W Rosji zarejestrowano trzecią szczepionkę na koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Nowa szczepionka to preparat o nazwie „KoviVak”, któy został opracowany przez rosyjskie Centrum Czumakowa.

 

 

Opracowany przez Centrum Naukowe Badań i Rozwoju Preparatów Immunobiologicznych im. M.P. Szczepionka Czumakowa „KoviVac” otrzymała zaświadczenie o rejestracji od Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej. Poinformowała o tym w tym tygodniu służba prasowa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Federacji Rosyjskiej.

 

Należy zauważyć, że lek jest oparty na całym inaktywowanym wirusie, który nie jest w stanie zaszkodzić ludzkiemu organizmowi. Po zastosowaniu szczepionki organizm pacjenta rozwija odporność, podobną do tej, która pojawia się po wcześniejszej chorobie. Pierwsze dwie fazy badań klinicznych KoviVac odbyły się w 2020 roku w Nowosybirsku, Petersburgu i Kirowie. Wzięło w nich udział 400 osób. Trzecia faza prób szczepionek zaplanowana jest na marzec tego roku. Tym razem ma objąć 3 tys. osób.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj