W Rosji zaobserwowano "tornado" z komarów

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Ogromna chmura owadów, które okazały się być komarami, została zauważona na niebie w Rosji, w rejonie Rostowa i zaintrygowała świadków tego dziwnych wydarzenia. Ich oczom ukazało się coś co na pierwszy rzut oka wyglądało jak tornado, ale po chwili da się zauważyć, że rzekomy lej składa się z owadów, w tym przypadku z komarów.

 

Mieszkańcy tej okolicy Rosji twierdzą, że nigdy nie widzieli czegoś takiego w okolicach miasta Rostów. Na nagraniu widać ogromną szarą wstęgę na niebie, która szybko zbliża się do operatora. 

W pewnym momencie wyraźnie słyszalny jest jednostajny szum, która jest charakterystyczny dla wielomilionowego roju owadów. Eksperci podejrzewają, że wyrojenie się tak dużej ilości owadów ma związek z mokrą i ciepłą aurą, która jest sprzyjająca dla rozwoju komarów.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Medium

A może to jakaś biologiczna

A może to jakaś biologiczna dywersja? Może ktoś je celowo z jakiejś hodowli wypuścił?

Zmieniam zdanie po przeczytaniu opisu do wideo:

"Нашествие комаров в Таганроге. Первый раз вижу такое. Местные говорят, что уже года три такая ситуация"

Najście komarów w Taganrogu. Pierwszy raz widzę coś takiego. Miejscowi mówią, że to już ze trzy lata taka sytuacja.

Skomentuj