W Rosji powstało ogromne zapadlisko gruntu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

08 maja br. ziemia zapadła się w wiosce Dedilowo w powiecie kiriejewskim w regionie Tula. Ogromna dziura wielkości niemal lodowiska hokejowego i głębokości pięciopiętrowego domu została odkryta tam, gdzie wcześniej ciągnikiem przygotowywano parcelę pod ogród.


Krawędź zapadliska znajduje się dosłownie 40 metrów od domu wiejskiego, informuje portal „Pierwy Tuła”. To nie zdarzyło się pierwszy raz koło wsi Dedilowo. Kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się zarośnięty wąwóz, który prawdopodobnie powstał w podobny sposób, ale to wydarzyło się setki lat temu.

 

Co będzie dalej? Zapadlisko się zatrzyma, czy będzie się dalej powiększać? To duży znak zapytanie nawet dla specjalistów. Gospodarstwo domowe należy do mieszkańca Tuły. Kupił on je stosunkowo niedawno. Na razie rośnie ogromny dół. Część ziemi zsunie się z pewnością z pierwszym deszczem.

 

Przyczyną katastrefy może być wypłukiwanie wapienia. Według niektórych doniesień teren mógł być podmywany pod samym domem.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj