W Rosji z nieba spadły setki martwych ptaków

Kategorie: 

Źródło: e1.ru

Mieszkańcy obwodu świerdłowskiego w Rosji odkryli setki martwych ptaków na drodze ekspresowej w pobliżu Niżnego Tagila. Do tej pory nie ustalono oficjalnej przyczyny śmierci zwierząt, choć biolodzy sugerują, że odpowiadać może za nią zbyt niska, jak na daną porę roku, temperatura.

Podczas gdy w Polsce panują upały, czerwiec w Regionie Uralskim przebiega na tyle mroźnie, że sugeruje się, iż od niskich temperatur mogą masowo ginąć ptaki. Setki ptaków widać na drodze, jednak trudno określić, ile dokładnie może znajdować się także na zarośniętych obszarach.

 

Według kierowców, którzy byli świadkami tego zdarzenia, nie wszystkie ptaki były martwe. Część z nich jeszcze żyła, jednak zwierzęta były ranne lub osłabione, przez co nie potrafiły kontynuować lotu. Obserwatorzy tłumaczą również, że ptaki latały na tyle nisko, że po prostu wpadały na samochody.

 

Przypadek z Rosji jest niepokojący, a co gorsza nie jest także jedyny. Podobne masowe zgony ptaków odnotowano w tym roku między innymi w Meksyku, USA oraz w Szwecji.

 

Zobacz też:

Setki ptaków nagle padły martwe na ziemię

Setki martwych ptaków spadły z nieba na drogę w Szwecji

W Meksyku setki ptaków nagle padły martwe na ziemię

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika hyh

Rosja po Mundialu rusza...

Rosja po Mundialu rusza... Putin okreslil ,ze Ukraina to brat ( raczej siostra i ten twor jest bardziej polski niz rosyjski) zobaczyc co u brata Ukrainca na drogach i w ogole sie ostatnio dzieje... Jak bedzie ciekawa dalej to moze i do Polski zajrzy co robi brat ukrainiec we Wroclawiu? Kasa z mundialu bedzie na podroz.

Ciekawe co z daleka kuzynka Syria... moze jest juz tak daleka ,ze kumpel Izrael sobie ja wezmie na trening jak worek bokserski ?  Nadzieja teraz w naszych kuzynach Persach oni nie pozwola zabrac swojej siostry Syrii...

Brat rosyjski chyba przehandluje kuzynke Syrie za siostre Ukraine?

Skomentuj