W Rosji spadł pomarańczowy śnieg z Sahary

Kategorie: 

Źródło: Instagram / valeriakoroleva100

Mieszkańcy miasta Saratow w centralnej Rosji, byli świadkami niezwykłego zjawiska naturalnego. Spadł u nich śnieg koloru pomarańczowego. Początkowo sądzono, że to efekt jakiegoś przemysłowego zanieczyszczenia, ale ostatecznie zaproponowano inne wytłumaczenie dla tego fenomenu.

 

Kolorowy śnieg został prawdopodobnie spowodowany przez pył z Sahary, który związany z cząsteczkami wody w atmosferze spadł w takiej pomarańczowej postaci. Podobne opady, ale przeważnie deszczu, zdarzają się niekiedy też w Europie, w tym i w Polsce.

Źródło: Instagram / sofia_um

Mieszkańcy Saratowa byli zaniepokojeni pomarańczową barwą śniegu i zwracali się do mediów i władz z pytaniami o bezpieczeństwo takiego opadu. Rosyjscy meteorolodzy ogłosili, że śnieg nie jest niebezpieczny i powstał zapewne na skutek działania cyklonu nad zachodnią Saharą, który wtłoczył pustynne powietrze na terytorium Rosji.

Źródło: Instagram / anton_starikov

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Skomentuj