W rosyjskim Obwodzie Włodzimierskim spadł meteoryt

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Obwodzie Włodzimierskim władze próbują zidentyfikować miejsce upadku meteorytu. Mieszkańcy regionu są proszeni o pomoc w poszukiwaniu ciała niebieskiego, donosi portal Progorod33.

 

Zgodnie z informacjami otrzymanymi od astronomów i geologów, 19 lipca pewien rodzaj ciała niebieskiego spadł na naszą planetę. Najprawdopodobniej obiekt wylądował gdzieś w pobliżu miasta obwodowego Włodzimierz nad rzeką Klaźma.

 

Jednak ze względu na fakt, że meteoryt przy przejściu przez atmosferę stracił wiele ze swojej masy, składającej się z lodu i pyłu, prawdopodobieństwo znalezienia jego resztek jest bardzo niskie. Jego odnalezienie dałoby ekspertom możliwość zbadania jego składu i pochodzenia.

 

Ocena: 

Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątSkomentuj