W RPA podjęto desperacką próbę ratowania rekina wielorybiego

Kategorie: 

Źródło: https://www.instagram.com/p/BwM1hZ8AnZ0/?utm_source=ig_web_copy_link

Plażowicze próbowali uratować rekina wielorybiego wyrzuconego w Zatoce Camps, ale być może przypadkowo skrzywdzili zwierzę.

 

Odwiedzający plażę Camps Bay w Kapsztadzie usilnie starali się pomóc rekinowi wielorybiemu powrócić do oceanu, zanim przybyło odpowiednie służby, aby pomóc wielkiej rybie.

 

Rekin wielorybi wylądował na brzegu w sobotnie popołudnie, kiedy ratownicy i odwiedzający plażę rzucili się na pomoc, próbując zepchnąć masywne ciało stwora morskiego z powrotem do oceanu wbrew napływającym falom.

 

Nijaka Tryfina Kgokong była na plaży i uchwyciła sceny, gdy przypadkowi ludzie starali się uratować zwierzę, które prawdopodobnie wciąż żyło.

 

Dorosły rekin wielorybi może mierzyć do 12 metrów długości i osiągać wagę ponad 19 ton, więc nie należy się dziwić, że walka była w dużej mierze nieudana.

 

Dobre intencje społeczne i wysiłki na rzecz pomocy mogły potencjalnie spowodować dalsze obrażenia i szkody dla zwierzęcia.

 

Narodowy Instytut Ratownictwa Morskiego wkrótce wyda oświadczenie w tej sprawie. Wiadomo, że rekin wielorybi był w złej kondycji. Na miejscu przybyli ratownicy i weterynarze, ale stworzenia nie udało się uratować .Obecnie podjęto kroki w celu utylizacji truchła.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj