W Rosji znaleziono meteoryt na strychu domu

Kategorie: 

Źródło: http://kanzori.ru/newspaper/category/72/detail/12956/

Na strychu domu w rosyjskiej miejscowości Kanewskaja w Kraju Krasnodarskim znaleziono meteoryt. Niezwykłego odkrycia 20 lipca dokonali ojciec i syn podczas remontu dachu trzypiętrowego budynku przy ulicy Promysłowej.

 

Czarny kamień leżał na poddaszu prawdopodobnie od dłuższego czasu. Początkowo ludzie myśleli, że jest to kawałek asfaltu. Później zorientowano się, że znaleziono coś niezwykłego – informuje gazeta Kanewskije Zori.

 

Meteoryt ma w swojej strukturze kilka wgłębień, kojarzonych z odciskami na glinie, a także ślady, przypominające rozerwane pęcherzyki. Rodzina przekazała obiekt do badań. Jeden z geologów potwierdził, że jest to achondryt – meteoryt kamienisty. Obecnie stanowi on eksponat wystawy pn. „Królestwo kamienia” w muzeum historyczno – krajoznawczym w miejscowości Kanevskaya.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj