wyemitowanie do sporej ilości toksycznych substancji, co nie wydarzyłoby się gdyby odstąpiono od takiego dziwnego pomysłu na promowanie tej kontrowersyjnej dziewczynki, której z wypiekami na policzkach słuchają zwolennicy lewicy na całym świecie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Żal mi tej dziewczynki. Jest

Żal mi tej dziewczynki. Jest przykładem na to co się dzieje z dziećmi poddanymi ideologicznej indoktrynacji od najmłodszych lat. Jest to też przykład jak rodzice chcą zrobić karierę wykorzystując dziecko. I to oni stanowią problem! Powinno się ich zamknąć za znęcanie się nad nią, za to, że zamiast chodzić do szkoły i zdobywać wiedzę to ciągają ją jak jakiegoś muppeta po świecie i robią z niej pośmiewisko. Gdzie są te wszystkie faszystowskie szewckie urzędy państwowe, które słyną ze swojej troski o dzieci?

Portret użytkownika Pina.iZi

Jeszcze tego na tym zepsutym

Jeszcze tego na tym zepsutym świecie brakowało żeby jakiegoś gada na ścianach malowali... sick 

Gadziska drżą, nie wiedzą już co wymyślać bo ich czas jest krótki. 

Nie dajcie się zwieść jakiejś małej gadzinie. Oni wszyscy mają zryte DNA od gandzi i to jest owoc,któregoś z palaczy nalogowych. Zauważyłam ,że wszyscy co palą trawsko są do siebie podobni ,jacyś tacy brzydcy no i oczywiście mają haluny stąd jej zwidy z tym dwutlenkiem. Widzi chyba dymek z jointa. I to jest fakt! Teraz dzieciarnia w wieku 12-14 już wie dokładnie co tu jest zioło i niekiedy popalaja sobie takie bąble.. 

Ten świat schodzi coraz bardziej na psy i coraz większe mam do niego obrzydzenie. 

Skomentuj