W Rumunii tornado uniosło autobus wraz z pasażerami

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

30 kwietnia br. w pobliżu wioski Dražna, która znajduje się w regionie Calarasi w południowej Rumunii, powstało ogromne tornado. Wielu ludzi, którzy prowadzili samochody na jednej z autostrad, stało się świadkami rzadkiego zjawiska dla tych miejsc.

 

Pielgrzymi powracający z klasztoru zrozumieli bardzo dosadnie, jakie niebezpieczeństwo stwarza tornado. W pewnym momencie lej znalazł się bardzo blisko drogi, uniósł autobus w powietrze i rzucił go w pole. W rezultacie 12 z 39 pasażerów zostało rannych. Obecnie pięć osób pozostaje jeszcze w szpitalach.

 

Ofiary opowiadają w wiadomościach kanału telewizyjnego Stirile PRO TV, że wcześniej podobne zjawiska oglądały tylko w telewizji, albo w kinie. Kiedy tornado uniosło autobus w powietrze, pasażerowie mieli wrażenie, że lecą samolotem. Krzyki były bardzo przerażające. Pojazd nie obrócił się, ale po prostu został zrzucony z drogi na pole. Na zewnątrz pojazdu ludzie wydostawali się przez powybijane szyby.

 

Meteorolog Mihai Timu powiedział w ww. stacji, że prędkość wiatru została zarejestrowana przy około 90 km / h, ale podmuch w chwili wypadku był znacznie silniejszy. Ponadto tornado uszkodziło co najmniej 22 domostwa w okolicy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Jaskiniowiec

Lewacy sa w stanie wyciąć

Lewacy sa w stanie wyciąć wszystkie drzewa z miast i okolicy by stworzyć warunki inne niż przed wycięciem. Mieszkam na wyspie, jest dość upalnie bo prawie równik ale jak wiecie ma wymiarem stała disc niską temperaturę a ze woda paruje zatrzymuje sie na górach skrapla to wszystko jakoś cyrkuluje. Wystarczy w porze siesty gdy słońce w zenicie wejść pod palmę lub w aleje drzew by ochłonąć. Teraz wiatr jes stabilizowany, fale lub drzewa zabierają mu energię rozpędu nie tak jak na Saharze gdzie pizga szalenie tak ze setki ton pyłu jest przenoszony na setki kilometrów /  sa tez inne czynniki - taka karma - Planeta Ziemniak nigdy nie była w tym samym miejscu w kosmosie - nigdy - Ty tez nigdy nie byłeś 

Portret użytkownika epuzer

"Pielgrzymi powracający z

"Pielgrzymi powracający z klasztoru zrozumieli bardzo dosadnie", że Pan Bóg ma w trzech literach (jeżeli je ma) powracających z klasztorów jak i całą ludzkość. Chyba, że wstawi się za nimi jego konkubina Maryś. Za Lech Walesa się wstawiła - podnaciskiem zachodnich korporacji i masonów.

Portret użytkownika moon fake

Ależ są zmiany tylko nie

Ależ są zmiany tylko nie globalne ocipienie bo CO2  sprawia że tlen dostaje się do komórek gdy oddychamy a rośliny szybciej się rozrastają zapewniając więcej tlenu.. Zmiany klimatyczne są efektem emisji pierwiastków cięzkich, przestań jezdzić samochodem, nie kupuj tego z fabryk co jest tylko twoim kaprysem a nie podstawą przetrwania.Chemia paskudna agresywna toksyczna trująca wylewana, wyrzucana ,emitowana w powietrze ;kadm arsen aluminium ołów  fluor stront brom rtęć etc nie CO2 .To  powoduje efekt rozchwiania klimatu (nie oziębienia ,nie ocieplenia. ROZCHWIANIA KLIMATU.

Skomentuj