W rosyjskim module Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wykryto pęknięcia

Kategorie: 

Źródło: NASA

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ma problemy ze szczelnością. W rosyjskim module Zaria wykryto nowe pęknięcia, które z czasem mogą się powiększać. To budzi obawy o bezpieczeństwo astronautów.

 

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna została zbudowana w 1998 roku. Już w listopadzie tego samego roku do stacji podłączono pierwszy moduł. Zaria jest zatem najstarszą częścią stacji kosmicznej i służy obecnie przede wszystkim jako magazyn.

 

Po 23 latach użytkowania rosyjskiego modułu pojawiają się obawy o jego szczelność. Rosyjscy astronauci wykryli bowiem małe pęknięcia. Oczywiście można je załatać, lecz zdaniem naukowców, to może być dopiero początek większych problemów - szczeliny mogą się powiększać i powodować przecieki powietrza. Przewidują, że z powodu starzejącego się sprzętu Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zacznie się zmagać z "lawiną problemów" już od 2025 roku

Moduł Zaria - źródło: NASA

Już wcześniej wykrywano pęknięcia na stacji ISS. Dochodziło nawet do spadków ciśnienia w modułach. Naprawa tych uszkodzeń jest niezbędna, choć Rosjanie rozważają porzucenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Agencja Roskosmos zamierza pozostać na niej co najmniej do 2024 roku - wtedy wygasną międzynarodowe umowy dotyczące współpracy i nie wiadomo, czy zostaną przedłużone.

 

Przestrzeń kosmiczna stała się nowym polem dla rywalizacji mocarstw. Chiny i Rosja nie ukrywają, że mają w planach budowę swoich własnych stacji kosmicznych. Stany Zjednoczone mają na uwadze fakt, że stacja ISS starzeje się, lecz na dzień dzisiejszy nie mają żadnych konkretnych planów w tej materii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mały SciFunek

Ta stacja to jest FAKE, to co

Ta stacja to jest FAKE, to co wam pokazują to teatr komedia i cuda wianki na patyku. Jest taka masa informacji na ten temat że tylko skończone debile jeszcze się nie zorientowali. Nawet sami tak zwani kosmonauci się czasem między wierszami wygadują , widać ich zachowanie mowa ciała itp to wszystko widać. Sporą kasy można na tym oszystwie wydrenować od podatników. Wszystkie agencje kosmiczne są w ten bajzel wciągnięte. Nasa, esa, jaxa, cnsa, izraelska i inne. Jest zatrudniona armia szczekaczy i naukowców aby popierać i tuszować żeby telewidzowie się nie zorientowali oraz by ośmieszać tych co ujawniają ten spisek. "W moim leksykonie NASA oznacza: Nigdy nie jest prosta odpowiedź. Jeśli kiedykolwiek zacząłeś grzebać w NASA i lądowaniach na Księżycu Apollo, bystre oko i otwarty umysł doprowadzi Cię do wniosku, że była to zainscenizowana mistyfikacja. W rzeczywistości czysto twarde dowody naukowe i analizy nieodwołalnie ujawniają oszustwo wśród wielu. Pomyśl o tym, największym wyczynem dokonanym przez człowieka jest dopracowana hollywoodzka produkcja, która kosztowała amerykańskiego podatnika fajne 30 miliardów. Wyobraź sobie, co James Cameron mógłby stworzyć przy takim budżecie. Ale szczerze mówiąc, bardziej wkurza mnie to, że NASA zbudowała wysysającego pieniądze kolosa składającego się z kłamstw, mistyfikacji i dezinformacji. Amerykański podatnik nie czerpie praktycznie żadnych korzyści z istnienia NASA i rzekomego wkładu naukowego pochodzącego z rzekomych badań i eksperymentów w kosmosie. Nie mając żadnych innych źródeł do zweryfikowania, musieliśmy postawić się przed tak zwanymi „ekspertami” pomimo niezbitych dowodów na to, że NASA jest niczym więcej niż wyrafinowanym finansowym malwersantem i pseudonaukowym przemytnikiem. " "Aby jeszcze bardziej zmącić wody, NASA została założona przez czczących satanistów okultystów i czarnych magów. To nie jest czcza plotka, ale fakt. NASA jest kartelem wojskowo-hollywoodzkim, pseudonaukowym i satanistycznym, którego prawdziwym celem jest wykorzystanie funduszy podatników do promowania i osiągania zysków poprzez opracowywanie i wdrażanie technologii i metodologii pseudonauki. Moim zdaniem pierwszym oszustwem jest prawdziwe pochodzenie NASA i obsada postaci, które miały znaczący wpływ. Idź do NASA i wyszukaj je, a znajdziesz pobielone biografie lub brak dostępnych informacji. "

Więcej poczytajcie tu, można sobie przetłumaczyć online ,Okultystyczne korzenie NASA i ciągłe oszustwa:

https://www.thelibertybeacon.com/the-occult-roots-of-nasa-and-the-ongoing-fraud/

tak, tak telewizoraki,  to napewno nie prawda bo nie zgadza się z tym co wam pokazują w telewizji , i panowie profesorkowie w szkołach też zapomnieli o tych sprawach wam malutkim ciemniaczkom wspomnieć.

 

 

Skomentuj