W Rumunii na ośnieżonym lotnisku samolot ze 110 pasażerami wypadł z pasa startowego

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com
Boeing 737 linii lotniczych Blue Air z 110 pasażerami i 6 członkami załogi, lecący z Bukaresztu do Barcelony, lądował w mieście Cluj-Napoca, gdzie miał zabrać na pokład ponad 40 pasażerów. Z uwagi na śnieg i oblodzenie, maszyna utknęła w polu poza pasem startowym, podaje Stirile Pro TV.

 

 

Na szczęście obyło się bez ofiar. Przedstawiciele lotniska i linii lotniczych podali inną wersję tego, co się wydarzyło… Pilot zażądać miał natychmiastowej zgody na lądowanie z powodu braku paliwa i służby nie miały czasu na odśnieżanie.

 

Przewoźnik twierdzi jednak, że w zbiorniku były trzy tony paliwa. Wszczęto w tej sprawie postępowanie karne. Boeinga pilotował młody 34- letni człowiek, który wylatał 4 tys. godzin.

 

Po tym zdarzeniu lotnisko w mieście Cluj-Napoca zostało zamknięte na kilka godzin. Samoloty, które miały  w tym czasie tam lądować, kierowano na lotniska w innych miastach.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj